Jump to content

1.Nesil Mazda3 Disk aynası

yankizulu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar benim (mazda 3 2004 hatcback) arabanın ön tekerleklerdeki disk aynasının değişmesi gerektigi söylendi. Ben de görsel olarak baktıgım da  sag tekerlekte disk aynasının et kalınlıgının 3 farklı yerden ölçü aldıgımda 8 mm / 6mm /4 mm oldugunu gördüm

sol öntekerlekte aldıgım et kalınlıgı ölçüsü aşınma oranı eşit her taraf 7 mm gibi

Sag tekerlekteki orantısız aşınmanın sebebi nedendir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

frenlemede mutlaka farklılık olurdu.

araçta sallanma ya da frene bastığınızda çekme meydana gelirdi.

Tekrar bakılmasında fayda var bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle haklısınız dikkatlice baktıgımda diskin dökümden kaynaklı arka kısmında bir fatura oluşmuş kumpasın çenelerini biraz daha aşşagıdan ölçüm alınca farkettim ,aşınma oranı sol tarafla aynıymış

1.Peki bu disk aynalarındaki aşınma oranı ne kadar olmalı?

2. Sag tekerlekteki rulmanın degişmesi gerektigi söylendi yetkili servisi aradım 218+kdv rulmanın ne oldugunu bildigim için fiyatın nedenli yüksek oldugunu anlaya biliyorum ayrıca parçanın kodunu sorunca veremiyoruz dediler. Rulmanı başka nerden temin edebilirim.?

3.2004 mazda 3  de rulman poryolumu oluyor.?

4.ford focus lardaki bir çok parça aynı deniyordu rulmanı veya disk aynasıda aynımıdır.?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok  soru sordum herhalde, konu hakkında bilgisi olanlar yardım lütfen.  :-[

Forumu genel olarak soru sormak için kullanmışsın zaten... İstediğin kadar soru sorabilirsin, Problem yok... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fren diskleri için şuraya bakabilirsin http://www.otosupermarket.com/Mazda-3-2004-2009,LA_413-2.html#labels=1745-2

focusların diskiyle mazdanınki farklı boyutta

bilya için orjinal aramana gerek yok. mazda üretmiyor zaten bu parçaları o da başkasına ürettiriyor. skf, nsk,faq gibi kaliteli markalardan uygun ölçüde olan bir rulmanı alıp tak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet bir şey bilmeden yardımcı olamıyorsunuz zaten teşekkürler.soru sormamdan rahatsız olanlar cevaplamasın lütfen. 8)

Sorularına cevap vermedim zaten... 8) Sorunu olduğunda; Forum aklına gelenlere de cevap vermeyi düşünmüyorum...  :egy:

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda size döşek versinler burda yatın kalkın size de hayırlı kandiller. :egy:

Burada yatıp kalkıyoruz zaten... Yoksa; gerçek ihtiyacı olanlara nasıl yardımcı olabilirim, senin gibilere de nasıl laf yetiştirebilirdim değil mi?

Hakan no porbilem, relax... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de görsel olarak baktıgım da  sag tekerlekte disk aynasının et kalınlıgının 3 farklı yerden ölçü aldıgımda 8 mm / 6mm /4 mm oldugunu gördüm

Görsel olarak baktığınızda 8,6 ve 4 mm ise bunun konik bir yapıda olması gerekir?

Eğer öyle ise de o diskin inanılmaz bir ataleti frenlemede gözle görülür bir çekmesi olur.

Teorik olarak o ölçüler imkansız, bir disk her yerinde aynı ölçüde olur, sağ 7, sol 6 deseniz anlarım da 8,6,4 mm olunca bu tamamen farklı bir geometrik şekil demek.

Ölçü aldığınız mikrometrenin bir fotoğrafı var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görsel olarak baktığınızda 8,6 ve 4 mm ise bunun konik bir yapıda olması gerekir?

Eğer öyle ise de o diskin inanılmaz bir ataleti frenlemede gözle görülür bir çekmesi olur.

Teorik olarak o ölçüler imkansız, bir disk her yerinde aynı ölçüde olur, sağ 7, sol 6 deseniz anlarım da 8,6,4 mm olunca bu tamamen farklı bir geometrik şekil demek.

Ölçü aldığınız mikrometrenin bir fotoğrafı var mı?

Kumpasla aracın üzerinden aldım ölçüyü, daha önceki msj belirtmiştim zaten döküm kaynaklı bir problem varmış diskde aşınma eşitmiş.

Aynı tekerlekte rulmanın değişmesi gerektiği söylendi ben de rulman probleminin diskde (yanlış ölçü aldıktan sonra) ilk bakışta  banada saçma gelsede böyle düşünmeme neden oldu.

Bugün rulman için izmir gıda çarşısından atlıer rulman satan firmadan araç marka modelden  sordurdum rulmanı görmek gerekir cevabı aldım fiyat tahmni 60,70 TL gibi yedek parça satan iki yerde fiyat 160 tl aldım.

Rulmanın kodu olmadıgı için biraz zor olucak tabi uygun fiyata almak

Malum kişiye cevap yok konu dışı kalsın.  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...