Jump to content

Mazda3 Amortisör Takozu

timini
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba, 2009 Mazda 3 Touring aracım var. Tümsekli ve çukurlu yolda giderken amortisörlerden takır takır ses geliyor. İzmir Yeni Servise götürdüm, usta da tespit etti durumu. Modifiye takoz takılırsa o takırdama sorunu çözülür dedi. İyi dedim değiştirelim. Arkadaşlar bilgisayardan fiyat listesine baktılar ve bu takozun 1 tanesinin fiyatının 604 TL olduğunu söylediler. Bir an şaka yaptılar zannettim ama son derece ciddiydiler. Evet 1 tane amortisör takozu 604 TL Almadım doğal olarak. Ama sonra aklıma takıldı, diğer marka model araçlarda durum nasıl diye. Küçük bir araştırma yaptım internette. Opel Corsa'sından tut, Fiat, Toyota, Mazda 323 vs 20-30 TL den başlıyor 100-110 TL ye kadar değişebiliyor fiyatlar. Arkadaşları aradım, durum böyle böyle, bir yanlışlık olsa gerek. Tekrardan bakıp bana dönün dedim. Henüz dönen yok.

Bu konuda fikrinizi almak isterim arkadaşlar, bu tarz bir sorun yaşayan var mı, varsa problemi nasıl çözdü? Ve bu takozun fiyatı konusunda yorumlarınızı bekliyorum. Herkese teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor kulağı için 460+KDV istenildiğini kulağımla duydum, gözümle gördüğüm için bu tarz fiyatlar beni şaşırtmıyor...

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla bilmiyorum, İzmir Mazda yetkili servisinin (Yeni) ustası dedi, onun yalancısıyım. Modifiye takoz kullanırız, o takırtıyı keser dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ömer Bey teşekkür ederim. Orjinal parça satan sitedeki fiyat 50 $, buradaki fiyatı 604 TL. Ne diyeceğimi bilemiyorum >:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ömer Bey teşekkür ederim. Orjinal parça satan sitedeki fiyat 50 $, buradaki fiyatı 604 TL. Ne diyeceğimi bilemiyorum >:(

Bence bir şey deme... İşine neresi uygun geliyorsa oradan devam et... Yoksa söylenecek o kadar çok laf var ki, hangisinden başlayalım...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

2006 model aracımda yanı sorunu yasıyorum, Düzce'de yetkili servis yok. Herzamanki ustama götürdüm aracı, "abi bunlar focuslarla aynı, musait zamanda gel hallederiz" dedi. ve yedek parça sitelerinde baktığımda da söylendiği gibi  focuslarla uyumlu olduğunu gördüm. İsterseniz sizin model içinde bi araştırın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Artı olarak, usta bütün Mazda 3 lerde amortisörlerin sert olduğunu ve bu takırdamanın  aslında normal olduğunu söylemişti. Mazda 3 kullanan arkadaşlarım, sizin araçlarda durum nasıldır? Ben mi fazla takıntılıyım bu konuda, yoksa sizlerde de durum aynı mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

2006 model aracımda yanı sorunu yasıyorum, Düzce'de yetkili servis yok. Herzamanki ustama götürdüm aracı, "abi bunlar focuslarla aynı, musait zamanda gel hallederiz" dedi. ve yedek parça sitelerinde baktığımda da söylendiği gibi  focuslarla uyumlu olduğunu gördüm. İsterseniz sizin model içinde bi araştırın derim.

Merhaba, peki sorun giderildi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Artı olarak, usta bütün Mazda 3 lerde amortisörlerin sert olduğunu ve bu takırdamanın  aslında normal olduğunu söylemişti. Mazda 3 kullanan arkadaşlarım, sizin araçlarda durum nasıldır? Ben mi fazla takıntılıyım bu konuda, yoksa sizlerde de durum aynı mıdır?

bende yok öyle bir takırdama..sertlik başka şey takırdama başka şey..bence bir sıkıntı var biryerde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ömer bu siteye arada bende bakıyorum sen hiç alışveriş yaptınmı nurdan ? Rockautodan bahsediyorum.

Rockauto, Amerikada her köşe başında olan bizim burda hızlı servisler gibi bir dükkan. Çok yaygın ve güvenilir. Ben bir kaç parça getirdim. Birde refarans numaraları çapraz markalarla ilgili olarak da kullanıyorum.

Güvenle alışveriş yapabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Sarf malzemeleri bizim servislerde uygun ancak, bu tip kulaktı, salıncaktı, vs euro kuruna bağlı olarak çok arttı. Artık global bir dünyadayız. Çok acil bir durum yoksa sarf malzemeleri de dahil bütün parçaları dışardan getiriyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2006 model sedan otomatik aracımı yeni aldım. Aynı sorun bende de var. Tümsek ve çukurlardan geçince sol önden tıkırt diye bir ses geliyor. Düz yolda ses yok. 2 gün önce 10bin bakımını sanayideki ustaya yaptırdım. Sesi de sordum. Baktı araçla turladık. Aracı kaldırdı altına da baktı. Ses sol ön amörtisör ve takozdan geliyor dedi. Değiştirmezsen hiçbir zararı yok dedi. Ama değiştirmek istersen 2 ön amörtisör ve sol ön takoz al dedi. Şu an maddi olarak da sıkışık olduğumdan askıya aldım.

Sadece linkteki takozu alıp değiştirsem sorun gider mi acaba. Amörtisörler çok pahalı çünkü almak istemiyorum. Ses de rahatsızlık veriyor.  :kafa:

http://www.parcatreni.com/mazda-3-sedan-on-amortisor-takozu-sol-2003-2006-43623.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

arkadaşlara fikir vermesi açısından 2. Nesil mazda 3 ön amortisör kule takozları ve rulmanlar (bilyeler).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

İlk mesajda arkadaşın yazdığı sorundan bende müzdaribdim, ustamın tavsiyesi ile kule takozlarını rulmanları z rotu ve direksiyon hidroliğini değiştirdim. Sesten eser kalmadı, direksiyon inanılmaz yumuşadı. Parçaları sökünce sorunun sol ön rulman (bilye) kaynaklı olduğunu gördük. Rulmanın içindeki küçük bilyecikler elimiz de kaldı. Takozlar da görünür bir sorun olmamasına rağmen, onları da değiştirdim. Kule takozu ihtiyacı olan 2010 üstü mazda 3 sahibi arkadaş varsa, aracımdan çıkan takozları herhangi bir karşılık söz konusu yapmadan gönderebilirim. İşinize yararsa ne mutlu bana.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Çukurlarda gelmeyen, ama düz yolda ufak yol pürüzlerinde (asfalt yaması vs.), parke ve çakıllı yollarda arkadan gelen lok lok sesi amortisör takozundan mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...