Jump to content

Bisikletler İçin Bilgisayar Destekli Jant Modifiyesi;Hokey Spokes Işıklı Şekille


NeBiAnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bir çoğumuzun garajında yada bahçesinde park halinde bekleyen bisikletler üzerinde, alındıktan sonra çok az değişiklik yaptığımız araçlardandır. Arabalara ses sistemleri, yeni aynalar yada benzeri modifiye araçları takarken,sayarlarımıza dahi neon lambalar yada çeşitli soğutma ürünleri takarak görünüşlerinde değişiklikler yapmaktayız.

Bisikletlerimizde bu olay pek fazla olmamakta ama sanırım şimdi tanıtacağımız Illumination Design Works tarafından üretilmekte olan Hokey Spoke jant ışıkları fikrinizi değiştirmenize neden olacaktır. Nokia'nın 3220 telefon modelindede olduğu gibi dikey dizili ledlerin,hareketleri esnasında belli bir aralıkta yanıp sönmeleri ile çeşitli şekiller veya kayan yazı efekleri oluşturmaları esasına dayalı, bu güzel modifiye araçları ile bisikletiniz tekerleklerinde ister güzel şekillerin istersenizde belirlediğiniz bir yazının oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Hokey Spoke ışıklı jantlar blade adı verilen parçalardan oluşmakta ve her bir parça, üç (3) adet AA pille 48 saat boyunca pilleri değiştirmeye gerek kalmadan çalışmaya devam edebilmekte. Suya karşı dayanıklı olan bladeler ayrıca kullanıcı tarafından yeniden programlanarak üzerlerindeki şekillerde ve yazılarda değişiklik yapılabiliyor. Illumination Design Works'un geliştirdiği ve internet sitesinden ücretsiz indirilebilen PALM PDA larla uyumlu yazılım ile de bilgisayara gerek kalmadan yolculuklarınız esnasında da tekerleklerdeki şekil ve yazıları değiştirmeniz mümkün.

Yazıların ve şekillerin tam olarak görülebilmesi için 11 KM/saat hız yeterli olurken kullanıcılar isterlerlerse değişik renklerdeki bladeleri karıştırarak renk kombinasyonları oluşturabiliyorlar. Bir tekerleğe her biri piller ile 170 gram olan altı (6) adete kadar blade takmak mümkün, fakat üretici firma iki (2) veya üç (3) blade den fazlasını önermemekte. Her parça bir diğeri ile kablosuz olarak haberleşebiliyor ve bu değişik renk ve şekillerdeki bladelerde kargaşanın önüne geçiyor.

Suya karşıda özel bir koruması olan Hokey Spoke bladeler herhalde bisikletinize takabileceğiniz en yaratıcı ürün. Yurtdışında tanesi 30$ dan satılan bu ışıklı ürünlerle bisikletle çıktığınız gezileri daha iyi hale getirebilirsiniz.

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...