Jump to content

Benzinli Mazda3 Impressive Arıyorum

çınar ege

Tavsiye Edilen Mesajlar

İnanın arkadaşlar şaşırdım kaldım. Linea 1.3 dizel aracım vardı. Sattım. Gel gör ki neyi tutsam elimde kalıyor. Piyasa zaten uçmuş. Bir de üstüne bir sürü alavere dalavere. Resmen korkuyorum. Kimseye güvenemiyorum. Paranoyak gibi oldum. 3 haftadır uğraşıyorum ama yok. Bekledikçe de sanırım fiyatlar iyice artıyor. Al satçı değilim ki. Alayım en az 5 - 6 sene kafam rahat etsin. Çoluk çocuk huzurla bineyim. Piyasada dönenleri gördükçe yuh artık dedim. Allah korkusu kuldan utanma kalmamış. Allah iyilerle karşılaştırsın. Başka şehirden bulsam iyi güzel de gittim aldatmaya çalıştığını anladım diyelim. Nolacak? Hem işinden ol hem zamanından ol hem parandan ol  >:( Memur adamım hergün bir yere gidip araç bakacak lüksüm yok. Hal böyle olunca bir türlü birine güvenip gidemiyorum. Aykut Bey tring dediğiniz ne oluyor. Donanım olarak nasıldır? Aydınlatırsanız düşünebilirim.

Otomatik alabilmek için aracımı yaklaşık bir ay önce satmıştım, sattıktan sonra araç aramaya başladığımda ne kadar bonkör satıcı olduğumu anladım... Bir de piyasa uçtu, oh ne ala mualla...

Şunu anladım ben; piyasada temiz mazda ancak biniciden bulunabiliyor, al-satçılarda ve galericilerde hep görsel olarak tütsülenmiş araçlar var ve fiyatları ederinin çok çok üstünde...

Piyasa zaten uçtu, yaz geliyor psikolojisi ile biraz daha yükselir gibi geliyor, uzun dönem kullanmayı düşünüyorsan, içine sinmeyen aracı alma, bırak üç kuruş fazla olsun.

Donanım olarak touring tavsiye etmem, ama içine sinerse, fiyatı çok uygun olursa da hayır denmez...

Allah hayırlısını versin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 102
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

selamlar, araç işini ne yapınız bilmiyorum ama bir iki tavsiye verebilirim. dün bir bayi ile görüştüm  ve benim 2012 mazda 3 impressive AT aracımı 42000 ya kadar saydılar ve dizel araçla takas olabilir diye düşündüğümde ellerinde 2013 sıfır touring dizel var bir bayide 53000 lira dediler diğer bayide 57000 dediler(Sıfır Araç Tabi Bunlar). Alabiliyorsanız Dizeli düşünün yada benzinli alıp yakıt tüketiminden dolayı tüp taktıracaksınız. Seçim sizin artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

selamlar, araç işini ne yapınız bilmiyorum ama bir iki tavsiye verebilirim. dün bir bayi ile görüştüm  ve benim 2012 mazda 3 impressive AT aracımı 42000 ya kadar saydılar ve dizel araçla takas olabilir diye düşündüğümde ellerinde 2013 sıfır touring dizel var bir bayide 53000 lira dediler diğer bayide 57000 dediler(Sıfır Araç Tabi Bunlar). Alabiliyorsanız Dizeli düşünün yada benzinli alıp yakıt tüketiminden dolayı tüp taktıracaksınız. Seçim sizin artık.

Araç işini hala halledemedim.Sağolsun birkaç arkadaş araçlarını önerdi. Dizele maalesef gücüm yetmiyor. Aslında kafamı kurcalayan mazda'nın motoru performans olarak beklentilerimi karşılayabilir mi? Çünkü hiç binip sürmedim. Ama forumda sizlerin yorumuna baktığımda bu kanı oluşmaya başladı. Ha! belki de yanılıyorumdur. Yani bir deneme sürüşü yapmadan sanırım karar veremeyeceğim. Sağlamlığından komforundan şüphem kalmadı ama performans da önemli benim için. Zira 1.3 dizel linea'yı bu yüzden sattım.

Malum sitede aracımın ilanı var bakabilirsin bende yeni mazda için satıyorum

Arkadaşım sanırım aracınız hatchback. ben sedan arıyorum. Malum çocuk falan işin içine girince sıkıntı yaşayabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşım sanırım aracınız hatchback. ben sedan arıyorum. Malum çocuk falan işin içine girince sıkıntı yaşayabilirim.

hocam sedanlarda da öyle geniç iç hacim diz mesafesi beklentilerine girme sakın..linea nınki nasıldı bilmem ama mazda 3 ün diz mesafesi bir çok yeni nesil c segmentlerde olduğu gibi beklentileri karşılamıyor maalesef

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

impressive sedan var mi ki? impressive sadece benzinli otomatik hb var.. yamuluyorsam biri duzeltsin ama yamulmam ben ;)

Ben düzelteyim o zaman Onur. Çünkü Sedan impressive bi hayli var :D.Sen 90. yılla karıştırdın galiba 90. yıllar sadece HB.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

impressive sedan var mi ki? impressive sadece benzinli otomatik hb var.. yamuluyorsam biri duzeltsin ama yamulmam ben ;)

Arkadaşım elbet siz daha iyi biliyorsunuzdur. ama ilanlarda gördüğüm var. Demek ki benim kaçırdığım bir nokta var. Örneğin http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-temiz-konforlu-arac-isteyenlerin-dikkatine-bu-arac-kacmaz-160063244/detay.  Kafam karıştı şimdi. Yoksa bunlar impressive adı altında başka bir donanım mı?  :(

hocam sedanlarda da öyle geniç iç hacim diz mesafesi beklentilerine girme sakın..linea nınki nasıldı bilmem ama mazda 3 ün diz mesafesi bir çok yeni nesil c segmentlerde olduğu gibi beklentileri karşılamıyor maalesef

Yok diz mesafesi noktasında çok büyük bir beklentim yok. Peki bagaj olarak farkları yok mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bagaj olarak farkları yok mu?

HB ve sedan arasında bagaj farkı var hocam..sedan bagajı seni mutlu eder..şöyle bir güzelliği de var sedan bagajının..bir önceki aracımda bagaj kolu içeriye doğru giriyordu ve o kolun girdiği yere eşya koyamıyordun kol sıkıştırdığı için ama şimdi ki aracımda bagajın içini %100 kullanıyorsun çünkü kapak amortisörü,kolu, vs hiçbiri bagajın içiyle alakalı değil bu çok işimi kolaylaştırıyor benim mesela..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam bagaj olarak yaklaşık 2 kat daha büyüktür sedanlar hb lere göre. İmpressive sedan konusuna gelince onur arkadaşımızın kafası karıştı sadece. Sedan impressive en az hb imp.ler kadar var piyasada. Amerikayı yeniden keşfedeceğiz bu saatten sonra :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mirailerinde donanım olarak impressivelerden farkı bluetooth ve 17 inç jantları. Başkada bir farkı yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Linea'yı performans uğruna sattıysan eğer, impressive'yi test etmeden almanı tavsiye etmem...

Artı;

Sedan impressive var... Otomatik de var, düz de... Bir yerlerde otomatiğin sedanı yok, HB'nin otomatiği yok gibi bir şey okumuştum...

Allah gönlüne göre versin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Linea'yı performans uğruna sattıysan eğer, impressive'yi test etmeden almanı tavsiye etmem...

Artı;

Sedan impressive var... Otomatik de var, düz de... Bir yerlerde otomatiğin sedanı yok, HB'nin otomatiği yok gibi bir şey okumuştum...

Allah gönlüne göre versin.

Veli Abi , 1.3 multijet linea ile mazda 3'ü performans yönünden kıyaslamına şaşırdım... 1.6 Multijet ile kıyaslasan ihtimal derim ama 1.3 multijetle kıyaslanmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha ötesi Nirvana abi oda Türkiye'ye gelmiyor :D

:D Bizim insanımızı Nirvanada kesmez Oğuzhan. Onda da bi eksiklik buluruz biz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli Abi , 1.3 multijet linea ile mazda 3'ü performans yönünden kıyaslamına şaşırdım... 1.6 Multijet ile kıyaslasan ihtimal derim ama 1.3 multijetle kıyaslanmaz...

Turbo olayı farklı ama... Linea'nın performansını beğenmiyorsa, Mazda aman aman gelmez demek istedim...

Bana gelmedi açıkçası, ya otomatik olduğu için, ya 105 beygir olduğu için... Veya; ben enkaz devraldım... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turbo olayı farklı ama... Linea'nın performansını beğenmiyorsa, Mazda aman aman gelmez demek istedim...

Bana gelmedi açıkçası, ya otomatik olduğu için, ya 105 beygir olduğu için... Veya; ben enkaz devraldım... :D

Abi otomatik vites olmasına rağmen 0-100 ün 12,5 saniye düz yolda da rahat 190 km hıza çıkıyor, hafif meyili gördümü 205-210 km ye kadar çıkıyor. C segment bi araçtan üstelik atmosferik motorlu bi araçtan daha başka ne beklenebilir ki...Manuellerimiz biraz daha performanslı (0-100 de 1 sn kadar, top speed de de 7-8 km kadar daha iyi)tabi..

Senin araç bu limitlerin altında kalıyorsa ya gereğinden fazla devirsiz kullanılmıştır veya büyük ihtimal lpg kaynaklı sir sorun olabilir. Ancak sen enkaz devralmazsın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Limitleri zorlamadım ama, düz yolda 180 km gördüm, 0-100 olayını zaten denemem bile... Aldığım kişi baya devirli kullanıyordu, ben öyle kullanamam acırım guzuya... :)

Ben 2.0 motor 117 beygirden, bir level altına inince sanırım öyle oldu... Zaten Oğuzhan bu konuda beni uyarmıştı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...