Jump to content

Mazda CX-5 i-Stop Problemi

alper
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Canın sağ olsun dayı ya :) istediğin kadar yerlere yıkabilirsin bizi. ben zaten küçüğüm nanoyum :) veli abiyi görmedim :)

Geleydin de göreydin... :) Mustafa abiden hallice diyeyim sen anla...

Gerçi ben anlatılmam, yaşanırım heralde.

:P

Beni görünce "merhaba" veya "selam" demen yeterli Fatih, anlarım ben. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geleydin de göreydin... :) Mustafa abiden hallice diyeyim sen anla...

Gerçi ben anlatılmam, yaşanırım heralde.

:P

Beni görünce "merhaba" veya "selam" demen yeterli Fatih, anlarım ben. :)

ehehe peki :D soz veremem ama

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ehehe peki :D soz veremem ama

Söz verme zaten, ama nasip kısmet diyelim, inşallah diyelim de olsun... :) Belki ben uğrarım belli mi olur... Dynamic otomatic'in nereden nasip olacağı belli olmaz.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Söz verme zaten, ama nasip kısmet diyelim, inşallah diyelim de olsun... :) Belki ben uğrarım belli mi olur... Dynamic otomatic'in nereden nasip olacağı belli olmaz.

:)

beklerim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

selamlar,

ben de ilk zamanlarda i-stop un devreye alınmasında sıkıntı yaşadım, ancak diğer araçlara göre bir farklılık var, fren e hafif basarsanız devreye girmiyor, biraz daha sert pedala basınç uyguladığınızda devreye giriyor, bu aslında oldukça iyi bir özellik, devre dışında bırakmadan sizde i-stop u idare edebiliyorsunuz, örneğin peugeot 308 de araba tam durmaya yakınken bile stop ediyor ve bu çok rahatsız edici

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar,

ben de ilk zamanlarda i-stop un devreye alınmasında sıkıntı yaşadım, ancak diğer araçlara göre bir farklılık var, fren e hafif basarsanız devreye girmiyor, biraz daha sert pedala basınç uyguladığınızda devreye giriyor, bu aslında oldukça iyi bir özellik, devre dışında bırakmadan sizde i-stop u idare edebiliyorsunuz, örneğin peugeot 308 de araba tam durmaya yakınken bile stop ediyor ve bu çok rahatsız edici

Abi kıyasladığın araç dikkatini çekerim bir fransız tenekesi... :D Ben esasen şunu merak ediyorum; i-stop'un amacı ekonomi yapmak mı? Evet ise; gözlemlediğin kadarıyla ne kadar ekonomi yapabildin ??

Teşekkürler. Kazasız günler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

merhaba aracın i stopu 10 saniyeyi geçmiyor. hemen devreden çıkıyor. aracın üzerinde

http://www.tr.varta-automotive.com/tr-tr/products/automotive/silver-dynamic/560-901-068

bu akü var aracı 0 aldım ama mazdanın orjinal aküsü yoktu. Araç cx 5 2.0 AWD benzinli. bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...
23.08.2014 at 22:31, mt911 :

merhaba aracın i stopu 10 saniyeyi geçmiyor. hemen devreden çıkıyor. aracın üzerinde

http://www.tr.varta-automotive.com/tr-tr/products/automotive/silver-dynamic/560-901-068

bu akü var aracı 0 aldım ama mazdanın orjinal aküsü yoktu. Araç cx 5 2.0 AWD benzinli. bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum teşekkürler

Komedi ya... Varta Silver serisi akü olmaz istop lu arabada. En az Varta AGM serisi akü olması lazım. Yanlış takmışlar... istop uzun süre dayanamaz o aküyle. Akü de ölür zamanla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...
19.02.2014 at 17:58, alper :

Kitapçıktaki tüm adımları yerine getirdim.

- Kapılar kapalı olacak (tamam)

- i-stop fonksiyonu açık olacak (tamam)

- Emniyet Kemerinin takılı olmasına dair bir ibare yok (ama yine de tamam)

- Otomatik Viteslerde frene basılı olacak ( o da tamam)

Bir sorun var ama çözemedim.

Direksiyon duz olacak ve durduktan sonra bir miktar daha fren dozunu artirin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

merhaba,

yeni konu açmak yerine burada danışabileceğimi düşündüğüm bir durum var, sanıyorum i-stop ile ilgili

cx 5 2015 model yeni aldım 

ilk sorum : i-stop ile start stop aynı diye mi düşünmeliyim mazda için?

esas sorum: kırmızıda durdum, araç stop etti, bir süre sonra i-stop yanıp sönmeye başladı ve araç çalıştı. Oysa ki hala kırmızı yanıyor, frenden çekmedim ayağımı ve put gibi duruyorum adeta nefes almadan (sistem etkilenip aracı çalıştımasın diye). Normal çalışması bu mudur? Yani her duraklamada ekonomi adına standart bir süre için motoru susturmak.yani start stop durakladığımız süre boyunca değil de belli bir süre için mi çalışır demek istedim.

teşekkür ederim şimdiden

mazda2015 tarafından düzenlendi
açıklama
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle aracınızı güle güle kullanın.  Mazda CX-5 her yönden çok başarılı bir SUV modelidir.  Ben sorunuza algıladığım gibi bir yanıt vereyim, gerekirse CX-5 sahibi arkadaşlar beni tamamlar.

Evet, start-stop ile i-stop aynı anlamda.  Mazda start-stop sistemine i-stop ismini veriyor.  Araç stop ettiğinde durma süresini birtakım faktörleri gözeterek kendisi belirliyor.  Belirli bir süre sonra kendisi start ediyor, yani sonsuza dek motoru stop etmiyor.  Yaşadığınız normal bir durumdur.  Örneğin, akü voltajını düşük olarak yorumlarsa hiç stop etmeyebiliyor.  Zaten i-stop'taki i harfi "intelligent" yani akıllı/zeki anlamındadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, AKayhan :

Öncelikle aracınızı güle güle kullanın.  Mazda CX-5 her yönden çok başarılı bir SUV modelidir.  Ben sorunuza algıladığım gibi bir yanıt vereyim, gerekirse CX-5 sahibi arkadaşlar beni tamamlar.

Evet, start-stop ile i-stop aynı anlamda.  Mazda start-stop sistemine i-stop ismini veriyor.  Araç stop ettiğinde durma süresini birtakım faktörleri gözeterek kendisi belirliyor.  Belirli bir süre sonra kendisi start ediyor, yani sonsuza dek motoru stop etmiyor.  Yaşadığınız normal bir durumdur.  Örneğin, akü voltajını düşük olarak yorumlarsa hiç stop etmeyebiliyor.  Zaten i-stop'taki i harfi "intelligent" yani akıllı/zeki anlamındadır.

Ek olarak klima açık olursa da hemen çalışır ya da devreye girmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...