Jump to content

Mazda 626 Vitese Geçme Sorunu

John McClane
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar arkadaşlar,92 model 626 var,malumunuz.aslında pek sorun denemez ama yine de danışmak gerek diye düşündüm.vites geçişleri zor oluyo bazen,debriyaja sonuna kadar basılınca hafif kemikli bi şekilde vitese geçiyor araç,bilmiyorum ki bu bi sorun mudur? Önceki aracın 94 model toyota corona idi,o araçta böyle bi sorun yoktu,baskı balatasini yeni degistirmistim.acaba baskı anlata ile ilgili mi bi sorun var?duff ne yazdım haa :-) saygılar....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam bence baskı balata dan sonra vites halatına da bakmakta fayda var diye düşünüyorum en kötü ihtimalle senkromeç yayları olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün yine dikkat ettim,her zaman değil de bazen oluyo...nedendir bilemedim,sanırım ustaya bi göstereceğim.el freninde bi sorun vardı ona da bakacakti...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün yine dikkat ettim,her zaman değil de bazen oluyo...nedendir bilemedim,sanırım ustaya bi göstereceğim.el freninde bi sorun vardı ona da bakacakti...

Bence hiç bir sorun yok, mazdanın klasik vites kemikliliği... Hele hele soğukken daha da kemikli oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim araçların zayıf nokatalarından biri el freni. 626 kullanıcıların çoğu el freni ayarı yaptırdığını yazıyor. Ben dahil  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2004 öncesi (Mazda3 öncesi) modellerin hepsinin vitesi hafif kemikli geçer. Tabi bununda bir oranı var fazla ise debriyaj merkezine baktırın kaçak göçek veya hava olabilir malum debriyaj hidrolik sistemlidir. Baskı balata bitiyor olabilir.

92-97 626 ların debriyaj hidrolik mi? Burada bir arkadaşa daha yeni 2004 marea aldık onun bile (2004 olmasından dolayı BİLE) debriyajı hidrolik değil. (Apojitsu ya selam ;)) Arkadaş bu hidrolik olmayan debriyajindan çok şikayetçi. Ama arabası çok temiz çok güzel. Değişensiz birkaç parça boyalı 110 bin km de 16 ya aldık.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence hiç bir sorun yok, mazdanın klasik vites kemikliliği... Hele hele soğukken daha da kemikli oluyor...

evet  evet başlarda yani aracı ilk çalıştırdığım zamanlarda daha fazla var bu...du bakalım yarın bi götüreyim,en olmadı el freninin ayarını yaptırırım:-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

626 ların vitez kutusu kemikli diye tabir edilen sert bir yapıdadır bu yüzden şansıman soğukken vites geçişleri sertmiş hissi verebilir bu çok normaldir çünkü yol alıp ısındıkça yumuşar rahat geçişler sağlanır

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, Böcek :

626 ların vitez kutusu kemikli diye tabir edilen sert bir yapıdadır bu yüzden şansıman soğukken vites geçişleri sertmiş hissi verebilir bu çok normaldir çünkü yol alıp ısındıkça yumuşar rahat geçişler sağlanır

Aynen sayın @Böcek bey.. Araç ilk çalıştığında beni çok zorluyor.Bazen 2 ye takılır gibi oluyo gaz veriyorum ama vites boşta kalıyor..Ama 500-1000 metre gidince vites kendisine geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araçta 5 e girerken sorun çıkartıyor başta yoktu anlamadım [emoji3]

5. Vites senkromecinde sorun olabilir şanzıman yağının nezaman deiştiğine bakın kontrol eddirin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...