Jump to content

99 Model Mazda 626 Motordan Gelen Ses

kartal1032
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

slmlar akadaslar mazda 626 1999 model stw dan arada bir ses geliyor bir kaç tamirciye gittiysem bulamadılarbalıkesirdede mazda ustası yok.böyle bir sıngırtı sesi gibi her zaman yapmıyor.ama beni deli ediyor.bir türlü bulamadık.bu konu hakkında bilginize ihtiyacım var.metal aksam sürtmesi deil büyük bir tıkırtı deil eksoz deil sanki bilye sesi gibi bazen geliyor bazen gelmiyor .şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şıkırtı ise lifter (fincan) sesi olabilir, uğultu ise; kasnakların rulmanlarından gelebilir...

Lifter her zaman ses yapmaz, motoru biraz yorduğun zaman, hararet arttığı zaman yapar, sorun değildir lifter katkıları ile sorunu aşabilirsin, forumda bununla ilgili bir çok konu var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok büyük bir ses yok kayışlardada gerginlik kasma yok fincan gibi bir tok ve net bir seste gelmiyor.her zaman gelmiyor.ama sese gelince camlar kapalıda olsa icerden duyuluyor sanki ekzosa düdük takmışşın gibi:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ses geldiğinde motor devri değiştiğinde seste değişme oluyormu?

viteste seyir halınde iken boşa atıldığında da ses devam ediyor mu?

aracın suratine göre değişme gösteriyor mu?

ses sırasında frene basıldığında değişme oluyormu? gibi sorulara cevap verirseniz motor mu aktarmamı yoksa alt takımmı onu anlayabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ses geldiğinde motor devri değiştiğinde seste değişme oluyormu?

viteste seyir halınde iken boşa atıldığında da ses devam ediyor mu?

aracın suratine göre değişme gösteriyor mu?

ses sırasında frene basıldığında değişme oluyormu? gibi sorulara cevap verirseniz motor mu aktarmamı yoksa alt takımmı onu anlayabiliriz.

Yaşa sen emi... Allah iniş takımlarına zeval vermesin... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ses genellikle Motor devri 1000ve 2500 arasında ses yapıyor ama her zaman deil canı isterse.viteş boş yada giderken farketmiyor motor devrini alınca 60 100 arası ses gelmiyor düşük hızda ses geliyor frene bassamda sesle pek alakası yok.yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kasnaklar değil dedin. triger kasnağına bakmamışsındır kapalı olduğu için bir ihtimal olabilir ama o sürekli olur anlık zor. hidrolik direksiyon kutusu yapabilir yağdan kaynaklı iki demirin birbirine süretmesiyle uğultu arasında bir ses yapar anlık olma ihtimali var. ama devir değişmesinden etkilenir devirlendikçe artar ses. o yüzden o da zor. titreşim cızırtısı gibi bir ses desen aklıma baska seyler de gelır de düdük sesi diyince hiçbir sey gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Direksiyon  bakayom bir bakayım teşekkurler bende anlamadım ıkı tamirci bir elektirikçi bulamadı. :o

ses biraz daha artsın dediler yolda kalmazsak iyidir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Videodan anladığım kadarıyla yazayım ama bu benim duyduklarım...

1-Lpg'nin enjektörleri çıt çıt diye ses yapıyor

2-Lifter sesi var

3-Aracı stop ederken hafif bi tıslama sesi geliyorsa manifold olabilir.

Tost alanında uzman olmayan usta bulmanı tavsiye ediyorum, iki dakikada sesin kaynağını anlayacaktır...

:D

Lifter sesini, katkı veya biraz kalın yağ koyarak kesebilirsin, forumda bu konuyla ilgili olarak bir çok bilgi var.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler domestos stop ederken tıs diye bir ses geliyor farkettettim.nasıl giderebilirim onu malifot yazmıssın bir sakıncası olurmu motora.usta konusuna gelince izmire gidecem haftaya orda bir iyi bir mazda ustası bulacaz artık. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben o videodan anladığım kadarıyla aracında vahim bir durum yok, manifolddan gelen ses benim aracımda da vardı ve hiç bir sorun teşkil etmiyordu...

Aracında bariz şekilde (teşhisim doğruysa tabi) lifter sesi geliyor, enjektör çıtlaması zaten gayet normal... Sesi bire bir dinlemiş olsaydım daha net bilgiler verebilirdim...

Sen İzmir'de aracı bir göster derim... Emin olmak adına.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3.sanayi sitesi 413 sokak no:16 Bornova İZMİR (SEDEF OTO MUSTAFA USTA)

Bir yerlerden not almıştım, belki işine yarayabilir... Tanımam etmem o ayrı...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...