Jump to content

Mazda 323 Aracıma Su Ekledikçe Su Azalıyor

ali gb
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Müdür dediğiniz Cem Bey mi, yoksa Orhan Bey mi? Asıl müdür Cem Bey ve şeker gibi adamdır, ilginç  :krrsz: Ben daha bugün oradaydım, araçtan hafif bir cızırtı geliyordu onu hallettiler , geçen yağan aşırı yağmurlarda birikintide çamurlukla teker arasında bir şey sıkıştı galiba davlunbazın vidası çıkıp yamulmuştu, onu da hallettiler elden geçirdiler bir kaç parça yerin temizliğini yaptılar borcumu sordum "0" tl dedi Cem Bey. Teşekkürlerimi sundum ve ben yine bir sıkıntımda oraya gideceğim mesela.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 433
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• SeZaR_323

42

• domestos

38

• ali gb

161

• Revolution

62

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Müdür dediğiniz Cem Bey mi, yoksa Orhan Bey mi? Asıl müdür Cem Bey ve şeker gibi adamdır, ilginç  :krrsz: Ben daha bugün oradaydım, araçtan hafif bir cızırtı geliyordu onu hallettiler , geçen yağan aşırı yağmurlarda birikintide çamurlukla teker arasında bir şey sıkıştı galiba davlunbazın vidası çıkıp yamulmuştu, onu da hallettiler elden geçirdiler bir kaç parça yerin temizliğini yaptılar borcumu sordum "0" tl dedi Cem Bey. Teşekkürlerimi sundum ve ben yine bir sıkıntımda oraya gideceğim mesela.

Bilmiyorum kim. Bıyıklı takım elbiseli biri. benim arabam eski diyemi ya da param az diyemi o muameleyi yaptılar. bir de bana üstüne üstlük " alıyorsunuz bu arabaları geliyorsunuz" tarzında yaklaştılar. Ben kesinlikle kendilerini sinirlendirecek birşey yapmadım. sadece arıza tesbit fiyatına pahalı dedim, bi de atikeri dışarda komple 900 tl dedim. adam bana bağırdı. hava filtre hortumuna önce 120 dediler, sonra bilgisayardan bakıp 170 dediler. ilk ziyaretimde motor yağı değiştirip, benzine katkı maddesi koymaya 250 tl aldılar. her neyse ben bi Herterden kazık yemedim sadece, meb başayarden de bi kazık yedik ama çok sivri değildi neyseki :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali abi bu usta parçaları nereden temin ediyor.

Gerçekten Japon malı parça mı kullaniyor? Yoksa Kore malı parçalar mı kullaniyor...

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali abi bu usta parçaları nereden temin ediyor.

Gerçekten Japon malı parça mı kullaniyor? Yoksa Kore malı parçalar mı kullaniyor...

Mobilden gönderildi

orjinal parça kullanıyor. bana ilk başta masrafı tahminen söyledi. ama motor açılınca belli olur dedi. sonra ister sen getir parçaları ister ben alıp takayım karar senin dedi. ben orjinal parça kullanacam dedi. yan sanayi olursa yarın geri gelirsin fiyatı da 2000 tl olur dedi. orjinal parça kullanınca 100 bin km de garanti veriyor. yan sanayi kullanırsa garanti vermiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi orjinal parça yetkili servis haricinde bulunmuyor diye biliyorum. Forumda da öyle soyleniyor...

Orjinal değilde; kaliteli japon malı parça kullananıyor olsa gerek ustanız...

Bunu sormamin sebebi bende hava filtresi almayı düşünüyorum ama yetkili servisten başka orjinal satan yok

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi orjinal parça yetkili servis haricinde bulunmuyor diye biliyorum. Forumda da öyle soyleniyor...

Orjinal değilde; kaliteli japon malı parça kullananıyor olsa gerek ustanız...

Bunu sormamin sebebi bende hava filtresi almayı düşünüyorum ama yetkili servisten başka orjinal satan yok.

Mobilden gönderildi

NErden alıyor bilmiyorum. bana orjinal parça kullanacaz dedi ve 100 bin km garanti verince ok dedim. Bana aldığı parçalardan conta takımını gösterdi, conta takımı çelik ve benim motordan çıkanı gösterdi o da çelik conta. sıkıntı yok yani...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ebay dan parça kodu ile arayın OEM parça ve filtreler en kolay öyle bulunuyor.

Japanparts.com var orada da bulabilirsiniz partsouq.com dan da bulabilirsiniz özellikle buradan 3-4 günde parça elinize ulaşabiliyor. Yeter ki 100 doları geçmesin.

Özgür Kızılkaya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ebay dan parça kodu ile arayın OEM parça ve filtreler en kolay öyle bulunuyor.

Japanparts.com var orada da bulabilirsiniz partsouq.com dan da bulabilirsiniz özellikle buradan 3-4 günde parça elinize ulaşabiliyor. Yeter ki 100 doları geçmesin.

Özgür Kızılkaya

Mazda 626 için parça kodlarının olduğu bir katalog varmı abi. Parça kodlarını nasıl öğrenebiliriz...

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 626 için parça kodlarının olduğu bir katalog varmı abi. Parça kodlarını nasıl öğrenebiliriz...

Mobilden gönderildi

hocam motor yaptırmak her ustanın işi değil. ben iki usta değiştirdim iyiki onlara yaptırmamışım. parça orjinal olur, usta yamuk olur işten anlamaz boşa gider parçan. ustam 323 sedan motoru yaptı, 12 bin km olmuş daha yağda gram eksilme yok. inanamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam motor yaptırmak her ustanın işi değil. ben iki usta değiştirdim iyiki onlara yaptırmamışım. parça orjinal olur, usta yamuk olur işten anlamaz boşa gider parçan. ustam 323 sedan motoru yaptı, 12 bin km olmuş daha yağda gram eksilme yok. inanamadım.

Evet abi, usta çok önemli. Ben çok duydum motor üstüne motor yaptıran.

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet abi, usta çok önemli. Ben çok duydum motor üstüne motor yaptıran.

Mobilden gönderildi

evet, hatta servis yapıyor, sonra sanayiye getiriyor arabayı adam :) (millet beni servis düşmanı sanacak)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mobilden gönderildi

Foruma altın değerinde bir bilgi :)

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda

Burdan dili ingilizce yapın, şasi kodunu girin, mazda'nın orjinal epc sistemine girebilirsiniz ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Foruma altın değerinde bir bilgi :)

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mazda

Burdan dili ingilizce yapın, şasi kodunu girin, mazda'nın orjinal epc sistemine girebilirsiniz ;)

Eline sağlık Sezer Ustam. ben şase den girmedim direk 323f seçtim, baya bi bilgi çıktı. resimleri ile gösteriyor motor üzerinde. güzel gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla her şeyi yapıyor anladığım kadarı ile. bütün otto ya da diesel motorların çalışma prensibi hiç değişmemiştir. meseleyi kavrayan usta da işin içinden rahat çıkar, japoncu almancı kısmı o yüzden çok önemli değil.

bi de öyle parça falan da bulundurmuyor tükkanda. en azından ben görmedim ama temin ediyordur herhalde bi yerlerden.

Vtec ve mazda motorları standart bir japon ustasının bile elinde kolaylıkla rezil olmaya müsaittir.çalışma prensibi aynı diye hangisi olurda olsun herşeyinden anlar diye birşey olmaz

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herter i ben de kullanıyorum o bakımdan merak ettim. Gidince didiklerim onları yani ne kullanıyorsunuz ne takıyorsunuz vs diye. Ustanıza lafım yok hocam ama Herter de Ankaranın en eski Mazda servisi en az 20 yıllık servis, sıkıntı yapacak bir şey yapmamaları lazım.

Herteri kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederim.cidden çoğu konuda bihaber olduklarına ve çok sallamasyon iş yaptıklarına defalarca şahit oldum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herteri kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederim.cidden çoğu konuda bihaber olduklarına ve çok sallamasyon iş yaptıklarına defalarca şahit oldum

Dostum bu iş tam çorbaya döndü  :D Herkes memnun olduğu yere gitsin en iyisi bu. Bu işin standartı yok yani, Ali için en iyisi olan Veli için en kötüsü olabiliyor, yapacak bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...