Jump to content

Mazda 323 Aracıma Su Ekledikçe Su Azalıyor

ali gb
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yağ yakar dedilerse kandırmaca yok, miktarını gizledilerse ayıp etmişler... ;)

Veli abi bugün gittiğim sanayici oto ustası beni çok şaşırttı. kompresyon testi yaptı, conta yanmış mı yanmamış mı, kapakta eğilmiş mi vs. baya bi anlattı. ilgilendi ve para almadı. ilk gidişim diye değil bence.  3 senedir gittiğim yer bana bu hizmeti yapmadı. 3 senedir uyumuşum ve suç bende.

burasını gerçekten beğendim ve güvendim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 433
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• SeZaR_323

42

• domestos

38

• ali gb

161

• Revolution

62

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Veli abi bugün gittiğim sanayici oto ustası beni çok şaşırttı. kompresyon testi yaptı, conta yanmış mı yanmamış mı, kapakta eğilmiş mi vs. baya bi anlattı. ilgilendi ve para almadı. ilk gidişim diye değil bence.  3 senedir gittiğim yer bana bu hizmeti yapmadı. 3 senedir uyumuşum ve suç bende.

burasını gerçekten beğendim ve güvendim.

Ali sana genel anlamda anlatmak istediğim şey hemen hemen böyle bir şeydi... Forumu az çok takip ediyorsun, bir şeyleri daha net bilmen gerekir ki, ustalar seni keklemesin.

Kolay gelsin, kazasız günler... ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali sana genel anlamda anlatmak istediğim şey hemen hemen böyle bir şeydi... Forumu az çok takip ediyorsun, bir şeyleri daha net bilmen gerekir ki, ustalar seni keklemesin.

Kolay gelsin, kazasız günler... ;)

Atlaya zıplaya inşallah doğru ustayı bulduk abi. Allahtan eski ustalara fazla birşey kaptırmadık, buna şükrediyorum.

saol abi sanada  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ivedik organizede , Cep telefeonu varda babasının, bir daha ki gidişimde herhalde rektefeyi yaptırmaya giderim. o zaman detaylı adreside veririm. 100 bin garanti veriyorlar. ayrıca orda mazda 323 sedan vardı, kendi arabalarıymış. rektefesini kendileri yapmış. 12 bin km oldu gram yağ eksiltme olmadı diyor. 100 binden sonra 5000 km de 1 litre eksiltir dediler, o da normal dediler. herhalde sıfır araçlarda ada öyle. 100 bini devirince yağ yakmalar başlıyor. iyi de ben senede 5 bin km anca yapıyorum :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Piyasa geneline göre 5000 de 1lt normal.ama benimki o kadar eksiltmiyor :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

O da aramızdaki rpm farkından kaynaklanıyor yiğidim ;) ben kadranın sağ, sen sol tarafını kullanıyosun :)  :egy:  :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O da aramızdaki rpm farkından kaynaklanıyor yiğidim ;) ben kadranın sağ, sen sol tarafını kullanıyosun :)  :egy:  :tey:

Ohooo, cevap sağlam.

Sezer usta, piston konusunda bilgin var mı? Tech'de 4035 pistondan bahsedşyorlarda. 2815 performans içinmiş, 4035 normal kullanım için ve uzun ömürlüymüş. Bİlgin var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oto Yıldız Murat Usta

İvedik 2. BÖlge. 27. cd no 27

Motor şu an rektefiyede. motor daha önce hiç açılmamış.

Ali abi rektefiyede ne gibi işlemler yapıliyor. Aracın işin bitince paylaşırsan bilgi sahibi olmuş oluruz.

Kolay gelsin, tez zamanda aracın işi bitmesi dileğiyle...

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali abi rektefiyede ne gibi işlemler yapıliyor. Aracın işin bitince paylaşırsan bilgi sahibi olmuş oluruz.

Kolay gelsin, tez zamanda aracın işi bitmesi dileğiyle...

Mobilden gönderildi

bugün elektrik ve lpg tesisatını sökebildi. pazartesi motoru indirip dağıtacak ve bana içini gösterecek. detaylı fotolarını çekerim. zaten liste yapıp bana hangi parçalar değişecek söyleyecek. hepsi değişecek ama bi ihtimal daha ucuza kaçabilir dedi ama belli de olmayabilir dedi. 3500 tl yi geçirmemeye çalışacak. çünkü bütün parçalar orjinal olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlısı olsun bakalım. Adam gibi olsun da varsın 3500 tl olmasın ne yapalım. Kafa rahat etmedikten sonra ne anlamı kalır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özellikle alt motor yani blok içi parçalar orjinal olsun. Çünkü yük binen parçalar onlar. Silindir kapak contası dışındakiler orjinal olmayabilir sorun olmaz ama çin olmasın. Subaplar güneş marka olabilir. Ben bütün araçlarıma güneş taktım hiç sorun yaşamadım.

EMY & MZD

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Özellikle alt motor yani blok içi parçalar orjinal olsun. Çünkü yük binen parçalar onlar. Silindir kapak contası dışındakiler orjinal olmayabilir sorun olmaz ama çin olmasın. Subaplar güneş marka olabilir. Ben bütün araçlarıma güneş taktım hiç sorun yaşamadım.

EMY & MZD

Ben ustaya bıraktım. Kendisinin de 323, 97 sedanı var. onu da o toplamış. Zaten taktığı parçalara 100 bin km garanti veriyor. kafam rahat olsun istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yavrucanım ben işe giderken antalya yolundan kapatamıyorum ankaraya gel ben seni gimat-macunköy metro arasındaki anayola sokam bakim o devir saati 3000d/d görebiliyomu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün elektrik ve lpg tesisatını sökebildi. pazartesi motoru indirip dağıtacak ve bana içini gösterecek. detaylı fotolarını çekerim. zaten liste yapıp bana hangi parçalar değişecek söyleyecek. hepsi değişecek ama bi ihtimal daha ucuza kaçabilir dedi ama belli de olmayabilir dedi. 3500 tl yi geçirmemeye çalışacak. çünkü bütün parçalar orjinal olacak.

Ali kardeş yanlış anlama bak ama full orj toplanacaksa o motor 6000tl yede çıkmaz haberin olsun,yine bi gardolapfuat usta vakası yaşamanı istemem,parçaları kendinmi alıp vericeksin ustamı halledecek bu önemli ??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali kardeş yanlış anlama bak ama full orj toplanacaksa o motor 6000tl yede çıkmaz haberin olsun,yine bi gardolapfuat usta vakası yaşamanı istemem,parçaları kendinmi alıp vericeksin ustamı halledecek bu önemli ??

Teşekkür ederim Cihan kardeş.

Bi ara servise kompresyon testine gittiğimde rektefe dediler. 2000 tl işçilik + 5000 tl orjinal parçalar,  7000 bin tl fiyat çıkardılar.  servisin müşteriyide ne kadar öptüğünüde işin içine katarsak, ustanın yanlış bir iş yapmadığını anlarız. Benim baldızın ustası zaten götürdüğüm. Bayadır tanıyor. 100 bin km de garanti veriyor,  herhangi birşeyde geri götürürüm. bende bi sıkıntı yok o konuda. kendisinin de mazdası var. 15 bin km yapmış yeni motorla, daha yeni yağını değiştirmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Garantiyi neye göre veriyor? Yazılı imzalı resmii şekildemi yoksa garantisi benim birşey olursa getir şeklindemi? Servis fiyatları konusunda haklısın ona lafım yok ama yinede sadece malzeme ortalama 3000 tutar en iyi ihtimalle bak en iyi ihtimal diyorum.ustan kaliteli malzeme kullanır sağlam toplar ona birşey diyemem fakat orjinal malzeme ile kaliteli malzeme arasında fiyat çok zıplar bilgin olsun. Ben parçası gani ve sudan ucuz olan civic Sİ yi bile toplarken orjinal yerine 1.sınıf yedek parça ile 4000küsür tl parça parası vermiştim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ohooo, cevap sağlam.

Sezer usta, piston konusunda bilgin var mı? Tech'de 4035 pistondan bahsedşyorlarda. 2815 performans içinmiş, 4035 normal kullanım için ve uzun ömürlüymüş. Bİlgin var mı?

Sen tech i mech i boşver.

Oem no : BPY1-11-SBXA - PISTON SET 

Sen bunu isteyeceksin... En kalite en uzun ömür bunda.

Orj. alamicam, en iyi diğer markalardan dersen Mahle ya da Göetze işini görür...

Ama sakın yerli-çin olayına girme paranı çöpe atarsın, 1 kez yaptır ömürlük yaptır derim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...