Jump to content

Mazda 323 Aracımda Kesilme Sorunu Var

323mazda
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar arkadaşlar mazda323 98 model 1.5 araç sahibiyim aracımda hiç bir sornum yokken uzun yola gideceğimden dolayı tanıdığım bı tamirci arkadaşıma bakıma götürdüm .orda triger seti, 3 ad. kayış vantiratör ve tam bilmediğim iki kayış daha bujiler , buji kabloları , amortisörler (arka ) hidrolik yağları motor yağı gibi genel olarak bakımlarını yaptırdım . bunlarda sonra araç çok hafifi eğimli rampa aşağıya giderken bile gazı bıraktığım anda sanki arkadan aracı yavaşca birisi çekiyormuş gibi gitmekte zorlanıyor yavaşlıyor ilk kalkışlarda titreme yani acemi bi şöför kullanır gibi takler gibi ( ama çok hafif )bi sorun yapıyor.. daha sonra rölantide aracın devri 2000 de çalışıyor ışıklarda duruyorum araç boşta devir 2000 de çalışıyor.rölanti ayarından düşürüyoruz 200 metr gittikten sonra yine çkıyor. gaz kelebeğindendir dediler  gaz kelebeğini tamizlettım iki kere yinede bi sonuç alamadım ne yapmam gerekiyor konuyla ilgili arkadaşların destegini bekliyorum ... şimdiden teşekkürler ..e-mail: aykuttemir2885@hotmail.com tel: 05072044220 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yaptığınız işlemler çok iyi lakin aracınızın orjinal buji kablolarını değişmeniz iyi olmamış, bide kullanmış olduğunuz buji kodu çok önemlidir, aracınızızn kodunu buradan öğrenebilirsiniz, probleme gelince aracınız doch üstten çift egzantrikli bir motor kullanıyor vede bu tip motorlarda triger kayışını değişmek çok usta ve hassa eller gerektirir, aracınızdaki sorunlara triger ayarının iyi olmaması, yanlış buji takılması, yan sanayi buji kablosu kullanılması sebep olmuş olabilir, size önerim öncelikle yetkili bir mazda servisine gidip takmış olduğunuz yan sanayi triger kayışını orjinal ile değişip iyibir ayar yaptırın takılan bujileri kontrol edip uygun değilse uygun buji takın, iyice bir kontrol ediniz.

http://www.mazdaclubtr.com/29373/mazda-323-89-94-modellerinde-kullanilan-motorlara-uygun-buji-marka-ve-kodlari/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...