Jump to content

1998 Model Mazda 323 Familia 1.5 Ateşleme Bujisi Kodu Nedir?

maydemir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar 98 model mazda 323 familia 1.5 ateşleme buji kodunu bilen veya nerden temin edebileceğim konusunda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. internet ten baktım ama yanlış birşey yapmak istemiyorum.

hayırlı forumlar be kazasız günler diliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.ngkbujimarket.com/

Buradan bulabilirsin bence...

bu siteye baktım bende ama kodunu bilmeyince bulamadım ve siteye aracın marka ve modelini yazıp uygun olan buji kodunu istedim bakalım cevap bekliyorum. 4 adet almamız gerekiyor değilmi bu bujilerden. ateşleme sistemini komple yenileyeceğim bakalım bu tekleme düzelecek mi buji kablolarını da ngk ile dwğiştireceğim eğer bulabilirsem biraz zor bulunuyor şuanda. cordex marka buji kablosu var araçta pek kaliteli bişey olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler bujilerin siparişini şimdi verdim

değiştirmişken buji kablolarını da ngk ile değiştirmek istiyorum eğer bulabilirsem biraz zor bulunuyor diye duymuştum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ngk buji kablosu kodunu bilen varmı peki ve en iyisi ngk mı daha iyisi de varmı acaba

şimdiden teşekkürler cevaplar için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ngk buji kablosu kodunu bilen varmı peki ve en iyisi ngk mı daha iyisi de varmı acaba

şimdiden teşekkürler cevaplar için

İyi bir ustaya kabloların değerini ölçtür, sıkıntı yoksa boşuna masrafa girme derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buji kablosunu yazaki alabilirsiniz zaten Mazda yazaki'ye ürettiriyor.

NGK - YAZAKI - DENSO - BOSCH bunların hepsi yaklaşık aynı ve yüksek kalitede.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün sipariş verdiğim bujiler geldi. Normalde ngk bkr5e-11 sipariş vermiştim ama bana denso diye bir marka göndermişler.ilk başta tereddüt ettim taktırayım mı yoksa geri mi göndereyim diye. Sonra internetten birazaaraştırma yaptım denso hakkında ve Japon Üretimi olduğunu, çok kaliteli bir marka olduğunu ve fiyat olarak da ngk dan daha pahalı olduğunu gördüm. Sipariş verdiğim sitede ngk stokta yoktu herhalde ki bana denso gönderdiler ama ben verirken stokta var görünüyor du neyse bi şekilde denso geldi yani ve bu sabah bujileri taktırdım. Çıkan bujiler ngk bkr5e -11 di. Gerçekten bir bujunin araca bu kadar etkisi olacağı aklımın ucundan bile geçmezdi ama aracımda teklemeden eser kalmadı. Bu kadar zamandır boşuna koşturmuşum lpg ayarı peşinde sorunun çözümü bu kadar basitmiş. Aynı bujiler den 2 takım daha sipariş verdim aldığım yerden her aracı bakıma soktuğumda bujileri de değiştireceğim.. İşin ilginç yanı sadece lpg de tekleme yapıyordu benzinde de yapsa derdimki tamam bujiler veya buji Kablolarından. Neyse tekleme işinide böyle çözmüş olduk. Şimdi sırada sıralı sistem LPG kaldı inşallah ayın 15 inden sonra BRC sıralı sistem lpg taktırıyorum.

Iyi forumlar kazasız günler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin adınıza sevindim, referans olarak denso'nun ngk bkr5e-11'e denk gelen modeli denso k16pr-u11 dir. fiyatlarının aynı olması lazım, kalite olarak neredeyse aynı olan 2 ürün. tekleme konusu biraz efsaneleştirildi, ben aracımı aldığımdan bu yana bir kez dahi tekleme yaşamadım. tırnak aralığı ideal, kaliteli bir buji bu olayın anahtarı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin adınıza sevindim, referans olarak denso'nun ngk bkr5e-11'e denk gelen modeli denso k16pr-u11 dir. fiyatlarının aynı olması lazım, kalite olarak neredeyse aynı olan 2 ürün. tekleme konusu biraz efsaneleştirildi, ben aracımı aldığımdan bu yana bir kez dahi tekleme yaşamadım. tırnak aralığı ideal, kaliteli bir buji bu olayın anahtarı.

Ngk ile Denso arasında 2tl lik ufak bir fark var buji başına Denso daha pahalı 4 buji de  8tl fark yapıyor. Önemli olan sorunun çözülmesi zaten. Efsaneleştirilme kısmına pek katılmıyorum bunu yaşayan birisi olarak, bu sorunu yaşayan çok var forumlarda ama bir şekilde sorun çözülüyor. Benimkisi de böyle çözüldü, aslında ben tamamen işini iyi yapmayan veya bu işi bilmeyen usta kurbanıyım eğer aracı bbakıma soktuğumda bujiler sağlam değiştirmeyelim demeseydi bu sorun daha önce çözülecekti veya okadar usta dolaştım bu tekleme için hiç biri demediki senin sorunun bujiler, bujileri değiştir sorun biter. Gittiğim bütün usta lar suçu gaz sisteminde buldu. Neyseki şimdi iyi bir usta buldum galiba benim aracın aynısı bujileri değiştiren usta da var. Ustaya dedimki benim aracım tekleme yapıyor ustanın ilk dediği "bujileri değiştir düzelir" ben zaten onun için geldim bujileri de getirdim dedim. Bujileri taktı ne tekleme kaldı ne bişey şimdi belki biraz yakıtıda düşer en Son 45 krş yakıyordu km de gazda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda kullanım kitapçığında , bizzat mazdanın önerdiği iki markadır, NGK  ve DENSO, ikiside kullanılabilir, ama uygun kodda olmaları gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

arkadaslar bende 99 1,5 323 ümün eskiyen ngk bujilerini bosch bujiler ile değiştim aracımda bi sıkıntı yoktu ama yinede değiştirdim daha da temiz çalışıyor artık. ancak bu lpgli araçlar için hem ngk hemde bosch un 9mm aralıklı lpg bujileri varmış bu konuda bilgisi olan var mı yada deneyen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...