Jump to content

Rezistansa Zarar Vermeden Cam Filmi Sökülebilir mi?

Katil Balina
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

camdaki filmleri sökmek istiyorum ama rezistansa zarar vereceğini fark ettim. internette de genellikle önerilen yollar çok mantıklı değil. sadece bir videoda bir karışımla yarım saatte söküldüğüne dair bir iddia var. sanırım amonyak falan kullanıyorlar.

bunun için bir ürün var mıdır. yan taraflar çok sorun olmaz da arka camda sorun olacaktır.

filmler de sanırım çok eski değil aldığım adam bu sene yaptırmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok sıkıntılı bir olay. Riske girmek istemiyorum diyorsanız yan camları kendiniz çıkarın eğer kaliteli bir film ise iz bırakmadan çıkacaktır. Arka camı işi bilen biri çıkarsa daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir urunun olmamasi gercekte  sasirtici. internetin altini ustune getirdim ama bulamadim. insanlarin tecrubeleri de bu isin profesyoneli acemisi fark etmez kimsenin garanti vermedigi yonunde olmus. allaha emanet sokturmusler ki pek cogu rezistansindan olmus ve hatta yeni cam taktirmak zorunda kalmalari da cabasi

ben de amonyakli bir camsille deneyeyim bakayim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafikte sıkıntı yaşamıyorsanız söktürmeyin. Herkesin keyfi başkadır ama insanlar film çektirmek için onlarca lira ödüyor.

Yakında bende onlardan biri olcam  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir urunun olmamasi gercekte  sasirtici. internetin altini ustune getirdim ama bulamadim. insanlarin tecrubeleri de bu isin profesyoneli acemisi fark etmez kimsenin garanti vermedigi yonunde olmus. allaha emanet sokturmusler ki pek cogu rezistansindan olmus ve hatta yeni cam taktirmak zorunda kalmalari da cabasi

ben de amonyakli bir camsille deneyeyim bakayim.

Deneme derim... İşinin ehli bir yer bul ve "evet yaparız, sorun olmaz" diyen ustanın ellerine emanet et, yoksa yazdıklarının yaşanması muhtemel bence...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi eğer sökmek için aceleniz yoksa havaların çok sıcak olduğu zaman sökün hem kolay hem de zararsız olur. nasıl oluyor derseniz sıcak havada güneşin tepede olduğu saatte arka camın her yerine aynı oranda sıcaklık geliyor ve saç kurutma makinası gibi belli noktalar ısınmıyor. o yüzden sizin cam eğimli olduğu için güneşin en tepede olduğu saat arka bagaj kapağını kaldırın. bir saat bekleyin iyice ısınsın cam. sonra filmi bıçak yardımıyla ucundan kaldırın ve yavaş yavaş kaldırmaya başlayın ve sökün. çok rahat çıkar ve hiç zararı olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben size neden güneşli sıcak hava diyorum söyliyim benim ön camda film vardı hava baya sıcak öğle  vakti gittim yaptırdığım yere abi sunu sokelım dedım adam direk bıçakla filmin ucunu kaldırdı sonra tutup çekti hiç beklemiyodum böyle olcagını ama oldu. adama sordum boyle sıcak havada ısıtıcıyla uğraşmaya değmez güneş altında doğal olarak camın her noktası eşit olarak ısınıyor çok kolay çıkıyor dedi. arka cam ön cam farketmez her camda böyle sıcak havada kolaylıkla çıkar dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Deneme derim... İşinin ehli bir yer bul ve "evet yaparız, sorun olmaz" diyen ustanın ellerine emanet et, yoksa yazdıklarının yaşanması muhtemel bence...

çok küçük bir yerinden denedim ve doğrudan bakır baskı ya da her neyse çizgi net bir şekilde filmde kaldı. yani rezistansta bir "satırdan" olduğum garanti, ben de bıraktım.

mission failed!!

benim sorunum şu ki adamlar bu işin profesyoneli de olsa garanti vermiyorlar. zaten türkiye'de en bi garanti veriyoruz diyen yer bile bişey olursa "abi napalım oldu valla" diyip ortada bırakacaktır, buna eminim.

Trafikte sıkıntı yaşamıyorsanız söktürmeyin. Herkesin keyfi başkadır ama insanlar film çektirmek için onlarca lira ödüyor.

Yakında bende onlardan biri olcam  :D

hocam sizi anlıyorum elbette herkesin tarzı farklı ama ben özüm şahsen bizzat kendim sevmiyorum film falan. ama trafikte de hiç sorun yaşamıyorum, yanlar zaten açık renkte (numaraları var galiba en açık olandan) arka koyu ama kaliteli ve pürüzsüz filmler olduğu çok belli. iyi bir işçilikle yapılmış. zaten bi önceki sahibinin arabasını çok sevdiği belli, her şeyin en iyisini yaptırmış hep.

neyse biraz daha idare edeyim bakalım belki değişmem. ilk defa filmli bi araç kullanıyorum umarım yazın dedikleri kadar etkisi vardır da hiç olmazsa bi faydasını görmüş olurum.

ben size neden güneşli sıcak hava diyorum söyliyim benim ön camda film vardı hava baya sıcak öğle  vakti gittim yaptırdığım yere abi sunu sokelım dedım adam direk bıçakla filmin ucunu kaldırdı sonra tutup çekti hiç beklemiyodum böyle olcagını ama oldu. adama sordum boyle sıcak havada ısıtıcıyla uğraşmaya değmez güneş altında doğal olarak camın her noktası eşit olarak ısınıyor çok kolay çıkıyor dedi. arka cam ön cam farketmez her camda böyle sıcak havada kolaylıkla çıkar dedi.

en olmadı dediğiniz gibi yaparım. bir gün havalar ankara bozkırında cayır cayır yanarken yakarım gemileri:)

tek sorunum dediğim gibi rezistans öbür türlü her türlü kimyasal kullanılarak temizlenir kalıntılar ama en ufak kesik bile iletkenliği kestiği için rezistans bozulursa kışın zorluk yaşarım. denediğim sıcaklık 12-15 derece idi ki muhtemelen ordan oldu. çok da canım sıkıldı.

ecnebi forumlarda da hep iptidai yöntemler kullanılmış. buna yönelik  herhangi bir kimyasalın üretilmemiş olması çok ilginç gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ısı tabancasıyla kolaylıkla sökülebilir. %99 ihtimal rezistanslar zarar görmez. %1'lik kısmı da sökecek adamın beceriksizliğine veriyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ısı tabancasıyla kolaylıkla sökülebilir. %99 ihtimal rezistanslar zarar görmez. %1'lik kısmı da sökecek adamın beceriksizliğine veriyorum...

bu durumda gercekten sorunu cozecek olan camin yeterince isitilacak olmasi.  haziran temmuz gibi icabina bakacaz demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam limon suyunu da unutma önce ısıt camı saç kurutma makinesi veya ısı havyası ile zaten kendisini bırakır ama çok ısıtma resistansa yine zarar verebilir.sonra önceden hazırladığın limon suyunu heryerine sür bi köşeden kaldır yavaş yavaş kaldırarak ve limon suyu sürerek sökmeye başla.ben doğanın arka camını bu şekilde söktüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce aldığım Ford'da vardı, hemen çıkarttırdım arka rezistanslarda sorun olmadı, yapan kişi çok sorunsuz halletmişti.

Fabrika çıkış karartmalı cam olsa tamam fakat sonradan kaplanmış simsiyah camlar aracın görüntüsünü bozuyor bence. Bir de o filmler plastik olduğu için cok kolay çiziliyor ve dışardan bakıldığında çizik dolu görüntü verio, iyice komedi görüntü oluo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam limon suyunu da unutma önce ısıt camı saç kurutma makinesi veya ısı havyası ile zaten kendisini bırakır ama çok ısıtma resistansa yine zarar verebilir.sonra önceden hazırladığın limon suyunu heryerine sür bi köşeden kaldır yavaş yavaş kaldırarak ve limon suyu sürerek sökmeye başla.ben doğanın arka camını bu şekilde söktüm.

bunu aklımda tutacam. benim hatam filmin bir kısmını ankara'da hava gayetlen de soğukken sökmem oldu galiba. film sertleşmiş ve iyice  yapışmıştır yüzeye. anladığım kadarı ile mantık filmin gevşemesi üzerinden şekilleniyor. film yumuşayıp yapışma özelliğini ne kadar kaybederse  direnci de o kadar azalıyor. 

bi de limon suyunu ilk duydum ama amonyaklı su gibi bir şeyden bahsediliyor. kimyacı bir arkadaş olsa da amonyak ile limon arasındaki bağı açıklasa:)

bu arada anlamadığım limon suyunu  ya da amonyaklı suyu filme sıkmamızın nasıl bir yararı olabilir? içeriye doğru nüfuz etmesi biraz zor değil mi plastik yapısı dolayısı ile? belki klasik yaklaşıyorum ama  hani bez falan değil ki bildiğimiz "laylon"

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce aldığım Ford'da vardı, hemen çıkarttırdım arka rezistanslarda sorun olmadı, yapan kişi çok sorunsuz halletmişti.

Fabrika çıkış karartmalı cam olsa tamam fakat sonradan kaplanmış simsiyah camlar aracın görüntüsünü bozuyor bence. Bir de o filmler plastik olduğu için cok kolay çiziliyor ve dışardan bakıldığında çizik dolu görüntü verio, iyice komedi görüntü oluo

valla sorunsuzluk hususunda burada kimsede sorun olmamış demek ki? ama nette bakındığınızda yığınla sorunla karşılaşan var. hatta bunlardan biri de benim. ne araç çok eski ne de filmler. bence sorun sıcaklıkta idi. ona dikkat etmemişim. uygun sıcaklıkta sorun çıkarmayabilirdi gerçekten.

neyse bakalım bir bozkır sıcağında vira bismillah diye girişmeyi düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...