Jump to content

Mazda3 2000 Devirde Titreme - Derdim, Çilem Bitmedi

casedede
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar aracım çalışırken vites P deyken yada N deyken 2000 devire sabitleyince araba çok titriyor LPG de ve Benzinde de.  Aynı zamanda Ankarada Olgun Lpg ve Üçel Garaj dışında harbiden Lpg ayarı (LANDİRENZO) yapabilen birisi varmı önereceğiniz lütfen motor ışığım yanıyor alet takılınca fakir karışım diyor. dip not: bujiler yeni değişti ve tüm bakımları 10bin km de yapılıyor.

Bu 2000 de titremeyi sabit tutunca yapıyor gaza yüklenip çekince yapmıyor yada 2500 devirdeyken topluyor kendini. SERVİSE GİTTİĞİMDE BUJİDEN YAPAR DEDİLER DEĞİŞTİ DEVAM ETTİ lpg  enjektörlerindendir dediler 800 lira verdim değiştirdim ama hala devam.sizdede böyle bir sıkıntı varmıdır? ne öneriyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar aracım çalışırken vites P deyken yada N deyken 2000 devire sabitleyince araba çok titriyor LPG de ve Benzinde de.  Aynı zamanda Ankarada Olgun Lpg ve Üçel Garaj dışında harbiden Lpg ayarı (LANDİRENZO) yapabilen birisi varmı önereceğiniz lütfen motor ışığım yanıyor alet takılınca fakir karışım diyor. dip not: bujiler yeni değişti ve tüm bakımları 10bin km de yapılıyor.

Bu 2000 de titremeyi sabit tutunca yapıyor gaza yüklenip çekince yapmıyor yada 2500 devirdeyken topluyor kendini. SERVİSE GİTTİĞİMDE BUJİDEN YAPAR DEDİLER DEĞİŞTİ DEVAM ETTİ lpg  enjektörlerindendir dediler 800 lira verdim değiştirdim ama hala devam.sizdede böyle bir sıkıntı varmıdır? ne öneriyorsunuz?

Peki bu fakir karisimdan dolayi ariza isigi yakma sorunu benzinde de mevcut mu? Yoksa sadece lpg de mi yapiyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinde yakmıyor ışığı.kusura bakma biraz kabataslak anlattım gece yine sinirlendim :)  kompr. nerede ölçtürcem?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar birde rolantide çok titretiyor benzin lpg farketmiyor. ve 2000 devirde de baya 7.5şiddetinde deprem oluyor arabada:/ :kafa::sopa::( :( :( :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor ışığı LPG'li araçlarda genel olarak yanıyor diye bilyorum.

Sorun motor takozlarında olabilirmi?.

Forumda motor takozu yırtık, fonksiyonunu kaybetmiş olursa aracın; özellikle ilk çalıştırmada ve seyir halinde sarsıntılı ve sesli çalıştığı söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinde yakmıyor ışığı.kusura bakma biraz kabataslak anlattım gece yine sinirlendim :)  kompr. nerede ölçtürcem?

peki seyir halindeykende bu titreme var mı bahsettiğiniz devirlerde?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seyir halinde şuan yok eskiden subaplar değişmeden önce vardı 1500dev,rde 60km hızla gidince vuruntu yapıyordu subap yaktı dediler değişti geçti ama rolanti ve sadece 2000 devire sabit tutunca benzin lpg farketmiyor araba titriyor.lpg 0km deyken takıldı araba 80bin km de şuan subaplarda 50binde değişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şuan lpg ayarından geliyorum saniyeden adamın dediğim abi benzinde titreyen araba lpg de titrer onu önleyemem .arabanın ateşleme sisteminde sorun var dedi ateşleme bobini veya subap dedi bende subap değiştikten sonrada vardı dedim ozaman ateşleme bobininde olabilir dedi sonra adam bu arabalar 80 binde ateşleme bobini bozmaz dedi .sonuç olarak 0 a 0 elde var 0.napcam bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dilinden anlayan lpg ustası çözüme kavuşturur...

Benzinde de titrediğini es geçmişim özür... Komple ateşleme sistemini test ederlerse sorun olup olmadığı ortaya çıkar... Buji tırnak aralığını düşürtmeyi dene... Usta bilir.

Bir de komple egsoz sistemini kontrol ettir, bir ihtimal yapabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şuan lpg ayarından geliyorum saniyeden adamın dediğim abi benzinde titreyen araba lpg de titrer onu önleyemem .arabanın ateşleme sisteminde sorun var dedi ateşleme bobini veya subap dedi bende subap değiştikten sonrada vardı dedim ozaman ateşleme bobininde olabilir dedi sonra adam bu arabalar 80 binde ateşleme bobini bozmaz dedi .sonuç olarak 0 a 0 elde var 0.napcam bilmiyorum

arabanın ilk sahibimisiniz? motor kulaklarına baktırdınız mı? arabayı hareket halindeyken vitesi hiç P moduna çaktınız mı? iyi düşünün, saklamayın benden 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk sahibiyim araç hiç hararet yapmadı p ye de takmadım haliyle:) bujileri ne kadar küçültcem aralığı ustanın bildiği falan yok mazda yetkili servise gitmem önericeğiniz varsa yetkili servis dışında giderim oralara öğrenciyim altımda arabayı görünce zengin profili çizince kitliyorlar tövbe bir daha yetkili servise...(motor kulaklarına baktırmadım)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilk sahibiyim araç hiç hararet yapmadı p ye de takmadım haliyle:) bujileri ne kadar küçültcem aralığı ustanın bildiği falan yok mazda yetkili servise gitmem önericeğiniz varsa yetkili servis dışında giderim oralara öğrenciyim altımda arabayı görünce zengin profili çizince kitliyorlar tövbe bir daha yetkili servise...(motor kulaklarına baktırmadım)

zaten hararet yaptı mı diye sormadım ki :2funny: hareket halindeyken P ye taktınız mı diye sordum. ayrıca P ye takmayla hararetin ne alakası var? :o :o :o:2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yanlış okumuşum özür ..hareket halindeyken p ye almadım.

başkasının alma ihtimali var mı peki? yani sizden başka, arabanın ve otomatik vitesin acemisi olan birisi yapmış olabilir mi? 8)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok hayır. kimseye vermem genellikle verirsemde babam biner:)

babanızın yapmadığından da eminseniz eğer sıkıntının nedeni için düşündüğüm şeyi söylemeye gerek yok o zaman...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...