Jump to content

Mazda 323 Motorun Sağından Gelen Ses

imercan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

herkeze merhaba arkadaşlar bende 323 var bu motorun sağ tarafındakı dönen kayışların olduğu yerden sanki biryere sürtüyormuş gibi ses geliyor,bi arkadaşa gösterdim devirdaimden geleceğni söledi sizce bunun olabilitesi ne dir ses tam olarak motorun sağındakı dönen kayışların ortada duranından geliyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Devirdaim de olabilir triger bilyası da olabilir. Diğer dış kasnaklar da olabilir. Kendin tespit etmeye çalışacaksan uzun metal cubuk ile yer dinlemesi yapabilirsin. Cubugu diğer ucuna kulagını dayayacan doktor gibi

EMY & MZD

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çubuğa dikkat kaş yapayım derken kafanı gözünü çıkarma maazallah...

Devirdaim, Şarj dinamosu bilyaları, Triger bilyası ihtimal ses yapacak yerler, direksiyon pompası da olabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Devirdaim de olabilir triger bilyası da olabilir. Diğer dış kasnaklar da olabilir. Kendin tespit etmeye çalışacaksan uzun metal cubuk ile yer dinlemesi yapabilirsin. Cubugu diğer ucuna kulagını dayayacan doktor gibi

EMY & MZD

mantıklı cok teşekkür ederim hemen gideyim senin dediğin gibi dinleme yapayım bakalım nerden cıkcak sorun cok sağol...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sorun çözüldü problem devirdaim demiş 40 liraya yenisini aldım sıkıntı gitti ...

Geçmiş olsun. Problemlerin hızlı çözülmesine ihtiyacımız vardı cok sevindik. Üstü kapalı focus1 abimize gönderme çaktırmayın:-)

EMY & MZD

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Arkadaşlar bilindiği üzere Practica aracımı sattım. 3 gün geçti ve araçtan tuhaf bir ses gelmeye başlamıştı. bunu 3 gün önce ses kaydı yaptım ve dinlemenizi , yorumlamanızı istiyorum. Sizce nedir? Rölantide geliyor bu ses ve gaza basınca azalıyor ama çarpma sesi gibi sanırım. Piston kokusu gibi geliyor bana?

47361_102a91768cf8a57e995c66d3f173d17c60e08579.zip

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bilindiği üzere Practica aracımı sattım. 3 gün geçti ve araçtan tuhaf bir ses gelmeye başlamıştı. bunu 3 gün önce ses kaydı yaptım ve dinlemenizi , yorumlamanızı istiyorum. Sizce nedir? Rölantide geliyor bu ses ve gaza basınca azalıyor ama çarpma sesi gibi sanırım. Piston kokusu gibi geliyor bana?

Olgun benim anlamadığım aracı sattıktan 3 gün sonra nasıl bu sesi çektin :D :D

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beklediğim şey değildi bu ama abi... İyi dikkat etmelisin.

1- Sattım 3 gün geçti bu ses çıkmaya başladı...

2-Bu gün ile birlikte 3 gün önce ben arkadaşları gördüm ve bu sesi kaydettim  ;D

Bommm  :boks:

---3 gün geçti ve araçtan tuhaf bir ses gelmeye başlamıştı.

---3 gün önce ses kaydı yaptım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beklediğim şey değildi bu ama abi... İyi dikkat etmelisin.

1- Sattım 3 gün geçti bu ses çıkmaya başladı...

2-Bu gün ile birlikte 3 gün önce ben arkadaşları gördüm ve bu sesi kaydettim  ;D

Bommm  :boks:

---3 gün geçti ve araçtan tuhaf bir ses gelmeye başlamıştı.

---3 gün önce ses kaydı yaptım

Hmm, sen şehir dışından birine satmadın aracı o zaman, tanıdık birine verdin galiba

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

230.000..km hocam...  8:)

8 ayda 30.000 yaptım sattım. 200.000 km de almıştım.

O sağdan soldan gelen ses değil bariz subap vuruyor o araç... O km de silindir kapağının sökülüp lifter, hydraulic adjuster, subap, guide grubunun ve ayarlarınının kontrol edilmesi gerekir.. ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O sağdan soldan gelen ses değil bariz subap vuruyor o araç... O km de silindir kapağının sökülüp lifter, hydraulic adjuster, subap, guide grubunun ve ayarlarınının kontrol edilmesi gerekir.. ;)

Piston vs değil mi bu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...