Jump to content

Sürücü Kapısı Yanındaki Kırmızı Tuş?

ziverbey
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar aracı yeni aldım 90 model 626 sedan direksiyonun sol tarafında kalan kırmızı tuşa benzer bişey var tam olarak ne işe yarıyor. Ayrıca kaputu açan kolun üzerinde bi kol daha var bu jikle mi birde bunlarda fan otomatik devreye giriyor değil mi? daha önceki aracım 323 tü bu kadar çok tuş falan yoktu o yüzden soruyorum :) birde bu araçta klima var mı nasıl anlarım teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hoş geldiniz, hayırlı olsun, 626 sı olan üyelerimiz var, özellikle de domestos yardımcı olacaktır sanırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hoş geldiniz, hayırlı olsun, 626 sı olan üyelerimiz var, özellikle de domestos yardımcı olacaktır sanırım.

Teşekkürler. Bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler. Bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum. :)

Öncelikle hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. kaput acma kolunun üstündeki jigle evet ve fan otomatik açıyor aracınız sedan mı? yaoksa hatchback mi? bende 91 sedan var ve kırmızı düğme ön konsolda sadece dörtler düğmesinde var.  direksiyonun shemen solunda ayarlı ön konsol aydınlatma düğmesi var, üst tarafında hava kanalının yanındada arka cam rezistans düğmesi var

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle teşekkür ederim. Araç sedan kırmızı düğme sağ ve sol aynaların ayarlandığı düğmenin hemen solunda kalıyor ve küçük bir boşluk var oranın içerisinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendeki bir üst kasa 626 abi... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar araç resmi temsilidir benim aracım değildir. Kırmızı tuş aşağıdaki resimde kırmızı daire içine aldığım yerde bulunuyor.

25fr.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar araç resmi temsilidir benim aracım değildir. Kırmızı tuş aşağıdaki resimde kırmızı daire içine aldığım yerde bulunuyor.

25fr.jpg

Orası orjinalde boş bir göz bozuk para gibi birşey koymak için muhtemelen sonradan bir düğme koyulmuş arızalı bir düğmenin yerine olabilir yada abimin aracına da sonradan havalı korna ayrımı ve alarm için düğme koymuştuk öyle birşeyde olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orası orjinalde boş bir göz bozuk para gibi birşey koymak için muhtemelen sonradan bir düğme koyulmuş arızalı bir düğmenin yerine olabilir yada abimin aracına da sonradan havalı korna ayrımı ve alarm için düğme koymuştuk öyle birşeyde olabilir.

Teşekkürler. O halde düğmenin ne işe yaradığını bulmak biraz zaman alacak neyse sağlık olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler. O halde düğmenin ne işe yaradığını bulmak biraz zaman alacak neyse sağlık olsun :)

Bazı araçlarda fanı manuel devreye sokmak için harici düğme koyabiliyorlar belkide böyle bir sistem için konulmuş olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sis farı varsa sis farlarının düğmeside olabilir, bende kendi aracıma sis için yeni bir tesisat çektirip benzer bir düğme taktırmıştım ama tabi seyyar şekilde alt tarafa monte etmiştik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sis farı varsa sis farlarının düğmeside olabilir, bende kendi aracıma sis için yeni bir tesisat çektirip benzer bir düğme taktırmıştım ama tabi seyyar şekilde alt tarafa monte etmiştik.

sis farı olayına bakcam aracı aldıkta hiç birşey sormadık adama. :) teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sis farı olayına bakcam aracı aldıkta hiç birşey sormadık adama. :) teşekkürler.

Evet aracı alırken çoğu şeyi sormak gerekiyor, bende aracı kışın ortasında almıştım klimayı satıcı çalışıyor diye kaloriferi göstermişti daha doğrusu hava soğuk gelince ben klima çalışıyor diye inanmıştım. Havalar ısındıkça klimanın çalışmadığını anlamıştım, gaz bastırıp çalışma prensibini öğrenene kadar elektrikçim ile göbeğimiz düşmüştü, neredeyse klima motorunu yakıyorduk...

Ben düğme hakkındaki tahminimde ısrarcıyım... Fan düğmesi.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet aracı alırken çoğu şeyi sormak gerekiyor, bende aracı kışın ortasında almıştım klimayı satıcı çalışıyor diye kaloriferi göstermişti daha doğrusu hava soğuk gelince ben klima çalışıyor diye inanmıştım. Havalar ısındıkça klimanın çalışmadığını anlamıştım, gaz bastırıp çalışma prensibini öğrenene kadar elektrikçim ile göbeğimiz düşmüştü, neredeyse klima motorunu yakıyorduk...

Ben düğme hakkındaki tahminimde ısrarcıyım... Fan düğmesi.

:)

o konuda bende benzer bir fikirdeyim aslında fakat emin değildim dediğiniz gibi olabilir en iyisi bunu test etmek. aracı aldım fakat muayene vs. yok eksiklikleri falan var o yüzden çoğu şeyini test edemedim. şoför kapısı hariç diğer kapıların hepsinde cam açma kapama tuşu yok bunlarıda bulmam lazım aslında elinde olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. olmadı bi konu açıp sorcam. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bulamazın. bulsan da tanesine 40-50 tlden az fiyat biçmezler. Eski mazdamız için şu renaultların büyük yatay düğmeleri vardı onları düşünüyordum. ama şimdikinde tam sadece çalışmıyordu itinalı bir çalışmayla 4 senedir tıkır tıkır çalışıyor :D

model bu ama bu linkte çok pahalı verilmiş. normalde 4-5 tl gibi bi şeydi:

http://www.renaulttoptancisi.com/Cam-Dugmesi-Sag-On-Renault-R19,PR-53.html

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o konuda bende benzer bir fikirdeyim aslında fakat emin değildim dediğiniz gibi olabilir en iyisi bunu test etmek. aracı aldım fakat muayene vs. yok eksiklikleri falan var o yüzden çoğu şeyini test edemedim. şoför kapısı hariç diğer kapıların hepsinde cam açma kapama tuşu yok bunlarıda bulmam lazım aslında elinde olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. olmadı bi konu açıp sorcam. teşekkürler.

Daha önce yazdığım gibi Mürsel Balcı ile temasa geçersen çoğu sorunu kolayca aşabilirsin... İstanbul'da bulunmayacak bir parça/usta yok bence...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bulamazın. bulsan da tanesine 40-50 tlden az fiyat biçmezler. Eski mazdamız için şu renaultların büyük yatay düğmeleri vardı onları düşünüyordum. ama şimdikinde tam sadece çalışmıyordu itinalı bir çalışmayla 4 senedir tıkır tıkır çalışıyor :D

model bu ama bu linkte çok pahalı verilmiş. normalde 4-5 tl gibi bi şeydi:

http://www.renaulttoptancisi.com/Cam-Dugmesi-Sag-On-Renault-R19,PR-53.html

teşekkürler fakat uymama ihtimali olabilir muhtemelen pek içime sinmedi :) bulamazsam deneyecem.

Daha önce yazdığım gibi Mürsel Balcı ile temasa geçersen çoğu sorunu kolayca aşabilirsin... İstanbul'da bulunmayacak bir parça/usta yok bence...

saolun hocam kendisiyle iletişime geçmek sanırım en iyisi olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 3 2012 aracımda aynı yerde soket girişine benzer bir giriş var benim araçta o ne işe yarıyor acaba ?

Geçen forumda bi arkadaş fotosunu paylaşmıştı, soket dediğin oysa eğer; OBD giriş soketi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...