Jump to content

Hava Komprosör Tavsiye...

ali gb
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

195 55 15 olsaydı daha iyiydi ama 60 65 fazla olur. su anda aracın rahat devirlenir o bakıma iyi. konfordan biraz ödün verdin ama zaten ankaranın yolları iyi sorun olmaz. aracın yerden yüksekliği 1 cm azaldı. ayrıca hız göstergen 100 ü gösterdiğinde aslında 97 ile gidiyor olacaksın. olsun yinede güzel olmuş hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler hocam, daha iyisi senin olsun.

yol tutuşu ip gibi oldu, performans arttı, yol sesi baya kesildi.

Yakıttan fazla fark edeceğini zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yakıtın artmaz bu ebatta hatta inanmazsın belki ama ben düşeceğini düşünüyorum. memnun kalırsın tek memnun kalmayacağın nokta kötü yollarda esnemen azalcak. ki ankarada nerden bulacan öyle yolu. karabüke gel arnavut taşlarında anlarsın durumu :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

inşallah düşer yakıtı. ilk başta fark etmesinde, daha az yakması da + olur bizim için.

ankaranın yolları gibi (durmadan yokuş in yokuş çık) bir yol yoktur herhalde türkiyede :)

:) ankaradan kaçma planları yapıyorum zaten. planım tutarsa zaten bir türkiye turu atacağım inşallah :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyler, yanlız yanak genişliği 50 lastiklerde.

Bazı arkadaşlar 60 ya da 65 yanak taktırsaydın dedi.

Şu anda yol tutuşundan ve sessizliğinden gayet memnunum. yanak büyüdükçe yol tutuşu düşüyor

diye biliyorum.

İnşallah yakıtta birşey farkketmez...

Öncelikle jantların çok güzel, hayırlı olsun, lastik ebatına gelince bu mevzuyu aracın orijinal lastiklerini yazıp sonrada takmak istediğin lastiği jant -lastik hesaplama sitelerinde hesaplaman gerekir, artı olarak lastik yanağının kalınlaşması yol tutuşu azaltmaz bilakis esneme artar araç daha konforlu olur, aldığın lastiklerin ebatını yazarsan belki bir yorum yapabilirim.

Eğer taban çok fazla genişlerse sürtünme artar ve de beraberinde yakıt artar, lastik ebatlarının pek çok kritere etkisi vardır, bunlar yakıtla beraber, konfor, tutunma, performans v.b.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fabrika 15 ince kadar diyor jant için.

Lastik ebadı için tam aklımda değil.

Eskisi , jant 14inc, lastik 175/65/15 di yanlış hatırlamıyorsam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 inc takan gordum. Tabi uygun değil.

Takan takar, biz her açıdan zarar görmeyesin diye yorum yapıyoruz, aldığın lastik 195-50-15 , malesef çap olarak orjinalden dar duruyor, 55 yanak ya biraz fazla atıyor çap olarak, lakin ben 55 taksaydınız daha iyi olurdu diye düşünüyorum esneme ve konfor bakımından, sonuçta iki ebatta uyar çünkü %3 lük değişim oranını aşmıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler arkadaşlar, daha iyisi sizinde olsun.

uzun zamandır böyle bir jant arıyordum. hep Bmw lerde görüyordum.

neyseki bulduk.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

en iyisini yapmissiniz cunku bir kac yil evvel bende de ayni sorun olmustu ve ciddiye almamistim. sonra yolda lastik patladi ben farkedinceye kadar da yirtildi. zamaninda aldigim bridgestone kislik lastiklerden de artik ithal edilmiyormus. tek farkli lastik de olmazdi mecburen bir cift baska marka aldim is uzadi yani.

diger taraftan lastik isi cetrefilli ve tehlikeli bir sey.

hayirli olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...