Jump to content

Honda Accord İle İlgili Sormak İstediklerim

323-Black
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öncelikle belirtmek istiyorum, soracağım soruların cevaplarını internette biraz araştırma yaparak bulabilirdim. Ama sizlerin tecrübelerinize güvenerek bu konuyu açtım. Aklıma takılan bir kaç soru var onların cevabını arıyorum, ustalara sormuyorum çünkü çok abartıyorlar.

- Farlarım biraz ayarsız, anya konya hesabı :) Far ayarı için oto elektrikçiye gidilir diye biliyorum, ama bugün birisi rot balascılar yapıyor dedi aklım karıştı. Far ayarı kimin işi ?

- Aracımda şu anda kış lastikleri takılı ve çok iyi durumdalar. Bu lastikleri ben almış olsaydım dört mevsim alırdım, ama eski sahibi kış lastiği almış fazla kullanmamasına rağmen. Ben şimdi yazlık lastik almasam bunlarla yazı geçirsem benim için ne tür dezavantajları olur.

- Aracımın boyası oldukça eski, arka kısım hariç orijinal boyası. Pasta cila yaptırmayı düşünüyorum, yaptırmaya değer mi ? Sonuç alınır mı ?

- Detaylı temizlik yaptırmayı düşünüyorum, sizce bu işi yapanların icraatleri konuştukları kadar var mı ? Yani adamlar öyle bir anlatıyorlar ki sanki araç fabrikadan çıkmış gibi olacak :)

- Bugün aracıma sıralı sistem lpg takıldı, dikkat etmem gereken ekstra hususlar var mı ?

- Cam filmini muayeneden önce çektirsem, muayeneden geçmeme durumu var mı ? Muayene yaklaşık 3 hafta sonra.

- Son olarak arabada bardaklık olmayışı çok canımı sıktı :) Tavsiyeleriniz neler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi far ayarını elektrikçi yapıyo. Ben daha önce elekrikçide yaptırdım onlarda ayarlamak için bir alet var.

Kış lastiklerin boşuna eskimesin. Yüzde 80-90 durumda çıkma lastik bulursun. sahibindeni takip et oraya kelepir lastik takımı düşebilir.

15 liraya cila al kendin yap araç parıl parıl parlıyo  :) kuoför olayı var iç dış detaylı temizlik yapıyolarmış. Koltuk döşemelerini falan yıkıyolarmış dyduğum kadarıyla...

LPG tankını simit taktırdıysan çok gaz basınca şamandıra bozuluyomuş diye duydum. Gaz ayarını yaptır devam et. Zaten filtre değişimi gelince sistem ötüyormuş bana usta öyle dedi...

Filmi muayneden sonra yaptırsan iyi olur ne olur ne olmaz. 3 numara yani en siyah olanı belki sorun olabilir. 2 numaraya trafik bişey demiyor diye duydum ben ve 2 numara çektirdim...

Bardaklık olayına gelince aksesuarcılarda muhakkak bir aparat vardır  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

-kış lastikleri zaten fazla yaktırır yazın daha da çok yaktırır. ayrıca yumuşaktır yazın iyice yumuşar araç yüksek hızda gezinebilir. yol tutuş ve fren zayıflar. havası biraz inik lastik gibi :)

-güneş yanığı varsa etki etmez cila falan. yoksa az çok faydası olur.

-detaylı temizlik aracın tavanı taban halısı cok pis ise temizlenince sıfır hissi verir. özellikler acık renkse kumaşlar tavsiye ederim.

-lpg mevzusuna sorun çıkarsa bakarız :) İnşaallah çıkmaz

-madem 3 haftacık kalmış acelesi yok nolur nolmaz:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolun arkadaşlar, ama benim gibi keyif düşkünü birisinin arabasında orijinal bardaklık olmaması çok büyük eksiklik :D Aracımın kokpiti hariç her yerini beğeniyorum, ama kokpit çok kullanışsız gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

-Far ayarını o meşhur ayaklı ayar makinesi olan elektrikçi de yapıyor, rot balansçılar da...

-Sanırım kışlık lastikler biraz ses yapar o kadar, birde uzun yolda fazla sürat yapamazsın gibime geliyor... (tahmin)

-Kesinlikle pasta ciladan sonuç alırsın, o boya ile daha bi başka olur, pasta ciladan sonra da fırça ile aracını yıkatma... (yaptırdım ve yıkatmıyorum artık kendim yıkıyorum)

-Sıralı lpg sisteminde dikkat edecek fazla bir şey yok, uzun yolda arada bir benzine geçmen yeterli.

-Bence; muayeneden sonra çektir cam filmini. (devrik cümle oldu özür) :D

-Bardaklık yok mu? Benim guzuda da her taraf bardaklık gibi, orta konsolda var, kapılarda var, çekik gözlü gardaşlar araçta çok sıvı tüketiyor galiba diyecem ama seninkinde neden yok... Muhtemelen unutmuşlardır... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğer konular hakkında yorum yapmayacağım ama kendi tecrübelerimden yola çıkarak şunu söyleyeyim. Detaylı temizlik harbiden ilk günki gibi yapıyor. Tabi yaptıracağın yer önemli. Klasik bir yıkamacı da yaptırırsan yeterli sonucu alamayabilirsin. Profesyonel araç bakım servisi hizmetleri veren Sonax, Auto King vb. yerlerden bir fiyat al. Ben yeni guzumu alır almaz iç döşemesinin bej renkli ve çok pis olması sebebiyle Sonax´ta yaptırdım ve de sonuç gayet güzeldi. Arabanın içinin eski halini bilmeyenler arabayı görünce; ''çok temiz, sıfır gibi aldığın adam arabaya temiz bakmış'' diyorlar ben de gülüp geçiyorum. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Gerçekten kokpit kısmı çok kullanışsız, fotoğraflarla daha sonra izah etmeye çalışırım, ne demek istediğimi anlarsınız :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

- Bugün lastikler değişti, michelin taktırdım.

- Far ayarınıda 10 liraya yaptırdım.

-Cila işi yarım yamalak tamam.

-Filmleri muayeneden sonra çektireceğim.

-Ama bardaklık mevzusu canımı sıkmaya devam ediyor :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güle güle kullan. Bardaklık mevzusu neydi ki hocam ?

Usta bu araç 16 yaşında olsa bile sonuçta D sınıfı :) ama bardaklık yok araçta, sırf bardaklık mevzusuda değil aslında kokpit çok kullanışsız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

D segment arabada iki tercihimden biri Accorddur hocam ama 16 yıl önce demek bu kadar geliştirmemişlerdi kendilerini  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabayi biraz fazla kullaniyorsaniz kis lastikleri ile yakacaginiz fazla yakit parasina rahat bir takim iyi durumda cikma yaz lastigi alinabilir. cikardigi ses bi yana on takimlara da zarar verir. yumusak hamurlu oldugu icin yazin iyice gevser hatta kisa kadar kullanilmaz hale gelebilir. ayrica fren mesafesi uzar ve tehlike arzeder trafikte.

havalar iyice isinmaya basladi kullanmaya devam ederseniz bosu bosuna kis lastiklerinizden de olursunuz baska da bi faydasi olmazdi size.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabayi biraz fazla kullaniyorsaniz kis lastikleri ile yakacaginiz fazla yakit parasina rahat bir takim iyi durumda cikma yaz lastigi alinabilir. cikardigi ses bi yana on takimlara da zarar verir. yumusak hamurlu oldugu icin yazin iyice gevser hatta kisa kadar kullanilmaz hale gelebilir. ayrica fren mesafesi uzar ve tehlike arzeder trafikte.

havalar iyice isinmaya basladi kullanmaya devam ederseniz bosu bosuna kis lastiklerinizden de olursunuz baska da bi faydasi olmazdi size.

Bugün yazlık lastik takıldı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Rahatlamıştır garibim... :) Hayırlı olsun, kazasız günlerde eskisin...

Sağol abi baya fark etti gerçekten de, bu kadar fark edeceğini inan bilmiyordum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağol abi baya fark etti gerçekten de, bu kadar fark edeceğini inan bilmiyordum :)

Fark etmez mi, resmen sen herifi ayağındaki botlarla koşturmaya çalışıyorsun... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi sen de ne taktın bardaklığa! Benim gt de - 4 hava yasyıklı abs/tcsli arabada- klima yok be. Taktığın şeye bak. Haline şükret biraz. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi sen de ne taktın bardaklığa! Benim gt de - 4 hava yasyıklı abs/tcsli arabada- klima yok be. Taktığın şeye bak. Haline şükret biraz. :)

Ne bileyim bana çok garip geliyor :) Telefonumu bile koymaya yer bulamıyorum, saçma sapan aksesuarlarla arabayı donatmakta istemiyorum, ama çaresini bulacağız bir şekilde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafikten ruhsat hala gelmedi, geçici belge ile muayene yaptırabilirmiyim ?

Edit: Normalde oluyor fakat, LPG ruhsata işlenecek, asıl onu merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...