Jump to content

AT Viteste Problem (2003)

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,

En kötü şey yanlış birşeyleri doğru biliyor olmak herhalde bu araba mevzuunda. Çünkü çok ciddi sonuçlar doğurabilir bu tars yanlış bilgiler.

Netekim ben de ucuz atlatmışım.

Bu araç benim ilk otomatik vitesli aracım ve vites geçişleri konusunda hiçbir bilgiye sahip değildim. Hatta yanlış bilgilere sahip olduğum da söylenebilir.

Aracı 1-2 kere servise götürmüştüm ve kimse bahsedeceğim problemin farkına varmamıştı.

Merser'de Halil Usta ile teste çıktığımda kendisi vites kolunda bir gariplik olduğunu mandal ile geçmesi gereken yerlere mandalsız geçtiğini söyledi.

Ben o ana kadar sadece P ye geçerken mandal kullanıyordum zira diğer geçişler için gerek kalmıyordu. Doğal olarakta bu yanlış durumu doğru biliyordum

Hatta İzmir yolunda da konusu olmuştu yolda giderken N ye aldığınızda R ye de geçebilecek gibi görünüyordu. Aramızda konuşurken  geçememesi gerektiğini ama  geçse bile bir problem çıkmayacağını söylemiştik. Sanırım Soner bir şekilde bunu yapmış ama problem yaşamamıştı.

Ama olması gereken o değilmiş. Vites yazılımını veya yapısını bir kenara bırakırsak en azından mekanik olarak böyle bir koruma varmış.

Sanırım daha önce yani ben aracı satın almadan önce vitesin bulunduğu yer sökülmüş ve toplanırken iyi toplanamadığı için bu şekilde kalmış.

Şimdi ise olması gerektiği gibi çalışıyor N'den R'ye ve S'den L'ye ancak mandalla geçiyor.

Şanslıymışım bugüne kadar bir problem yaşamamakla..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 109
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

17

• OveRMinD

20

• Selman

8

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Guest uyumsuzelement

Arkadaşlar,

En kötü şey yanlış birşeyleri doğru biliyor olmak herhalde bu araba mevzuunda. Çünkü çok ciddi sonuçlar doğurabilir bu tars yanlış bilgiler.

Netekim ben de ucuz atlatmışım.

Bu araç benim ilk otomatik vitesli aracım ve vites geçişleri konusunda hiçbir bilgiye sahip değildim. Hatta yanlış bilgilere sahip olduğum da söylenebilir.

Aracı 1-2 kere servise götürmüştüm ve kimse bahsedeceğim problemin farkına varmamıştı.

Merser'de Halil Usta ile teste çıktığımda kendisi vites kolunda bir gariplik olduğunu mandal ile geçmesi gereken yerlere mandalsız geçtiğini söyledi.

Ben o ana kadar sadece P ye geçerken mandal kullanıyordum zira diğer geçişler için gerek kalmıyordu.

Hatta İzmir yolunda da konusu olmuştu yolda giderken N ye aldığınızda R ye de geçebilecek gibi görünüyordu. Aramızda konuşurken  geçememesi gerektiğini ama  geçse bile bir problem çıkmayacağını söylemiştik. Sanırım Soner bir şekilde bunu yapmış ama problem yaşamamıştı.

Ama olması gereken o değilmiş. Vites yazılımını veya yapısını bir kenara bırakırsak en azından mekanik olarak böyle bir koruma varmış.

Sanırım daha önce yani ben aracı satın almadan önce vitesin bulunduğu yer sökülmüş ve toplanırken iyi toplanamadığı için bu şekilde kalmış.

Şimdi ise olması gerektiği gibi çalışıyor N'den R'ye ve S'den L'ye ancak mandalla geçiyor.

Şanslıymışım bugüne kadar bir problem yaşamamakla..

abi söledim kaç kere p den r ye mandalla r den n ye nden d ye mandalsız gecer küçültürken s ve l mandallı ama tersine büyütürken mandalsız gecer dedim bi dövmediğiniz kaldı yolda beni :D :D :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bülent Abi çok güzel açıklamışsın, konusu açılsa ben de desteklerdim seni :D

EDIT:

Mazda6'daki vites sırasını bilmiyorum ama P, R, N, D, S ve L olsa gerek...

P>R : Mandallı

R>N : Mandalsız

N>D : Mandalsız

D>S : Mandallı

S>L : Büyük ihtimalle mandallı

L>S : Mandalsız

S>D : Mandalsız

D>N : Mandalsız

N>R : Mandallı

R>P : Mandallı

Normali budur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Bülent Abi çok güzel açıklamışsın, konusu açılsa ben de desteklerdim seni :D

EDIT:

Mazda6'daki vites sırasını bilmiyorum ama P, R, N, D, S ve L olsa gerek...

P>R : Mandallı

R>N : Mandalsız

N>D : Mandalsız

D>S : Mandallı

S>L : Büyük ihtimalle mandallı

L>S : Mandalsız

S>D : Mandalsız

D>N : Mandalsız

N>R : Mandallı

R>P : Mandallı

Normali budur...

bende aynen böyle biliyorum  d den s ye mandalsızda bence yine bi abukluk vard  den l ye de gidiomu mandalsız??? sadece s ile olabilir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi söledim kaç kere p den r ye mandalla r den n ye nden d ye mandalsız gecer küçültürken s ve l mandallı ama tersine büyütürken mandalsız gecer dedim bi dövmediğiniz kaldı yolda beni :D :D :D

Yalan konuşma sus bakayım,ben hiç bir şey demedim sana :) :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende aynen böyle biliyorum  d den s ye mandalsızda bence yine bi abukluk vard  den l ye de gidiomu mandalsız??? sadece s ile olabilir

D den L ye mandalsız gitmiyor. Tak diye takılıyor S de..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

D den L ye mandalsız gitmiyor. Tak diye takılıyor S de..

tamam dır o zaman dicek laf yok ama L ye kadar gidiosa iş kötü hayırlı ugurlu olsun :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Otomatik vitesli araban mı var derdin var abii yaa  :D  :D  Alfabe gibi D,S,L,R

ne farkedio 1-2-3-4-5 yokmu düzlerde de biri alfabeyi bi saymayı ögretiyo :D
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...