Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Motor-Karter Koruma

nilsu07
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar...Bugun arkadasın bırısı mazdaların altında koruma yok,altını vurursan motor kısmına zarar verırsın dedı...ustaya baktırdım altına, internetten karter koruma denılen bısey alıp takacaksın dedı...sonrada sen bayansın senın yapacağın ıs degıl dedı..bız bunun altına demırçıye saç kestırelım dedı.netle servısle ugrasma dedı..ne yapayımmm :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba arkadaşlar...Bugun arkadasın bırısı mazdaların altında koruma yok,altını vurursan motor kısmına zarar verırsın dedı...ustaya baktırdım altına, internetten karter koruma denılen bısey alıp takacaksın dedı...sonrada sen bayansın senın yapacağın ıs degıl dedı..bız bunun altına demırçıye saç kestırelım dedı.netle servısle ugrasma dedı..ne yapayımmm :'(

aynı sorun bende de olmuştu ,servis bu parçaya 600 lira fiyat çekmişti,almadım ve ankarada yan sanayisini 175 liraya buldum aldım taktırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Nette bulabiliyorsanız alıp montajını cuzi bir miktara her türlü oto sanayide yaptırabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben nasıl ankaradan alıp yaptıracam kı....ankarada yaptırılan yerın numarası varsa bana verebılırmısınız...sıparıs versemmm :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben nasıl ankaradan alıp yaptıracam kı....ankarada yaptırılan yerın numarası varsa bana verebılırmısınız...sıparıs versemmm :-[

Konuyu basit bir korumalık diye anladım. Herhangi bir kaporta ustası takabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın altını vuracak yol vs. yoksa gerek yok, ama aracın altını vurabilecek kasis ve benzeri yol şartları varsa yaptırmanı tavsiye ederim... İşinin ehli usta Karaman'da yapabiliyorsa sıkıntı olmaz, ama beceriksizce bir şeyler yapacaklarsa hiç bulaşmayın derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence de hiç gereği yok..altını delecek gibi bir yolda kullanmıyorsundur galiba..illa da yaptıracaksan aceleye getirme..ya uyumlu netten sipariş ver yada sanayide işin ehli birini bul

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam Karaman´ın yolları bıraktığım gibi ise çok ta gerek yok. Ayrıca siz bayanlar biz erkeklere göre arabayı daha hassas, daha dikkatli kullanıyorsunuz. En canlı örneği eşim, bayan öğretmenler çok iyi bu konuda ( en azından benim gördüklerim ).

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen bayansın senin yapacağın iş değil ne demek yahu  :)

Hiç yok değil, aracın altı kapalı zaten. Eğer şehir içinde kullanıyorsanız gerek yok bence de.

Ben de yay olmasına rağmen ben bir sıkıntı yaşamıyorum. Biraz dikkatli kullanmak yeterli olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam Karaman´ın yolları bıraktığım gibi ise çok ta gerek yok. Ayrıca siz bayanlar biz erkeklere göre arabayı daha hassas, daha dikkatli kullanıyorsunuz. En canlı örneği eşim, bayan öğretmenler çok iyi bu konuda ( en azından benim gördüklerim ).

Bütün genellemeler yanlıştır diyerek fitili ateşliyorum...  :P

Öyle olsaydı eşim için otomatik vites araç almak durumunda kalmazdım, öyle olsaydı arkadaşımın eşi 6 ayda bir baskı balatanın canına okumazdı, öyle olsaydı hiç olmayacak bir yerde "bu kaza nasıl yapılır" dedirtmezlerdi...

:D

Yollar engebeli, sokak kesişimleri kasisli değilse (Aydın'da çoğu yer böyle ve aracın altı mutlaka bir kasiste veya sokak kesişme noktasında yerin halini hatırını soruyor) bence gerek yok, zaten plastik şeklinde koruyucu olması gerek...

Tedbir her zaman tedbirdir diye düşünenler varsa da; montaj yaptırsın...

Sağlıcakla kazasız günler... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tesekur ederımm hepınıze arkadaslar:)) benım aracı kullandıgım yerlerde kasıs  ve engebe yok..sanırım bu yuzden gerekte yokk..devamlı asfaltta kullanıyorum zaten...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tesekur ederımm hepınıze arkadaslar:)) benım aracı kullandıgım yerlerde kasıs  ve engebe yok..sanırım bu yuzden gerekte yokk..devamlı asfaltta kullanıyorum zaten...

O zaman macera aramaya gerek yok  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bütün genellemeler yanlıştır diyerek fitili ateşliyorum...  :P

Öyle olsaydı eşim için otomatik vites araç almak durumunda kalmazdım, öyle olsaydı arkadaşımın eşi 6 ayda bir baskı balatanın canına okumazdı, öyle olsaydı hiç olmayacak bir yerde "bu kaza nasıl yapılır" dedirtmezlerdi...

:D

Yollar engebeli, sokak kesişimleri kasisli değilse (Aydın'da çoğu yer böyle ve aracın altı mutlaka bir kasiste veya sokak kesişme noktasında yerin halini hatırını soruyor) bence gerek yok, zaten plastik şeklinde koruyucu olması gerek...

Tedbir her zaman tedbirdir diye düşünenler varsa da; montaj yaptırsın...

Sağlıcakla kazasız günler... :)

Abi benim gördüklerimde tam tersi valla :D Hanım düz vites al diye tutturdu da ben direttim otomatik olsun diye.

Baskı balata gayet iyi idi 3 yılda 24.000 km. yaptık, hiç bir sıkıntı yaşamadık. Kaza konusuna gelince, bizim hanımda çok şikayetçi bayan sürücülerden  :tey::egy::2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok dikkat etmek gereken bir durum bu .. serviste görmüştüm tıra yüklerken altını vurup otomatik şanzımanı paramparça etmişlerdi yurt dışından tır firmasına kitlenen 18.000 TL ile yeni şanzıman gelicekti japonyadan onu takacaklardı .. aracın altını sadece bir kere vurdum çok yağmur vardı göz gözü görmüyordu rölantide giderken çukura düştüm anti patinaj sistemi ışığı yandı sönmedi ister istemez korktum sağa çekip kontrol falan ettik bişi yoktu çok şükür ışık söndü lifte kaldırıp baktık sıkıntı yoktu Allaha şükür .. ne kadar dikkat etsekde ister istemez oluyor kasis görüp yol değiştiriyorum artık :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her şey tamam da, benim imzamı niye (ç)aldın hocam... :D

abi gerçektende hoca hanıma mı kaptırdın imzanı.. yoksa hediye ettinde mi bize mi folim yapıyorsun  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...