Jump to content

Mazda3 Dizelden Lantise geçiş

Badilcan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda3 dizelimi sattıktan sonra  , satıştan gelen parayı farklı bir yatırıma yönlendirdim.

Bu borç bitene kadar ayağımı yerden kesecek bir araç arıyordum. Veli (domestos) abinin arabasını kaçırıncada , bir kaç aracı ustaya gösterdim . Ama malesef satıcıların anlattıklarıyla ustaların yada 5664 ün verdiği bilgiler çok farklı durumda . Araç durumuda aciliyete binmeye başladı , yurtdışına çıkacak olan arkadaşım Lantisini satmak istiyordu . Sıkı bir pazarlıktan sonra 168000 km de 1996 model 1.8 otomatik araç için 10000 tlye anlaştık. Arabanın biraz masrafı var ama şu geçiş sürecinde peşin parayı pahalı bir araca bağlamak istemedim.  Motor , şanzıman , lpg , klima , elektrik aksamı problemsiz. Ama mekanik olarak ve bakım olarak 2000 tl yi gözden çıkarmış bulunuyorum. Umarım hayırlısı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok sağolun arkadaşlar ,

Amacım aracın temiz bir görüntü kazanması , modifiye yapmak değil.

İşlemleri tamamladıktan sonra öncesi ve sonrası olarak paylaşımda bulunacağım.

Bu arada Lantis hakkında tecrübeli arkadaşların önerilerinide bekliyorum.

Aracın ön ve arka tamponu boyanıp, komple pasta cila yapılacak.

Tanıdığım bir boya kaporta ustası var ve bu işleri o yapacak.

Ayrıca araç içine yeni kılıf almayı düşünüyorum , camlara çok koyu olmayan bir film olabilir .

Lastikleride yeni jantlarla değiştirebilirim.Onun haricinde mekanikten pek anlamıyorum çokda zamanım yok siz İzmirde nereyi ve hangi ustayı önerirsiniz. İşlerin tek elden yürümesini istiyorum , yoksa işyerimden çok zaman ayırmam lazım. Lantis le illaki bir Mazda ustasının mı ilgilenmesi lazım ? Yoksa işin ehli bir usta bu aracın sıkıntılarına çözüm bulabilirmi.

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar araçla ilgili işlemlere başladım ,

Öncelikle lastik ve jantları değiştirdim .

Lpg bakım ayar ve filtre değişim işlemini yaptırdım. Üzerinde Landi Renzo Kit mevcut.

Araç bugün serviste mekanik aksam ve bakım işlemleri yapılacak .

Haftayada ön arka tampon boyanıcak ve komple pasta cila geçilecek.

İlk aldığımdaki fotoğraflar aşağıdaki linkte mevcuttur.

https://drive.google.com/folderview?id=0B7PdNAiRTJ_NYUpMZ2paeDBoYVk&usp=sharing

Haftayada son hali ile ilgili fotoğrafları koyarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur; 2 bin lira bütçe ile harika duruma gelir. Allah kaza bela vermesin... Lantislerde beyaz nadir bulunan renklerden diye biliyorum...

Çok sağol Veli abi, Gerçekten keyifli bir araç .

18 yaşında olmasına ve dizel mazda3 ten geçmeme rağmen gerçekten çok beğendim.

Şu an  alışamadığım noktalar,

- Otomatik viteste vites küçültemediğim için fazla fren yapıyorum sanırım

- Birde 2 araç arasına park ederken gaz debriyaj ile yaptığım fonksiyonelliği çok arıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lantis iyidir iyidir dizel mazda3 te neymiş :P

Mazda3 dizel gerçekten gürültülüymüş onu çok iyi anladım :P .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lantis iyidir iyidir dizel mazda3 te neymiş :P

En azından kalbi de mazda... Bülent fazla öksürme, kalbinde PSA motoru taşıyan mazda'ya buralarda pek sıcak bakmazlar...

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) psa da mazdanın abi bakma ford ödünç çalmış mazdadan :)

PSA mazda'nın veya Mazda PSA'nın olsaydı ben mazda'ya gönül vermiş olmazdım... Bereket şimdilik ilişkileri sadece dizel motorla sınırlı.

Ben kıskanç adamımdır, gelemem öyle karmaşık işlere... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

olsun abisi hor görmeyelim dizel mazdayı..içinde kullanıcısını ekonomik açıdan mutlu etmek için psa olsa da onun ruhu hiroşimadan geliyor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...