Jump to content

Mazda6 Direksiyon Kutusu

Brkcn54
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba. Aracım 2009 Mazda 6 Exclusive. Şuan 108 bindeyim fakat direksiyonum da sorun var. Sağa çevirirken hiç bir sorun yok fakat sola çevirirken ağırlaşıyor. Aracı Sakarya da Mazda servisine gösterdim sorun direksiyon kutusunda dediler. Fakat işçilik dahil değil verdikleri fiyat 3500 TL. Aynı sorunu yaşayan var mı ve servis gitmeden halledebilen yardımcı olursanız sevinirim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İzmit Haldız'a göster aynı teşhisi koyarlarsa eğer, Kocaeli Körfez Gülünce Otomotive git... En azından fiyat olarak avantaj sağlarsın.

Olmadı çıkma aramak zorundasın ki; iş mazda 6 olunca çıkma şansın azalıyor, ancak Suriye kaynaklı araştırman gerekir, günümüz şartlarında bu da mümkün görünmüyor.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yetkili servis olmayan ve japon arabalarına bakan servislere sormakta fayda olabilir. Düzcede bi usta var 1993-2000 arası  Mazda yetkili serviste çalışmış 2000 den sonra kendi iş yerini kurmuş ve yüzde 90 mazda araçlarına bakıyor düşük model mazdaların ucuz, orta ve kaliteli her türlü parçası elinde mevcut ama yeni mazdaların parçası elinde varmıdır bilmiyorum. Sakarya Düzceye 1 saat istersen müsait bi zamanda gidebilirsin Ahmet Usta (Ahmet OLTU)...kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Açıkçası servise gitmeyi pek düşünmüyorum çünkü Mazdaların parça fiyatları belli. Gittiğim serviste de tam olarak bir teşhis koyamadılar. Direksiyon kutusu dediler belki de sorun bambaşka. Farklı ülkelerden parça bakıyorum bakalım nasıl halledicez . Sağolun yardımlarınız için :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Açıkçası servise gitmeyi pek düşünmüyorum çünkü Mazdaların parça fiyatları belli. Gittiğim serviste de tam olarak bir teşhis koyamadılar. Direksiyon kutusu dediler belki de sorun bambaşka. Farklı ülkelerden parça bakıyorum bakalım nasıl halledicez . Sağolun yardımlarınız için :)

Başka servis önermemin sebebi teşhisi doğrulamak adınaydı, parçayı satın almak değil... Takdir senin, para senin, araç senin... Söylediğin gibi belki de sorun bambaşka ve bu sorunu öğrenmenin yolu doğru teşhisi yapacak ustadan geçiyor.

Bir söz var çok severim;

Tuzlu yiyen, suyu bulur... :D

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğru söylüyorsun abi. Başka servise gitmek lazım çünkü tam teşhis çok önemli. Bide söylediğiniz yeri deneyeyim. Çok teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Merhaba,

Benzer bir sorun bende de vardı. Direksiyon kutusunun değişmesi lazım denildi. Bu arada eklemem gerekir ki, kesinlikle çıkma direksiyon gibi konulara girmeyin, direksiyon güvenlik parçasıdır ve test standında kontrol edilmemiş bir direksiyon tamamen bir bombadır.

Bence Mazda'ya giderek, iyi niyet dahilinde garantiden halletmelerini sağlayın. Benim araçta bu şekilde bir değişim yapıldı, makyajlı kasanın (2010-2013) iyileştirilmiş direksiyonu garantiden takıldı. Ve sorun halloldu. Tabii bu konuda aracı götürdüğüm servisin süper desteği ile gerçekleşti. Bu arada söylemem gerekir ki, aracım 5 seneden beri Mazda servisine gitmekte ve bir kere bile sanayide bir ustaya götürülmedi. İyi ilişkiniz olan bir servis üzerinden konuyu zorlamanız faydalı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Merhabalar,

Benim aracımda da aynı sıkıntı oldu. Sonradan öğrendim ki bu arabaların kronik sıkıntısı imiş direksiyon kutusu ve garanti kapsamında şikayet eden arabaların hepsini garanti kapsamında değiştirmişler. Ben de 1,5 senedir arabanın ön takımından ses geliyor diye 50 sefer baktırdım ancak birşey bulamamışlardı. En son gittiğimde direksiyon kutusu dediler ve fiyatı çok pahalı. Sizin sorunu halledebildiniz mi? Benim de aracımın tüm bakımları yetkili serviste yapıldı. Mazda genel merkeze şikayetime ilettim ücreti ile değişim yapalım dediler. Çok sağolun demedim tabi tekrar şikayet kaydı bıraktım mail attım form doldurdum 2 günde bir arıyorum 1 aydır dönmelerini bekliyorum. Gerekirse japonyaya kadar yazmayı planlıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Aynı problem dün benim Mazda 6'nın başına geldi. Direksiyon kutusu değişecek. 4400+KDV.

Masrafsız araba dedik, bağrımıza bastık.

Bağrımızdan bıçakladı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı problem dün benim Mazda 6'nın başına geldi. Direksiyon kutusu değişecek. 4400+KDV.

Masrafsız araba dedik, bağrımıza bastık.

Bağrımızdan bıçakladı.

Yok mudur bu malzemenin çıkması falan. 4400 çok fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4400 değil, KDV si de var. 5200 TL. Valla çıkmasını bulabileceğimi sanmıyorum, araba zaten yaygın bir araba değil. Bulsam da direksiyon kutusu gibi hayati bir parçada çıkma parçayı güvenip alamam. Mecbur dökeceğiz parayı artık. Bu nasıl bir fiyattır, anlamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Direksiyon bir hafta zırıl zırıl ses çıkardı, sonra bir gün park halindeyken kilitlendi. Kutu komple gitmiş, bozulmuş.Değişti.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

bu konuyu okuyup her seferinde birşey yazmadan çıktım. açıkcası şaşkınlığım hala sürmekte. şu an 40bin km deyim max 75 binde aracı satıcağım anlamına geliyor. 50binliralık araç 5bin lira problem çıkarmamalı çıkaramaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, sampiyonosman :

bu konuyu okuyup her seferinde birşey yazmadan çıktım. açıkcası şaşkınlığım hala sürmekte. şu an 40bin km deyim max 75 binde aracı satıcağım anlamına geliyor. 50binliralık araç 5bin lira problem çıkarmamalı çıkaramaz. 

Umarım yağmurdan kaçarken doluya tutulmazsınız. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

bendede 46 binde accord var 2012 model benimde bozuk yolda lılık ses var rolentide direksiyonu sag sol yaptıgımdada şık şık ses yapıo servis dreksiyon kutusu dedi garantiden istekte bulunuldu ancak ret geldi ikiler honda tamirini yaparız dedi 600 tl bence yaptıracaksanız tamirine gidin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

2009 mazda 6 aracım 180binde  sola çevirirken direksiyon sertleşiyor sağa çevirirken bir sorun yok ankarada tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta varmi 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

sola sertleşme vardı elektrikli olduğu için çok daha zormus yapımı ayarı sağolsun nakış direksiyon ankara şener usta isimi çözdü 900tl ödedim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...