Jump to content

Mazda3 vs. Subaru Impreza 1.5 AWD

smtzr

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar,

Ikisinin de  safkan japon oldugunu okudum. Ben de yeni arac alacagim insallah, cok buyuk ihtimal mazda 3/6 olacak ama subarularin da yok tutus ve saglamligini merak ediyorum. Sizin bu karsilastirma hakkinda fikriniz var mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla bu iki markadan alacağınız araç sizi üzmez ve her halukarda tatmin edecektir. Ama burda önemli olan sizin öncelikleriniz araçtan beklentileriniz, genelde kullanacağınız yerin koşulları falan.. ben şahsen 2 markayı da çok beğenirim ve öncelikli tercihlerimdir..Mazda almasam subaru alırdım hatta belki ilerde Subaru XV alabilirim :) çünkü memlekete gittiğimde gara guzumla sağa sola dağa yaylaya gidemeyecem :/  işin özü tamamen ihtiyaçlar beklentiler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada yol tutuş olarak Subarular sahip oldukları çekiş sistemiyle gayet tatmin edecektir ;) hee ama mazdalar da yol tutuş olarak gayet tatmin eder zaten kendini ispatlamıştır bu konuda ;) hee ama yoğun olarak karda kışta kullanacam derseniz subaru..

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İkinci guzumu almadan önce ciddi olarak Subaru'ya mey'letmiştim... Eşim tamam deseydi şu anda Subaru sahibiydim... Nasip değilmiş.

Benim için her iki marka, Japon'un önde gidenleridir... İkisinin de karakteri, ruhu aynı yönde... Bana göre; her iki markaya aynı anda sahip değilsen birisini kaybetmişsin demektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim için her iki marka, Japon'un önde gidenleridir... İkisinin de karakteri, ruhu aynı yönde... Bana göre; her iki markaya aynı anda sahip değilsen birisini kaybetmişsin demektir...

Aynen abi ;) bu konuda size sonuna kadar katılıyorum ;)

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorunsuzluk : İkisi de eşit

Yol tutuş : Impreza

Performans : İkisi de eşit sayılabilir

Yakıt tüketimi : Mazda 3

Fonksiyonellik & Erişilebilirlik : Mazda 3 (  Misal ; Impreza'da buji değiştirmek ömür törpüsüdür )

Servis & Yedek parça : Mazda 3

Görsellik : STI body kit ile Impreza çok çekici olur

Kalite : İkisi de çıta üstü.

Seçim sizin ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde arada kaldığım araclar bilgilendirmeler için sağolun.

şu programın videolarını  izlediğimde iyice meyillenmiştim subaruya :D 2.0 motordan 1.5 beni ne kadar tatmin eder bilmiyorum ama yol tutuşunu çok iyi olacağına eminim impreza olmasa legacy olur  :) buyrun video  :) 2. dakikaya dikkat

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Afrikalı elemanlar iyi çalışmış :) Adamlara çamur banyosu yaptırdılar kuru kuru 'tahank you, thank you' demekle yetindiler  :D Subaru çamur canavarı maşallah. Hepsini çeke çeke götürüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Afrikalı elemanlar iyi çalışmış :) Adamlara çamur banyosu yaptırdılar kuru kuru 'tahank you, thank you' demekle yetindiler  :D Subaru çamur canavarı maşallah. Hepsini çeke çeke götürüyor.

subaruya keçi benzetmesi çok yakışıyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şunu söyleyeyim 2012 de mazda 3 almadan önce subaru impreza yı resmen yaladım yuttum taa üniversitede okurken hastasıydım arabanın ama herkesin bildiği gibi mazda 3 tercihim oldu neden mi subaru lpg de çekişten acayip düşüyor ki sen 1.5 motor alacaksın tatmin etmez kanatimce.benim görüşümdür ki çoğu forumda subaru nun lpg ile çalışanlarında ciddi anlamda sıkıntılar yaşayanlar vardı.bence mazda 3.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turbo varsa lpg ile uyum sağlamayamıyor maalesef... Subaru'nun tek dezavantajı bu... Ben turbosuz Forester bulmuştum hemde inanılacak bir fiyat değildi, ama hanım kullanamam deyince yattı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şunu söyleyeyim 2012 de mazda 3 almadan önce subaru impreza yı resmen yaladım yuttum taa üniversitede okurken hastasıydım arabanın ama herkesin bildiği gibi mazda 3 tercihim oldu neden mi subaru lpg de çekişten acayip düşüyor ki sen 1.5 motor alacaksın tatmin etmez kanatimce.benim görüşümdür ki çoğu forumda subaru nun lpg ile çalışanlarında ciddi anlamda sıkıntılar yaşayanlar vardı.bence mazda 3.

Hangi forumları karıştırdın bilmiyorum ama Bizim forumda (SubaruClubTR) hiç bu tür şikayetler duymadım,Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim.Ben bizzat kendim kullanıyorum 5 yıldır,ve asla lpg den kaynaklı çekiş sorunu yaşamadım.1.5 ler zaten performans isteyenlere yönelik bir araç değil,bu aracı tercih edeceklerin daha başka kriterleri (Boxer motor,awd,vergi avantajı gibi)göz önünde bulundurarak tercih yapması doğru olandır..

Yeri gelmişken şunu da belirteyim,Mazda cılar ile ortak noktamız heralde her iki araca da saygı duyuyor olmamızdır :)

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Videoda 1:10 dk daki  Afrikalı gençlerin tasarımı Custom Scooterlara bayıldım, hem sağdan hemde soldan çekişli olan bu modellere ASD deniyormuş, (All Sides Drive)...

Subaru konusudaki fikrim ise, kar çamur aracı Subarular ülkemizde karlı kışların uzun sürdüğü , yol şartlarının pek de elverişli olmadığı ve benzinin daha ucuza bulunduğu doğu illerinde tercih edilebilirdi belki ama gel gelelim bu bölgelerin alım gücü ve buralarda Subaru bayisinin olmaması daha doğrusu İstanbul, izmit Ankara Bursa İzmir Antalya hariç Subaru bayisinin olmaması  nedeniyle bu markanın binek araçlarını Ankaradan öteye kimseye tavsiye edemiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hangi forumları karıştırdın bilmiyorum ama Bizim forumda (SubaruClubTR) hiç bu tür şikayetler duymadım,Lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim.Ben bizzat kendim kullanıyorum 5 yıldır,ve asla lpg den kaynaklı çekiş sorunu yaşamadım.1.5 ler zaten performans isteyenlere yönelik bir araç değil,bu aracı tercih edeceklerin daha başka kriterleri (Boxer motor,awd,vergi avantajı gibi)göz önünde bulundurarak tercih yapması doğru olandır..

Yeri gelmişken şunu da belirteyim,Mazda cılar ile ortak noktamız heralde her iki araca da saygı duyuyor olmamızdır :)

Saygılar..

http://forum.donanimhaber.com/m_48415005/tm.htm

iç açıcı şeyler yazılmamış.kullananlar daha iyi bilir mutlaka ama yazılanlar burada sonuçta ya çok yakar ya da tam uyum sağlamaz çekişten düşer denilmiş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben burada duyduklarımı ve okuduklarımı paylaştım hocam sonuçta kararı arabayı alacak olan arkadaş verecek yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın subaru yu kötülemek için yazmadım dedim ya ben de subaru yu çok seviyorum özellikle impreza hayalimdeki arabaydı bir zamanlar. saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende mazda3 dizel vardı artık babam kullanıyor. bende 2011 forester kullanıyorum. öncelikle şunu belirteyim ikiside çok güzel arabalar. sağlam dayanıklı sürüş zevkleri aynı. ben arabayı 57bin km de istanbuldan expertiz ve tramere baktırıp aldım.Bakımlarını yaptırıp Tunceli ye getirdim. yani arabam temiz. tuncelideyiz diye subaruya binemiyecek miyiz? :) burda benzin 5,20 burda ucuz değil yani suzukicilere duyrulur :)

İhtiyacınıza göre aracınızı seçin bence asfalttan çıkmıyacaksanız ve kışın zorlu yerlerde araç kullanma ihtiyacınız ve zevkiniz yoksa mazda derim. aksi takdirde subaruuuu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

• Yeni Oluştur...