Jump to content

Araç Yıkama

akif can
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Hasan abi bu konuyla ilgili Ankara da yaptığın çalışmaları bize de naklet lütfen, ışık tutmuş olursun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Samet bu arada yeni bir bilgi öğrendim Touring isimli üyemiz sağolsun... Guzumuzun rengi bordo değil, bakır kırmızısı imiş... Ecnebi dilince de; copper red... :P

Senin de ruhsatta kırmızı mı yazıyor ?? Yoksa Bordo mu?

"Kırmızı (Bordo)" yazıyor Veli abi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun süre boyasına bakım yapılmamış araca benim gibi 10tl lik pasta cila atarak sonuç alamazsınız. Çizik fazlaysa kil işlemi pasta işlemi hare giderme işlemi cilası koruması bunların hepsi bir zincirin halkası gibidir. Sadece pasta cila ile sonuca ulaşamazsınız. Benim aracımın boyası henüz 2 senelik sayılır boyattığımdan beri fırça sürmedim ve en kötü 6 ayda bir pasta cila yaparım. Bu yüzden canlı duruyor. Eğer aracınızın boyası bakımsız ise bir defaya mahsus bu işi prof yapan yere verin tertemiz geri alın. Sonrasında kışa girerken yaza girerken senede 2 kez pasta cila yaparsanız her daim temiz duracaktır

o kadar çok pasta atmak zararlı olmaz mı boyaya ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün Bülent'in bana "gaz vermesiyle" guzuya baştan aşağı bi kez daha giriştim...  Yine süper oldu... ;) Hanım kıskanmaya başladı artık...

:D

Bi kez daha teşekkürler Bülent.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün Bülent'in bana "gaz vermesiyle" guzuya baştan aşağı bi kez daha giriştim...  Yine süper oldu... ;) Hanım kıskanmaya başladı artık...

Bi kez daha teşekkürler Bülent.

Desene abi fena gaza gelmişsin  :) Rica ederim ne demek, işin görüldüyse ne ala  :hi:,

Süper olmuş halini de resmet ama hanım görmesin  :2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğraf isteme benden buz gibi soğurum senden... Fotoğraf makinasının çektiği en küçük foto 3-4 mb boyutunda ve foruma koymak için küçültmek gerekiyor, buda benim için uğraş demek...

Zaten kapalı garaja terfi etti guzu, fotoğraflar istediğim netlikte olmaz...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen boya gitti ben size söyleyim :D

Daha bi başka parladı len ne gitmesi... Jantlardaki kalıntılar da tamamen temizlendi, oh misss... İçince sapıtmayacaksan sana da gaz verelim... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha bi başka parladı len ne gitmesi... Jantlardaki kalıntılar da tamamen temizlendi, oh misss... İçince sapıtmayacaksan sana da gaz verelim... :P

Abi jantlardaki kalıntılardan söz edilmişken sorayım

Bugün jant kapağımda bi çatlak vardı en kenarda. Çatlak büyümeden yapıştırayım dedim. Eczaneden şiringa krtasiyeden 502 japon aldım. Jant kapağını söktüm, şiringaya japonu çektim. Çatlak yere japonu şiringa ile uygulayayım dedim ama çok kaçtı, jant yukardan aşağı japon oldu çizgi gibi.

Çok canımı sıktı. Tinerle hemen sileyim dedim nafile.

Kaş yaptım ama göz çıkardım  :(

Şimdi bulabilirsem aynısından jant kapağı alayım diyom ama nerden bulcam bilmiyom  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çıkmacı ve parçacılar klasik tavsiye olacak ama ilk aklıma gelen bu... İnce zımpara işi çözmez mi?

Abi jant kapağının boyası çok hassas anladığım kadarıyla; jiletle kazıyayım dedim olmuyo boyayıda götürüyor.

Google'dan çakmakla japonu kavlatmaya çalışın demişler ama onu denedim boyayla birlikte kavlıyor

Yetikili serviste bulunurmu acaba? Bulunursa tek satılırmı ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba sevdası ne yaman bir sevdaymış :) kendime almadığım/almayacağım  fiyattaki şampuanı guzuya aldım :) Hele ki eve en ucuz toz bezini alırken guzunun microfiber bezine 10 küsür lira verdiğimi sır gibi saklıyorum :) dediklerine göre sadece suyla hiç iz bırakmadan camı cam gibi yapıyormuş :D henüz test etmedim umarım normal cam bezlerinden farkı vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek satılmaz, takım ile de sana tuzluya gelir...

Sana pratik ve tuzsuz bi yol önereyim;

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/sks-215-jant-kapagi-4-lu-takim-14-quot-mazda-lantis-67451891

Böyle tarz jant kapağı alıyorsun,

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mazda-jant-gobegi-4-lu-paket-kargo-bizden-110961924

Böyle bi göbek yapıştırdın mı bitti gitti... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba sevdası ne yaman bir sevdaymış :) kendime almadığım/almayacağım  fiyattaki şampuanı guzuya aldım :) Hele ki eve en ucuz toz bezini alırken guzunun microfiber bezine 10 küsür lira verdiğimi sır gibi saklıyorum :) dediklerine göre sadece suyla hiç iz bırakmadan camı cam gibi yapıyormuş :D henüz test etmedim umarım normal cam bezlerinden farkı vardır.

Hocam acayip canımı sıktı ya keşke aksesuarcılarda aynısından olsa hemen alsam ama yok  :(

Ama kafaya koydum çok kazası olmayan, motoru bitmiş, çekme belgeli uygun fiyata 626 bulursam alcam köye bırakcam dursun. Çok sevdiğim arabamada ömürlük ve klasik diye bincem

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ve benzeri atraksiyonlar için BİM en mantıklısı hocam, hem çok para vermiyorsun hem de işini görüyorsun, hem de evdekilerin dilinden kurtuluyorsun...

Araç içi parfüm vardı geçen ay; piyasada 10 liradan aşağı değildi, çifti 4 küsurdu her tür kokusundan aldım, hanım tam kızacaktı, dışarıda teki 10 lira demeden sustu...

Senin 10 lira dediğin mikrofiber bezin çifti 3 küsur diye hatırlıyorum, camsil 1.5 lira ama ben kullanmıyorum...

Şampuanı ne aldın sorması ayıp bacım... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tek satılmaz, takım ile de sana tuzluya gelir...

Sana pratik ve tuzsuz bi yol önereyim;

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/sks-215-jant-kapagi-4-lu-takim-14-quot-mazda-lantis-67451891

Böyle tarz jant kapağı alıyorsun,

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/mazda-jant-gobegi-4-lu-paket-kargo-bizden-110961924

Böyle bi göbek yapıştırdın mı bitti gitti... :P

Abi bu kapaklar 96-97 model 626 larda kullanılanlar galiba.

94 ve öncekilerde fabrika jant kapağı daha hoş geliyor bana araç üzerinde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ve benzeri atraksiyonlar için BİM en mantıklısı hocam, hem çok para vermiyorsun hem de işini görüyorsun, hem de evdekilerin dilinden kurtuluyorsun...

Araç içi parfüm vardı geçen ay; piyasada 10 liradan aşağı değildi, çifti 4 küsurdu her tür kokusundan aldım, hanım tam kızacaktı, dışarıda teki 10 lira demeden sustu...

Senin 10 lira dediğin mikrofiber bezin çifti 3 küsur diye hatırlıyorum, camsil 1.5 lira ama ben kullanmıyorum...

Şampuanı ne aldın sorması ayıp bacım... :P

Haklısın abi bim'in bence en iyi olduğu alan temizlik ürünleridir. Eve oradan alıyorum genelde piyasasından haberim var  ;D Şampuan klasik önerilen sonax cilalı olanından aldım ama umarım yıkama hevesi çabuk geçmez en büyük endişem bu  :D genelde arabanın kirli olmasından rahatsız olmazdım ama mazda başka kirli görünce rahatsız oluyorum ve açık söylemek gerekirse kendime de şaşırıyorum  ;)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bu kapaklar 96-97 model 626 larda kullanılanlar galiba.

94 ve öncekilerde fabrika jant kapağı daha hoş geliyor bana araç üzerinde

Fabrikasyon olanı mı kalır Hakan 20 küsur yılda, imitasyon olarak piyasada çok bulabilirsen tabiki de ama tuzluya gelir diye tahmin ediyorum...

Benim guzunun böyleydi jant kapakları, sonradan alınma ve göbeğine mazda amblemi yapıştırma... Belki bi fikir verir...

Olmadı; sana alaşım jant için fırsat doğmuş demektir... Hadi hayırlısı... Pamuk eller cebe... :D

post-7301-141695299814_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısın abi bim'in bence en iyi olduğu alan temizlik ürünleridir. Eve oradan alıyorum genelde piyasasından haberim var  ;D Şampuan klasik önerilen sonax cilalı olanından aldım ama umarım yıkama hevesi çabuk geçmez en büyük endişem bu  :D genelde arabanın kirli olmasından rahatsız olmazdım ama mazda başka kirli görünce rahatsız oluyorum ve açık söylemek gerekirse kendime de şaşırıyorum  ;)

Aynı duyguları yaşıyoruz desene... 10 küsur yıldan sonra kendim araba yıkamaya başladım... Şimdi yazlık üstü kapalı garajına da kavuştu, ohhh misss...

Şampuan hakikaten parasının karşılığını fazlasıyla veriyor ama... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı duyguları yaşıyoruz desene... 10 küsur yıldan sonra kendim araba yıkamaya başladım... Şimdi yazlık üstü kapalı garajına da kavuştu, ohhh misss...

Şampuan hakikaten parasının karşılığını fazlasıyla veriyor ama... :)

Ne güzel abi hayırlı olsun keşke benim de üstü kapalı garajım olsa belki komik ve abartılı gelecek ama dün hava aniden soğuyup da şiddetli gök gürlemesi olunca evden battaniyeyi kaptığım gibi guzunun içinde dolu nöbeti tuttum  :D

Senin şampuanda mı sonax ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...