Jump to content

Mazda6 2011 Model Araç Bakıyorum

selmazda

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar,

Siteye yeni üye oldum, Bütün Mazda severleri saygıyla selamlıyorum.

2011 model Mazda 6 almayı düşünüyorum. Aracını satan veya bu konuda bilgisi olan birisi olursa haber verirse çok memnun olurum.

2011 model bir arac kaç TL civarında alınabilir?

Sahibindende aşağıdaki linkteki aracın fiyatında anlaşamadık 57.5 fiyat vermiştim ama daha sonra serviste ön 2 lastikte sorun olduğu için değişmesi gerektiği söylendi ve arka lastiklerin de değişim zamanı yaklaşmış. fren balataları da değişmesi gerekiyor. Satıcıdan ufak bir indirim daha istedim ama yanaşmayınca anlaşamadık. Bu araç kaça alınabilir sizce?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-2011-boyasiz-39.000km-servis-bakimli-mazda-6-sport-140333991/detay

Yorum yapacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Herkese iyi forumlar..

saygılarımla

Düzenleme: Tamamı büyük harflerden oluşan, konu başlığı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam yakın zamanda arkadaşım aynı araçtan aldı. Hatasız çiziksiz olan varsa ki çok az var 2-3 tane belki onlar zaten 70 bin tl fiyat çekiyorlar. Ama boya yada ufak tefek bir değişen gibi takıntıların yoksa bu civarlarda hatta daha düşüğüne bulabilirsin. Linkteki araç eğer sahibinin söylediği gibi hatasız ise bu fiyat aslında normal ama pazarlık da sünnettir elbet ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ezmocesteri ve Onur arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. Onur bey veya ilhan bey biraz yorum yapabilirseniz çok sevinirim. Bahsettiğim araç evet boyasız temiz bir araç. sanayide özel servise gösterdik. boya koruma, kaput koruma filan var. bir kaç kaportada çizik gibi kusurlar var. içi dışı genel olarak temiz. sadece ön lastiklerde küçük şişlik(balon) var. Servis uzun süre kullanmak riskli olabilir. değişmesi gerekir dedi. daha önceki sahibinde de zaten ön 2 lastik benzer bir nedenden dolayı değişmiş. Servis çukura girmiş filan dedi. Kronik bir sorun mu acaba bu? çukura girince lastik balon yapıyor mu? arka lastiklerin de değişim zamanı çok yaklaşmış..fren balataları da 40 bin bakımda değişmesi gerekiyor. araç 40 binde ve bakımı geldi. yani alır almaz 2000 TL masraf var. sizce bu araç kaça alınmalı?? Satıcıya 57.5 yerine 57 teklif ettim kabul etmedi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ilan sahibi ile ilgili şimdi ağzıma bir şey geliyor ama, bana yakışmaz.

Biz Ataşehir'den kalkıp, adamın ayağına. Kanyon AVM'ye kadar, haberli gittik. 1,5-2 saat bekledik bu esnada acıktık yemek yedik, kahve içtik. :)

Adam sonra bizi arayıp ya kusura bakmayın müsait değilim gelemiyorum dedi. Gelmiyorum dediği yerde bulunduğumuz yerin. Belki 5-6 kat üstünde çalışıyor Kanyon'da....

Birde çok ama çok tok satıcı. Nuh diyor peygamber demiyor fiyat konusunda. Satıp tekne alacakmış.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada bahsettigimiz aracin o arkadas 3. sahibi. ilk sahibi mazda evo test araci.

baska yok zaten su anda temiz arac satilik olsa ben alirdim 3 aydir ariyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biz Ataşehir'den kalkıp, adamın ayağına. Kanyon AVM'ye kadar, haberli gittik. 1,5-2 saat bekledik bu esnada acıktık yemek yedik, kahve içtik. :)

Adam sonra bizi arayıp ya kusura bakmayın müsait değilim gelemiyorum dedi. Gelmiyorum dediği yerde bulunduğumuz yerin. Belki 5-6 kat üstünde çalışıyor Kanyon'da....

Birde çok ama çok tok satıcı. Nuh diyor peygamber demiyor fiyat konusunda. Satıp tekne alacakmış.....

Buna benzer bir şey benim de başıma geldi, şimdi bir şey demiyeyim... Belki bir toplantıda nasip olur da anlatırım...

Tok satıcı olduğu fiyattan belli... Böyle inssancıklara haftada bir randevu ayarlayıp gitmeyeceksin... Bu nasıl edepsizliktir yahu !!

Bu tavırla ve fiyatla aracı satabilirse; Allah ona uçak nasip etsin... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siz ne zaman gitmiştiniz? fiyat konuştunuz mu hiç? Ben ilk defa aracı gördüğümde 55 teklif etmiştim kabul etmedi. daha sonra 57.5 önerdim kabul etti. ancak dün tekrar işyerine gittik arkadaşla ve sanayiye götürüp özel serviste gösterdik. 150 TL de boşa gitti:)) servis ön lastiklerde küçük balonlar olduğu için değiştirmemi tavsiye etti.(Ön lastikler daha önceki sahibinde de değişmiş) arka lastikler de değişime yakın, balatalarda bitmiş ve 40 bin bakımı da gelmiş araç 41 binde. dolayısıyla 2000 TL kafadan masrafı çıktığı için en azından 500 TL daha indirim yapmasını istedim. kabul etmedi. Bana 2. sahibi olduğunu söyledi.

Bu araç gerçekten EVO serviste test aracı olarak mı kullanıldı? Ben de Ataşehire çok yakınım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

57 onerdim kabul etmedi, ustune ilhan'in anlattigi durum olunca ben de uzerine gitmedim. nasip. hayirlisi olsun.

Siz ne zaman gitmiştiniz? fiyat konuştunuz mu hiç? Ben ilk defa aracı gördüğümde 55 teklif etmiştim kabul etmedi. daha sonra 57.5 önerdim kabul etti. ancak dün tekrar işyerine gittik arkadaşla ve sanayiye götürüp özel serviste gösterdik. 150 TL de boşa gitti:)) servis ön lastiklerde küçük balonlar olduğu için değiştirmemi tavsiye etti.(Ön lastikler daha önceki sahibinde de değişmiş) arka lastikler de değişime yakın, balatalarda bitmiş ve 40 bin bakımı da gelmiş araç 41 binde. dolayısıyla 2000 TL kafadan masrafı çıktığı için en azından 500 TL daha indirim yapmasını istedim. kabul etmedi. Bana 2. sahibi olduğunu söyledi.

Bu araç gerçekten EVO serviste test aracı olarak mı kullanıldı? Ben de Ataşehire çok yakınım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evo Servisin test aracı mıydı bu araç? Öyle ise ben almak istemem. Test araçları biliyorsunuz çok hor kullanılıyor. Çok kısa süre kullanıldıysa başka tabi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evo Servisin test aracı mıydı bu araç? Öyle ise ben almak istemem. Test araçları biliyorsunuz çok hor kullanılıyor. Çok kısa süre kullanıldıysa başka tabi..

1.- Emin olun sahibinin o aracın test aracı olduğundan haberi olmayabilir.

2.- Siz aracı görüp test etmediniz mi ? Makyaj anlamında kusurları olabilir. Bunlar kişiden kişiye önemi değişir.

3.- Aracın 2000 bin lira masrafı var demişsiniz. Aracın sadece 4 adet lastiği zaten 2000 Bin lira. Aracın üzerinde 18" jant var. Geri kalan masrafı zaten normal periyodik bakım masrafı.

Ne diyeyim satan içinde, alan içinde hayırlı uğurlu olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.- Emin olun sahibinin o aracın test aracı olduğundan haberi olmayabilir.

2.- Siz aracı görüp test etmediniz mi ? Makyaj anlamında kusurları olabilir. Bunlar kişiden kişiye önemi değişir.

3.- Aracın 2000 bin lira masrafı var demişsiniz. Aracın sadece 4 adet lastiği zaten 2000 Bin lira. Aracın üzerinde 18" jant var. Geri kalan masrafı zaten normal periyodik bakım masrafı.

Ne diyeyim satan içinde, alan içinde hayırlı uğurlu olsun.

1. Bilmiyorum belkide haberi yoktur. Evo servisi kullanıyor zaten servisi aradım 4 bakıma geldi dedi. ve önceki sahibinde akü değişmiş onu söyledi. test aracı olduğunu söylemedi tabi. Siz nereden biliyorsunuz test aracı olduğunu?

2.Aracı test ettim. İçi ve dışı temiz boyasız bir araç. çok küçük bir kaç ezik, çizik gibi şeyleri vardı. ön sol farın ucu kırılmış mesela.

3. Gittiğimiz servis lastikçiydi aynı zamanda. 300-350 TL dedi lastiklerine. 300'e aldığını varsay, 1200 yapar. balatalar ve 40 bakımı ile birlikte 2000 TL yapıyor.

Kısmette yokmuş napalım. Kısmetse yine olur. Bu lastikteki balon olayını anlayamadım hala? Önceki sahibinde de çukura girdiğinden lastik değişmiş yine. Şimdide 2 lastikte de küçük balon oluşmuş. Bu neden oluyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Balon meselesine gelince; Araç 18 jant denilmekte, bu lastiklerin yanakları ince olur ve en küçük darbede bile lastiğin zarar görmesi normaldir... Lastiğin balon yapmasını tolere edebilirsin ama jantları zor... Aklına bir şey gelmemesi için jantları da kontrol ettirmeni tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Donanım ve makyaj farkı Veli.

2 model üstü ve allanıp pullandı diye o parayı ben veremem, donanımla birlikte çok fark var yahu !! Neredeyse; 1,5 guzu parası... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1. Bilmiyorum belkide haberi yoktur. Evo servisi kullanıyor zaten servisi aradım 4 bakıma geldi dedi. ve önceki sahibinde akü değişmiş onu söyledi. test aracı olduğunu söylemedi tabi. Siz nereden biliyorsunuz test aracı olduğunu?

2.Aracı test ettim. İçi ve dışı temiz boyasız bir araç. çok küçük bir kaç ezik, çizik gibi şeyleri vardı. ön sol farın ucu kırılmış mesela.

3. Gittiğimiz servis lastikçiydi aynı zamanda. 300-350 TL dedi lastiklerine. 300'e aldığını varsay, 1200 yapar. balatalar ve 40 bakımı ile birlikte 2000 TL yapıyor.

Kısmette yokmuş napalım. Kısmetse yine olur. Bu lastikteki balon olayını anlayamadım hala? Önceki sahibinde de çukura girdiğinden lastik değişmiş yine. Şimdide 2 lastikte de küçük balon oluşmuş. Bu neden oluyor?

Bu lastik balon yapma olayına neden böyle takıldınız anlamış değilim. Araç test aracı idi Fatih bey. Aracın üzerine binen, inen belli değil. Her kesin sürüş tekniği farklı. Siz kasislerden, çukurlardan yavaş geçersiniz. X sürücü Y sürücü Allah ner verdiyse kökler gazı. Kendiniz demişsiniz zaten test aracı hor kullanılıyor diye.

Bilmiyorum bu araca hangi marka model lastik fiyatı aldınız ama. Böyle bir otomobile de ucuz yollu Çin işi vs. tarzında lastik takılmaz. Takarsınız 15-20 binde tekrar değiştirmeniz gerekebilir. Bu tabi birazcıkta şans kısmet işi ama. Ben lastik konusunda titizimdir, otomobili asfalta bağlayan tek unsur. Ve otomobilde ekonomi yapmayacağım tek sarf malzemesi.

Bu arada küçük hatırlatma. Lpg taktırmayı düşünüyorsanız bu aracın motoruna Lpg bağlanamıyor !

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arada çok fark var. bir kere 2011 makyajlı kasa(motor farklı) ve boyasız az km. üst model. full bir araç. Ama normali bence 55 bin olmasıdır. 60 bin çok gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...