Jump to content

1990 Model Mazda 626 Alıyorum, Tavsiyeleriniz?

mfinal
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba, gruba yeni katıldım ama henüz bir Mazda cı değilim :)

1990 model 1.6 düz vites 626 almayı düşünüyorum. Motoru ve kaportası sorunsuz bir araç var tanıdıkta. Paraya sıkışmış durumda 5 bin tl ye veriyor aracı. Aracın aksamlarında sorun yok. Aracı kullandım çok beğendim zaten gücüm ancak bu araca yetiyor şimdilik. Korkularım var.. Yakıtı yüksek ve yedek parçası pahallı diyorlar. Sürekli sorun çıkartır diyorlar sizlere danışmak istedim lütfen yardımcı olun. Malesef bugüne kadar hep sorunlu araçlara denk geldim. Özellikle 2004 Hyundai accent dizel 11.000 tl ye alıp Üzerine 5000 tl döktüm ve şimdi aracım yok, elimde kalan ise sadece 6.000 tl. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben daha 1-2 ay evel aldım 90 model mazda 626 2.0 otomatik...2012 peugeot 206 dan sonra sahip oldum eğer araç gerçekten düzgünse tavsiye ederim çok konforlu ve keyifli bir araç parçasına fiyatlarına yakıtına vs bence hiç takılmayın gerçekten çok sağlam araç yeterki dökük araca denk gelmeyin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracını mutlaka bir motorcuya göster bir masrafı varmı eğer yoksa temiz bir araçsa sorun çıkmaz,yakıtı da gayet güzel dir,yedek parça fiyatlarıda normaldir.Sadece ıbır zıvırları pahalı mesela cam kaldırma düğmesi kapı döşemesi gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İstanbul gibi bir yerde o aracın hiç bir şeyi size sorun olmaz... Araç içine sindiyse o fiyata kaçırma derim... Başka da; o fiyata böyle kalitede bir marka bulamazsın, kronik sorunları yoksa al derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın motoruna kendim baktım yüzeysel motor kapağında ve yağ çunuğunda yağ atma, üfleme vs. sorunu yok. Gaza bastığımda da gayet randumanlı , pistoni sekman subap sesine rastlamadım. Yalnız aracın ufak defek kaporta ihtiyacı var yalnız koltuk ve kapı döşemeleri vasat durumda.  Mazda ya uygun kılıf ve kapı döşemelerine ne kadar bir masraf etsem güzel olur sizce arkadaşlar? Bir de aracın sağ kapı camı ve elektrikli aynaları çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar, bu tip arızalar motor arızaları, kablo arızaları ve daha çok düğmenin temas noktasındaki iletkenlğin bitmesinden kaynaklanır. Son söylediğim daha yaşlı araçlarda sık görülür. Bence anahtarların iletken noktalarını güzelce temizleyin, kontak spreyle fırçalayın. Diğer sorunlara sonra bakın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın motoruna kendim baktım yüzeysel motor kapağında ve yağ çunuğunda yağ atma, üfleme vs. sorunu yok. Gaza bastığımda da gayet randumanlı , pistoni sekman subap sesine rastlamadım. Yalnız aracın ufak defek kaporta ihtiyacı var yalnız koltuk ve kapı döşemeleri vasat durumda.  Mazda ya uygun kılıf ve kapı döşemelerine ne kadar bir masraf etsem güzel olur sizce arkadaşlar? Bir de aracın sağ kapı camı ve elektrikli aynaları çalışmıyor.

Sen aracı hayırlısı ile bi al, gerisini forumdan tamamlarsın...

http://www.mazdaclubtr.com/33073/mazda-626-otomatik-katlanir-yan-aynalar/msg539712/topicseen/#new

Mürsel kardeşimiz seni yalnız bırakmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence al, 5000 tl ye kimse torosunu satmıyor, eğer temiz bir araç ise , motor ve yürüyen aksam da bişey yoksa, gerisini bütçene göre yavaş yavaş toparlarsın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen aracı hayırlısı ile bi al, gerisini forumdan tamamlarsın...

http://www.mazdaclubtr.com/33073/mazda-626-otomatik-katlanir-yan-aynalar/msg539712/topicseen/#new

Mürsel kardeşimiz seni yalnız bırakmaz.

Çok sağolun arkadaşlar. Motorunda ve yağ çubuğunda üfleme , yağ atma v.s. kesinlikle yok bu durum tüm modellerde mi var yani motorun temiz olmasına işaret midir bu durum? Örneğin üfleyenleri yağ atanları da var mı bu modellerin?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu üfleme denen durum her araçta olur, yani siz yağ bırakılan kapağı açarsanız tabikide bir basın çıkışı olacaktır, sırf bu basıncı emmek için hava filtresine bağlantı bile vardır mazdalarda, eğerki üfleme aşırı fazla vede bazen duman varsa motor segmanları basınç kaçırıyor demektir, yani normal hali bide aşırısı vardır.  Yağ atma meselerine gelince her araç farklı yerlerden özellikle conta vede keçelerden yağ kaçırabilir olası bir durumdur lakin yağ yakıyosa motor yıpranmış demektir, gaz verdiğinizde mavi vede koyu bir duman ayrıca yağda fazla ekslime varsa yağ yakma vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu üfleme denen durum her araçta olur, yani siz yağ bırakılan kapağı açarsanız tabikide bir basın çıkışı olacaktır, sırf bu basıncı emmek için hava filtresine bağlantı bile vardır mazdalarda, eğerki üfleme aşırı fazla vede bazen duman varsa motor segmanları basınç kaçırıyor demektir, yani normal hali bide aşırısı vardır.  Yağ atma meselerine gelince her araç farklı yerlerden özellikle conta vede keçelerden yağ kaçırabilir olası bir durumdur lakin yağ yakıyosa motor yıpranmış demektir, gaz verdiğinizde mavi vede koyu bir duman ayrıca yağda fazla ekslime varsa yağ yakma vardır.

Dediğim gibi araçta üfleme yok denecek kadar azdı, yağ çubuğunda da üfleme yağ atma vs. yoktu. Hava soğuk iken marş yaptım motor soğukta biraz geç topladı kendini, Ancak eksozdan sadece yoğun beyaz duman çıkıyordu. Bunun haricinde bir renk yoktu. Sanırım alacam fiyatı da 4500 tl ye düştüm. Ustaya götürecem ama ne kadar anlar bunun dilinden Allah bilir artık. Ben ve kaderim baş başayız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba, gruba yeni katıldım ama henüz bir Mazda cı değilim :)

1990 model 1.6 düz vites 626 almayı düşünüyorum. Motoru ve kaportası sorunsuz bir araç var tanıdıkta. Paraya sıkışmış durumda 5 bin tl ye veriyor aracı. Aracın aksamlarında sorun yok. Aracı kullandım çok beğendim zaten gücüm ancak bu araca yetiyor şimdilik. Korkularım var.. Yakıtı yüksek ve yedek parçası pahallı diyorlar. Sürekli sorun çıkartır diyorlar sizlere danışmak istedim lütfen yardımcı olun. Malesef bugüne kadar hep sorunlu araçlara denk geldim. Özellikle 2004 Hyundai accent dizel 11.000 tl ye alıp Üzerine 5000 tl döktüm ve şimdi aracım yok, elimde kalan ise sadece 6.000 tl. :(

mazda olsun çamurdan olsun  :D hayırlısı olsun kardeşim sen bakma o denilenlere ağzı olan konuşuyor. sen motoruna baktır eğer yağ yakma, üfleme falan yoksa ufak tefek kaporta işlerini dert etme zamanla yaptırırsın önemli olan motoru sana büyük sorun çıkarmasın. yedek parçalar da okadar pahalı değil ve heryerde çıkmasını da, yan sanayisi de, orjinalini de bulursun gözün korkmasın. mazda kuş grubu arabalara benzemez kuş grubunun yedek parçaları ucuz ama tamircilerle akraba yapar adamı. kuş grubunu ayda bir kere servise götürürsün, mazda yı 5 ay da bir oda bakım için. mazda bana göre en sorunsuz markalardan biri yeterki yağına suyuna bak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardeşim, abimin 86 model 626 sını( o yıllarda Türkiye'de mazda yokmuş. Bizimki yurt dışı girişli idi) 526 000 km de 2007 yılında sattık. Dile kolay 526 bin km. Bir sorun yaşamadık. O yüzden araç bakımlı ise hor kullanılmamış ise o paraya o aracı al. Ama  burası önemli, araç dökükse kesinlike uzak dur. Çünkü topladım ettim derken ithal parçalar vs iş uzar 2-3 bin tl gider.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ha birde, yakıt olarak -buna kalıbımı basarım- mazda en ekonomik araçlardandır. Eski modelleri de dahil. Benim 2000 model 115 beygir 626 aracım yolda 7 litre benzin yakardı. Şİmdi 1850 cc motor familia var bu da 6- 6,5 litre yakıyor. Mazdayı kullanmadan yorum yapanlara kesinlikle itibar etme bana kalırsa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ha birde, yakıt olarak -buna kalıbımı basarım- mazda en ekomik araçlardandır. Eski modelleri de dahil. Benim 2000 model 115 beygir 626 aracım yolda 7 litre benzin yakardı. Şİmdi 1850 cc motor familia var bu da 6- 6,5 litre yakıyor. Mazdayı kullanmadan yorum yapanlara kesinlikle itibar etme bana kalırsa.

valla dinçer bende de familia var 1.5 benim araba gazlı sen benzinde benden daha az yakıyorsun benim araç 1depo gazla 32 llitre depo (litre fiyatı 2.80) 220 km geçmiyor şehir içi 40-45 krş  yakıyor kilometre de bende benzindemi kullansam benzinde hiç denemedim ne yakıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önecede söledim , şehir içi diye bir kriter yoktur, şehir dışı gaz kesmeden 3000 devirlerde aracınız kaç km yapıyosa yakıt değeri odur, onun dışında hiçbir kriter sağlıklı gerçek verileri ortaya koymaz çünkü herkesin şehiride farklıdır, sürüşüde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

valla dinçer bende de familia var 1.5 benim araba gazlı sen benzinde benden daha az yakıyorsun benim araç 1depo gazla 32 llitre depo (litre fiyatı 2.80) 220 km geçmiyor şehir içi 40-45 krş  yakıyor kilometre de bende benzindemi kullansam benzinde hiç denemedim ne yakıyor

sizin araçta bir sorun var sanırım. ben 2000 motor karbüratörlü araçla istanbul şehir içi 35 kuruşu geçmiyor. genellikle 30 kuruş civarlarında geziniyor.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Deneme sürüşünde 1 ci , 2 ci vitesleri yüksek devir bas, bakalım araç kasıyor mu? Çok fazla kasıyorsa bence alma. Yok idare eder ise alınabilir. en nihayetinde 24 yaşında araba...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...