Jump to content

LPG Marka Önerisi Hakkında

lucasthehacker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar

2007 Model makyajlı kasa, Landirenzo sıralı sistem LPG li aracım için karşılaştığım tecrübeyi sizinle paylaşacağım.

Shell gaz ve Opet'ten Aygaz kullandım bir süre, ardından BP nin kendi otogazını denedim, arada ciddi fark olduğunu düşünüyorum. BP gaz ile aracın çekişi ciddi anlamda artıyor(benzin deki gibi), motordaki vuruntu ise azalıyor.

Diğer iki markada ise daha az performans elde ediyorum.

2004-2009 1.6 Mazda 3 ler için LPG kullananlar acaba hangi marka otogazdan memnunler burada paylaşabilirler mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de buna benzer bir şeyler yazayım...

sürekli ankara balgat konya yolundaki petrol ofisinden alıyorumdum gazı yaz kış. taa ki geçen haftaya kadar. istasyonu kapatmışlar nedense. ve gazı karşı şeritdeki petrol ofisi istasyonuna taşımışlar. kapalı olduğunu görünce hemen üstündeki shell alanya petrolden aldım gazı. rolantide bile benzine geçiyordu araba, o derece boş olan depoyu fulledim oradan. aradan bi 5, 6 gün geçti. o da ne!!! kış aylarında tasarruf edicem diye sıksam 360 km'yi zor gören arabanın gazı aynı yolda, aynı sürüş ve trafikte 397 km gitti :ohmy: Allah Allah dedim. bi depo daha fulledim. bunda da 410 km gitti :krrsz: hafta sonuda şehir dışına çıktım. 100-120 km sabit hızla 230 km, 120-160 km hızlarla da 80 km yol gittim. gittiğim yerde şehir içinde dolandım. ilçeler arası 2 kere git gel yaptım ve 457 km'de bitti bu depoda :krrsz: şu anda gittiğim yerdeki shell istasyonunun gazı var arabada. ankaraya 110-140 km hızlarla geldim, evden de işe geldim 390 km oldu. hala da kesilmeden gidiyo. bakalım bu depo kaç km gidecek. dünkü geldiğim şartlarla bir depo ile 430 km'yi geçerse onaylayacağım bu petrol ofisinin malında bi sahtekarlık olduğunu. bu arada arabanın performasında bi değişiklik yok. aksine rolantideki titremelerim azaldı... bu arada tamamen boş depo duruma göre 42-43 litre almaktadır...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alanya Petrol'ün benzininden memnundum taa ki bana son tüketim tarihi 1 hafta geçmiş soğuk sandviçi yedirene kadar. Sonra da pişmiş kelle gibi dolapta üç tane varmış şansa onlardan birini almışsınız demez mi. Keşke tüketici mahkemesine gidip tazminat davası açsaydım.

Ankara'da LPG satan BP istasyonu bulmak da zor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alanya Petrol'ün benzininden memnundum taa ki bana son tüketim tarihi 1 hafta geçmiş soğuk sandviçi yedirene kadar. Sonra da pişmiş kelle gibi dolapta üç tane varmış şansa onlardan birini almışsınız demez mi. Keşke tüketici mahkemesine gidip tazminat davası açsaydım.

Ankara'da LPG satan BP istasyonu bulmak da zor.

o marketin ayıbı. ayrıca benzinliklerde genellikle marketi işleten pompa sahiplerinden yarı bir firma oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuyla ilgili bir çok bilginin paylaşıldığı konu vardı diye hatırlıyorum... Benim marka takıntım yok, lpg'nin ülkeye girişini ve durumunu bildiğim için en uygun yer neresi ise oradan alıyorum... Çok izbe ve kıyıda köşede kalmış istasyonlar hariç.

Ayrıca; istasyon dürüst değilse markanın hiç önemi yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aylardır İpragaz alıyordum, son 3 depodur Mogaz + alıyorum bariz bir şekilde daha fazla km yapmaya başladım zamlara rağmen..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Bende şöyle katkıda bulunayım. Antakya´da devamlı olarak Shell´den lpg alırım. 35 litre lpg ile şehiriçi 280-300 km. yaparım. Antakya´dan Mersine (270 km) giderim, şehiriçinde de 80 km. kadar gittkten sonra lpg biter. Mersin dönüşü Totalden 35 litre lpg aldım. 270 km şehirlerarası yoldan sonra şehiriçi şu anda 100 km. oldu lpg bitmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Surekli shell den aliyordum. Gecenlerde zorunlu olarak aytemiz in gazini kullandim. Shell ile hemen hemen ayni. 340-350 km sehir disinda goturuyor.

Guvenal gaz midir nedir 1 kere de oradan aldim. Ariza isigini yakti ve 317 km goturdu. Tovbe bir daha almam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

bende bir şeyler yazayım

benim brc marka lpg var, aygaz iyi derlerdi aygazdan aldım 45 litre bir depo 130,5 tl karma olarak 480 km gitti, tüpraşta arkadaş var onunla bu lpg olayını konuştuk, hepsi aynı dedi tüm firmalar genelde gelip tüpraştan aynı gazı alırlar gaz aynıyken satılan ofise göre marka değişiyormuş :) , sonra indirimli lpg satan bir istasyon vardı gittim fulledim 45 lt 116,1 tlye 150 km şehir içi toplam 507 km gitti, tekrar denedim kat edilen mesafede bi farklılık olmadı, şimdi uzun yolda 515 şehir içi 480 km gidiyor , 6. depo bitmek üzere aracın çalışması performansı çekişi hiç değişmedi ( maşallah )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankara'da hep aynı pompadan alırım. Reis Oto Shell Eskişehir yolu Medicana Hastanesini geçince, bilenler bilir.

ş.içi 300-310 km, şehirler arasın 350-360 km arası 35 lt için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende bir şeyler yazayım

benim brc marka lpg var, aygaz iyi derlerdi aygazdan aldım 45 litre bir depo 130,5 tl karma olarak 480 km gitti, tüpraşta arkadaş var onunla bu lpg olayını konuştuk, hepsi aynı dedi tüm firmalar genelde gelip tüpraştan aynı gazı alırlar gaz aynıyken satılan ofise göre marka değişiyormuş :) , sonra indirimli lpg satan bir istasyon vardı gittim fulledim 45 lt 116,1 tlye 150 km şehir içi toplam 507 km gitti, tekrar denedim kat edilen mesafede bi farklılık olmadı, şimdi uzun yolda 515 şehir içi 480 km gidiyor , 6. depo bitmek üzere aracın çalışması performansı çekişi hiç değişmedi ( maşallah )

Bunu bende duymuştum tamamı ithal geliyormuş, burada üretim yokmuş.

Burada marka istasyon kalitesi depo temizliği gibi etkenlerden etkileyebilir.

Bu yüzden ben merkezi kontrolü olan ve bana indirimli olan PO yu tercih ediyorum.

Ziraat Bankası mensublarına pompada direk indirim yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Antalya'dan 2009 mazda 3 almış bulunmaktayım. Şimdi romano LPG taktırayım düşünüyorum burada önerebileceğiniz usta firma varmı?

Allah kaza bela vermesin, hayırlı olsun... Usta önemli bazı ön bilgileri teyit et, örneğin arıza ışığı yanıp yanmayacağı, yanarsa ne şekilde yardımcı olacakları, tekleme vs. problemleri olup olmayacağı, olduğunda sorunun ne şekilde giderildiği vs.vs.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolasın abi Antalya'da varsa usta burda yaptırayım yoksa Ankara'ya gideyim diye düşünüyorum

İyi araştırma yapman gerekiyor, ayrıca memlekette servisi ustası olan bir kit taktırman daha mantıklı, ayrıca yolcu işi yapmasınlar dikkat et... Ortam kötü çünki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Antalya'dan ses çıkmadı bende LPG yi Ankara da taktırmaya karar verdim. Hem Ankara benim memlekete daha yakın bir sıkıntı olursa ulaşım daha kolay Ankara'ya.

Özellikle Ankara'da hangi firma ve hangi markayı önerirsiniz.

ankara smb mazda landirenzoyla anlaşmalı yanlış bilmiyorsam..landirenzo takıyolar serviste garanti kapsamında..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün Allah'a şükür yeni aracımla Antalya'dan Ankara'ya sorunsuz geldim. Yarin sabah 8 de mocan otogazda 63 bindeki aracımı LPG ile tanıştıracağım.

Hayırlı olsun şimdiden. Pişman kalmayacaksınız..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Bugün Allah'a şükür yeni aracımla Antalya'dan Ankara'ya sorunsuz geldim. Yarin sabah 8 de mocan otogazda 63 bindeki aracımı LPG ile tanıştıracağım.

Lpg kitini taktırdınız heralde. Hayırlı oolsun. İşlem maliyeti ne oldu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Brc LPG kitini  sorunsuz şekilde takıyordum ve kullanıyorum. Sadece LPG kitine 1650 TL ödedim, sızdırmazlık raporu ve araç muayenesi hariç.

Geçen hafta taktırdım bende (16.04.2014) sızdırmazlık raporuna 35 TL, EK-1 Belgesine 18,5 TL muayene için 167 TL, Trafik tek yaprak değiştirme 69.5 TL verdim. Toplam 290 TL tuttu ruhsat işleri. Bilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Brc LPG kitini  sorunsuz şekilde takıyordum ve kullanıyorum. Sadece LPG kitine 1650 TL ödedim, sızdırmazlık raporu ve araç muayenesi hariç.

teşekkür ederim. Kit maliyetini öğrenmem yeterli oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...