Jump to content

Mazda 323 Trigerden Gelen Ses

memmocann
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar dün bağcılardan 2. köprüye geldim etilere uğradım dönüşte köprüye bağlanmadan motordan bir ses geldiğini farkettim köprünün cebinde durdum kaputu açtım bu parçadan ses geliyor ama sanki metal metale sürtüyor ve aşındırıyor gibi bir ses.

yd2dv7.png

resimin linki :

ok işaretiyle işaretlediğim yer triger diye tahmin ediyorum ama ses git gide artmaya başladı.  bunun içinden geliyor ses.

tırsa tırsa eve gldim ümraniyeye.

* çekişte hiç problem yok.

*ses sabit gaz vermede rölantide kalkışta duruşta hep sabit.

* Hiç bir uyarı ışığı yanmıyor.

* sadece ses var.

Bir gün önce de eskişehir den geldim Hiç sorun yoktu sadece bugün başladı. Acaba ne olabilir yorumlarınızı bekliyorum.

Mazda 323 HB 1.6 GLX  92 Model. Manuel

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

triger koruma kapagı içine bişey girmiş olabilir belkı kayışın yırtılmış bi parçası tur attılca çarpıyordur konu önemli kendinizin açma ihtimaliniz varsa acıp bakın bi gözle kontrol edip bi ustanızın yanına gidin geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oncelikle yorumun icin tesekkur ediyorum ustadim. 

Herkes yol yapma dedi ama mecburen bir 15 km yaptim ses artti kapak benim sokebilecegim gibi gozukmuyor. Icer birsey girme ihtimali var midir acaba. Kayistan bir parca kopmasi yorumun mantikli geldi bana sör.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

KApağın içine birşey girer mi ile ilgili şunu yaşamıştım. Pejo 207min V kayışı koptu, ve ilk işi trigerin olduğu yere girmek ve sente atlatmak oldu. Kapağın altına birşeyler girebiliyor öyle böyle...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sesin trigerden geldiğinden emin değilim devirdaimimden gelen seslerde öle anlaşılır,  devirdaim,  kasnak veya son intimal trigerin gergi bilyesi, beraberindeki gergi yayından olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam adem usta nerede. Mazda konusunda ve istanbulda  yeni oldugum icin kaziklamayacak usta bulamiyorum umraniye civarinda.

Hatta gecen farlari acinca devir dusuyo diye gittim motor incek 2000 lira masraf var dediler  :tey: kapattim kaputu hayirli isler dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun cozuldu arkadaslar.

Öncelikle umraniye oto sanayide motor ustasi oktay usta var ona gittim devirdaymin kayisini cikardi ses gitti ondanmis. Ama sokmek biraz zahmetli oldu cunku trigeride sokmek gerekti.

Yapilanlar

1- devirdaym kapagi komple degisti 120

2- triger seti degisti gergi bilyasi da gidici gibiydi (hazir acmisken ) 60 tl

3- yag kecesi degisi kirilmis 10 tl

Iscilik 100 tl

Toplam 290 tl

Kiymetli yorumlarini esirgemeyen arkadaslara tesekkurlerimi sunuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Evet triger seti için 60 tl çok uygun sakın sonradadn başınıza iş açmasın. Bir arkadaşımın arabasına ucuz yansanayi bir triger takılmıştı. Bir ay geçmeden yolda araç sollarken triger koptu. Renault clio gibi parçası bol bir araba için bile 2000 tl para harcadık. Aman dikkat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sesin trigerden geldiğinden emin değilim devirdaimimden gelen seslerde öle anlaşılır,  devirdaim,  kasnak veya son intimal trigerin gergi bilyesi, beraberindeki gergi yayından olabilir.

Gürhan arkadaşımızın da dediği gibi olabilir. Daha önce hyundai accent aracımda aynı sorunu bende yaşadım. Aracı hemen durdurdum ve trigerden şüphe ettim. Aracı sanayiye ustaya götürdüğümde devir daimde sorun olduğu anlaşıldı ve devir daimi değiştirdikten sonra sorun kalmadı. Devir daim olasılığı yüksek bir ihtimal.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

triger seti biraz ucuzmu yoksa bizmi kazıklanıyoruz dersiniz arkadaşlar bir sorun yaratmasın da set dediğin en az 150 tl ler civarı oda yan sanayisi orj 500 tl civarı serviste.

Yan sanayi GMB bilye ve Dayco kayıştan oluşan orta kalite setler 60-70 civarıdır, tabii ne marka kullanılmış bilemeyecem.

Serviste triger bilyesi ve de kayışı ayrı ayrı satılıyor, yan sanayi gibi takım değil, bilye 228 tl, kayışta sanırım 50 tl civarındaydı, tabii benim aracım için olan,  bilye bozuk değilse yani boşluk yapmamış ise bilyeyi değiştirmeyiniz, orjinali gene yan sanayiden on kat iyidir, sadece kayışı orijinal alınız olsun bitsin, eğer bilye gerekiyor  ve de bütçe uygun değil ise bilyeyi yan sanayi setin bilyesini kullan,  kayışı bari orijinal al en azından güvenerek kullanırsın. Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Arkadaslar herkese merhaba. Gecen gun triger kayis degistirdik.rulmaniyla beraber. Fakat cok sert ve gergin oldugundan sanirim asiri bir ugultu söz konusu kayista. Ustaya soyledim gergisinin otomatik oldugunu soyledi. Bu gergi sertligini nasil ayarlayabilirim.aracim 91 mazda 323 hb

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...