Jump to content

(92-97) 626 Triger vs Değişen Parçaların Fiyatları Sizce Nasıl?

hakanemre23
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar 2 ay önce mazda 626 aldım, kafam rahat olsun diye komple bakım yaptırdım ve idare eden parçlarıda değiştirdim, sizce fiyatları nasıl?

1.Triger Seti

-triger kayışı

-bilyaları vs

2. V kayışı

3. Klima Kayışı

4. Yağ Filtresi

5. Hava Filtresi

6. 4 Lt Motor Yağı

7. 3 Lt Antifrz

8. Termostat

9. Üst Kapak Contası

10. 4 Ad. Buji

11. Sağ Aks Başı (körük patlamış 110 km den sonra ses yapıyodu)

12. Arka Sağ ve Sol Z rotları

13. Arka Sağ ve Sol Denge Kolları (biraz eğrilmiş usta değişse iyi olur dedi)

14.444 Motor Bakım Sıvısı

15. İşçilik (220 TL yazmış)

bu yapılan ve değişenlere 1150 TL ödedim arkadaşlar

usta her parça için 3 secenek sundu fiyat olarak ben pahalı olanı orjinaldir diye orjinal tak dedim

Düzcede Ahmet usta var özel servis değil ama yüzde 90 Mazda araclarına bakıyor

Sizce ödediğim rakam nasıl?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özellikle işçilik çok uygun... Güle güle kullan. Ben olsaydım 444 denilen zımbırtıdan koymazdım... Uzun vadede hiç bir faydası yok, zararı var...

Bunun yerine yağ değişimlerinde motor içi temizleyiciler, motor parçalarına yapışmayan katkılardan kullanabilirdin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Usta tavsiye etti diye koydum Veli abi daha önce bu foruma üye olsaydım bilgi alırdım.

Usta para kazanacak tabi onun için tavsiye etti sanırım

Sen böyle diyosan bundan sonra koymam...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben uzun süre araştırdım, tavsiye eden de oldu, etmeyen de; bana tavsiyede bulunmayan ustaların anlattıkları daha mantıklı geldiği için koymadım...

Fakat; lifterler hafif ses yaptığı için lifter katkısı koymuştum ve faydası oldu, ses kesildi... Ayrıca; yağ değişimi öncesi motor içini temizleyici/çalkalayıcı katkılardan koymayı düşünüyorum.

Çoğu usta; 200 bini geçmiş motorlarda bu tür katkıları öneriyor haklısın... Aşınmış yıpranmış yerleri dolduruyor diyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi hatırladığım kadarıyla önce eski yağı boşaltmadan bi şişe sıvı koydu, ve 10 dk araba çalıştı, dediğine göre bu temizlik yapıyomuş

Daha sonra yeni yağı koyduktan sonra bir sıvı koydu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi hatırladığım kadarıyla önce eski yağı boşaltmadan bi şişe sıvı koydu, ve 10 dk araba çalıştı, dediğine göre bu temizlik yapıyomuş

Daha sonra yeni yağı koyduktan sonra bir sıvı koydu

Aynen öyle... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat güzel. Katkı olayına gelince benzin katkısı enjektor temızleyıcı vs kullanılabilir ama yağa kesinlikle katkı koymayın. Çok büyük bi zararımı var? Yok tabiki ama hiç bi faydasıda yok ve yağın yapısınıda bozar. Mobil castrol gibi kaliteli yagları kullanın yeterli. Aracı asırı yag eksikten veya keçelerden bi miktar yag kacıran arkadaslar için mobil 10 60 tavsiye ederim. Keçeleri şişirme özelliği vardır durum çok vahim değilse faydasını görürsünüz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam ürün hakkında pek bilgi sahibi olmadığım için, ustanın dükkanında ürünü incelerken bu ne işe yarıyor diye sorduğumda ürünü anlattı ve koyalım dedi (para kazacağı için) bende olur dedim. 40 TL idi sanırım.

Ama bu yorumlardan sonra koymayı düşünmüyorum birdaha

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oncelıkle hayırlı olsun. bende aynı parcaları degıstırdım . . trıker kayıs bılyaları 200 tl ,v kayıslar  4pk 938  ıle 5pk 1063 ıkısı 33 tl, 4 lıre motor yagı yag fıltresı hava fıltresı 85 tl  ,termostad 30 tl antıfırız 25 tl ust kapak contası 20 bujıler 30  koruk 10  z rotları denke kolları 15 lıradan 60 lıra  444 fıyatını bılmıyorum  olsun 40 lıra olsun tolam 528 tl gordum ben . hadı 600 olsun .  bılyaları ayrı kayısı ayrı alırsan fıyat 200 oluyor tabırı caızse ıyısı . pıyadasa 130 lırayada cın malı var . neyse hayırlı olsun guzel araba .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

senin fiyatlar benimkine göre iyiymiş abi

hatırladığım kadarıyla benim bujiler 40 TL, termostat  35 TL, Z Rotlat tanesi 20 TL yazılmıştı faturaya, birde takılanların hep ambalajlarına baktım üst kapak contası TAIWAN diğerleri hep JAPON du

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakınız ben daha öncede sölemiştim bazı parçalar orjinal servis vede mazda parçası olduğu halde yan sanayiden daha ucuz olabiliyor, termostat orjibaş zaten 40 tl civarı, buji NGK lar 25 tl idi, yağ filtresi 12 tl, hava filtresi 26 tl, benzin filtresi 10 tl idi hatrıladığım kadarıyla, demem oki servisten fiyat almadan yan sanayi almayınız, hem garantili kaliteli parça almış olursunuz, çokta bir fark olmuyor zaten, şehsen ben öle yapıyorum.  Özelllkel conta grubu vede elektriksel, ateşleme elemanları hem performans hemde yakıt konusunda çok etkilidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bak orjinalö olması kendini amorti edecek vede aracın en hayati elemanları şunlardır vede orjinal olması gerekir,

1, Contalar

2, Keçeler

3, Kayışlar, özellikle triger kayışı

4, Buji, Buji kabloları, tevzi makarası, distribütör kapağı, aslında ateşlemenin tümü

5, Filtreler

6, Termostat,  en önemlilerinden briridir, gözün eğer hararete takılmazda farketemzsen en küçük aksaklık, geç açma durumunda motoru yakarsın.

Onların dışında yürüyen aksam döşeme, ufak tefefler yan sanayi olması çokta önemli değil.

Diğerlerine gelince

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sizin internette orjinal ve uygun fiyata satan bildiğiniz veya alışveriş yaptığınız site varmı

internetten alıp ustaya taktırmanın ekonomik ve orjinal parça takıldığından emin olunacağını düşünüyorum

sizin bu konuda düşünceniz nedir? böle yapmak uygun olurmu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sizin internette orjinal ve uygun fiyata satan bildiğiniz veya alışveriş yaptığınız site varmı

internetten alıp ustaya taktırmanın ekonomik ve orjinal parça takıldığından emin olunacağını düşünüyorum

sizin bu konuda düşünceniz nedir? böle yapmak uygun olurmu?

Bu tarz ağır bakım denilen sarf malzemeleri ve parçalarda internete güvenmeni tavsiye etmem, bin bir türlü parça var piyasada, sana hangisinin geleceğini bilmen mümkün değil...

Sen ustana güven, o parçaları sana bulur.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi zaten güvenilir, bilinen bir satıcı varmı diye sormuştum.

Kendi aracıma bakım yaptırırken triger seti değişim esnasında motor takozuda sökülüyor bilen bilir, benim Sağ Motor Takozunda içten yırtılma olduğunu gördük, ustada yan sanayi vardı taktırmadım. Bir hafta sonra orjinal gelir dedi. Bende iznim bittiği için değiştirme imkanım olmadı. Takoz yırtık olmasına rağmen ilk çalıştırmada ses veya titreme falan yapmıyo. Şimdi bu parçanın orjinalini internetten alsam mı diye düşünüyorum. Değiştirmeside kolay kendim bile değiştirebilirim. Usta eskisini geri takarken gördüm takımı ve sökümü basit

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle orjinal nedir ,onu ifade edeyim kardeşime ,orjinal mazda parçaları, nette veya sanayide parçacılarda olmaz ,ustaların orjinal demeside sallamadır, orjinal parçalar sadece mazda yetkili servislerinden ,şase numaranı vererek vede sarı etiketli poşetler içinde alınır , sanıdğınız gibi değil, yani sizin kullandığınız tüm parçalar yan sanayidir,  lakin ustalar hangisinin daha kaliteli olduğunu bilir vede önerirler, bencede ustana güven yeter, gerekeni yapacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgilendirme için teşekkür ederim abicim.

Yetkili servisin normal bi servisten fiyat farkı oranı kaçtır.

Mesela benim usta triger setine 220 TL yazmış bu yetkili serviste ne kadardır acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

280 tl, ama benim aracımınki, sizinkini bilemem, demem oki parça almadan önce bir fiyat almak iyi olur,onuda şase numaranızı vererek alabilrisiniz.  230 bilyeydi 50 civarıda kayıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sana takoz fiyatını yazayım güzel kıyaslama olur...

Dışarıda 50 lira olan motor takozu, orijinal olarak serviste 460 TL + KDV idi...

:fiuw:

Gürhan'ın dediği gibi orijinal parçayı servis haricinde bulamazsın, var diyen de yalanın daniskasını sallamış olur, bak elimde kutusu bile var diyen de sahtekarın önde gidenidir, dikkat et...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...