Jump to content

Çift Taraflı Bantı Sökmenin En İyi Yolları ?

MuRDoC_111
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar hali hazırda arka plakalıgım çift taraflı bantla arka tampona tutturulmus vaziyette.._İzmir dısındayım şu an bildiginiz gibi, babam gitcek İzmir e 1-2 işini halletmeye ve arabayı buraya memlekete getirmeye ancak gidince benim plakayıda degiştircek, 44ten 35e_dediğim gibi arka plakalıgı sökmek lazım ama babam bu tür işlerde pek ince degildir kesin ya kırar ya kopartır :D_plakalıgı sökmeye calısırken zorlayıp plakalıgın altındaki boyayıda kaldırmasından korkuyorum.._var mıdır bu hususta bildiginiz bi püf noktası??_hatırladıgım kadarıyla feci bi şekilde yapısmıstı tamponu en son düser mi düsmez mi diye kontrol ettiğimde.._hiç yerinden oynayacakmıs gibi durmuyordu :(_ne yapılabilir bu işlemi kazasız belasız halledebilmek adına??yardımlarınızı bekliyorum..deneyimleriniz varsa özellikle çift taraflı bant sökme mevzusunda paylasırsanız cok sevinirim.._

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mesela ön plaka tamponun üstündeki siyah plastik üzerinden kendiliğinden daha dorusu arabayı yıkatınca sökülmüştü.. ama arkadaki plastik üzerine olmadıgı için boyaya sıkı sıkı tutunmus.. yokmu bi çaresi yaf :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinle sirkeyi karıştırıp bi dene derim, bende önceki arabamda zift, band izleri zor lekeleri bu yöntemle temizliyordum.

yanlız. bant çıkar çıkmaz o bölgeye bol sü dök yoksa boyayı kaldıra bilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

SONAX'a soralım mı yarın ?

abi çok iyi olur ya babama sölücem çünkü şunu şunu yap diye ya da servise götür söle şunu şunu yapsınlar diye..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamam abi saol :)_insallah bi numaraları vardır bu iş için :-\_yarın hatırlatırım abi, insallah unutmam ama yok ya unutmam uykularımı kacırıyor zaten bu 2 gündür, aklıma geldi geleli bu mevzu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uykuların kaçmasın İrfan vardır mutlaka bir formülü,olması lazım yani  :) banada ısıtma yolu ile çıkabilir gibi geliyor tabi baban yapmayacak bu işi bir bilenin yapması lazım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

benzinle sirkeyi karıştırıp bi dene derim, bende önceki arabamda zift, band izleri zor lekeleri bu yöntemle temizliyordum.

yanlız. bant çıkar çıkmaz o bölgeye bol sü dök yoksa boyayı kaldıra bilirsin.

sirke betona iyi gelir yahu :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

söylerim abi ama muhtemelen kendisi cıkarmayı deneyecek_yinede söylerim eger baska bi formül bulamazsak..

bir kaportacı+boyacının yakınında yapsın bu işi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir yerde daha söylemiştim bunu.. Falçatayı plakanın arkasından sokup sökebilirsiniz İrfan..Ama falçata çizmesin diye baya bi dikkatli olmak gerekir..ama sonra kalan bant parçacıkları nasıl çıkar bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aman araca zarar vermeyin!

Bu mereti sökmenin en iyi ve hemen hemen tek yolu, ısı kullanmaktır.

Yani, saç kurutma makinesi. Çok ciddiyim. Isındıkça kendiliğinden çıkar, ama sabırla yavaş yavaş yapmak lazım.

Eğer başka bir yönyem denenmiş ve boyanın üzerinde bant/yapıştırıcı kalıntıları mevcut ise, WD-40 sıkıp 10 saniye bekleyip yumuşak bir bez ile silin, o da çıkar.

Tecrübe ile sabittir.

Ayrıca sticker türü kendiliğinden yapışan nesneler de saç kurutma makinesi ile çıkarlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...