Jump to content

Mazda 323 HB Arka Silecek Sorunu ve Çözümü

ferhat24
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar arkadaşlar aracımın arka sileceği çalışmıyordu motor sesi geliyor fakat silecek hareket etmiyordu ve motor sesi, kapatmama rağmen kesilmiyordu. sileceği ileri ittirdiğimde bir defa camı siliyor fakat ikinci defa hareket etmiyordu.

öncelikle arka bagaj döşemesini söküp silecek motorunu çıkardım, dişliler yıpranmıştı ve bu yüzden işleme başlayamıyormuş. dişliyi söküp (segmanlara dikkat) yıpranan dişlilerin yerine çelik çakılmak suretiyle sorun çözüldü.

umarım benzer sorunu yaşayan arkadaşlara yardımım olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bende de var.

Sanayide tamiri yenisindeb pahalı olur dediler sonra yenisini buldum 250 tl civarıydı.

Keşke video resim olsaydı bende tamir edebilirim belki.

Çelik dişliyi nerden aldınız acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bende de var.

Sanayide tamiri yenisindeb pahalı olur dediler sonra yenisini buldum 250 tl civarıydı.

çelik dişli almadım yıpranan dişlililerin yerine çelik çakıldı. o şekilde sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çelik dişli almadım yıpranan dişlililerin yerine çelik çakıldı. o şekilde sorun çözüldü.

Anladım sanırım hafta sonu bende deneyeyim teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar arkadaşlar aracımın arka sileceği çalışmıyordu motor sesi geliyor fakat silecek hareket etmiyordu ve motor sesi, kapatmama rağmen kesilmiyordu. sileceği ileri ittirdiğimde bir defa camı siliyor fakat ikinci defa hareket etmiyordu.

öncelikle arka bagaj döşemesini söküp silecek motorunu çıkardım, dişliler yıpranmıştı ve bu yüzden işleme başlayamıyormuş. dişliyi söküp (segmanlara dikkat) yıpranan dişlilerin yerine çelik çakılmak suretiyle sorun çözüldü.

umarım benzer sorunu yaşayan arkadaşlara yardımım olur.

ferhat24 çok süper bir çözüm olmuş, güle güle kullan.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Aynı sorun bende de var.

carpetamam bey ben 250 TL verip problemi çözdünüz zannettim en başta. şimdi tekrar okuyunca farkettim. problemi çözebildiniz mi? eğer çözemediyseniz bana ulaşın. halletmeye çalışırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merab ben alko otomativ bursadan  istedigin parça bende var yardımcı olurum cep 0532 508 74 14 ulaşınız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...