Jump to content

Mazda 323 Aracıma Su Ekledikçe Su Azalıyor

ali gb
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Garantiyi neye göre veriyor? Yazılı imzalı resmii şekildemi yoksa garantisi benim birşey olursa getir şeklindemi? Servis fiyatları konusunda haklısın ona lafım yok ama yinede sadece malzeme ortalama 3000 tutar en iyi ihtimalle bak en iyi ihtimal diyorum.ustan kaliteli malzeme kullanır sağlam toplar ona birşey diyemem fakat orjinal malzeme ile kaliteli malzeme arasında fiyat çok zıplar bilgin olsun. Ben parçası gani ve sudan ucuz olan civic Sİ yi bile toplarken orjinal yerine 1.sınıf yedek parça ile 4000küsür tl parça parası vermiştim

Sent from my iPhone using Tapatalk

@ Revolution

:D  yok, garantisi benim abi şeklinde değil. yazılı bir şekilde garanti veriyor. yazılı olmasada baldızın ustası.

@ SeZaR

Teşekkür ederim sezer hocam. parçalar konusunda ustaya güveneceğime söz verdim. çünkü bana güven verdi. ama piston olayınıda bugün gidip söyleyeyim o zaman parçalarını almadan.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 433
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• SeZaR_323

42

• domestos

38

• ali gb

161

• Revolution

62

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

Sen yine sanayii adamına çokta güvenme..baldızın ustası eniştenin ustası vs tırıvırı hepsi iş çılar çatışmasına gelirse

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni yapılmış bir mazda 323'ün, 12 Bin km yol yapıp yağ eksiltmemesi... Yağ çubuğunda hiç eksilme yok. Kullanılan yağ, Castrol Magnatec 10/40

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu usta Japon ustası mı?

Elinde Mazda parçası bulunuyormu?

Mobilden gönderildi

valla her şeyi yapıyor anladığım kadarı ile. bütün otto ya da diesel motorların çalışma prensibi hiç değişmemiştir. meseleyi kavrayan usta da işin içinden rahat çıkar, japoncu almancı kısmı o yüzden çok önemli değil.

bi de öyle parça falan da bulundurmuyor tükkanda. en azından ben görmedim ama temin ediyordur herhalde bi yerlerden.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla her şeyi yapıyor anladığım kadarı ile. bütün otto ya da diesel motorların çalışma prensibi hiç değişmemiştir. meseleyi kavrayan usta da işin içinden rahat çıkar, japoncu almancı kısmı o yüzden çok önemli değil.

bi de öyle parça falan da bulundurmuyor tükkanda. en azından ben görmedim ama temin ediyordur herhalde bi yerlerden.

Mazda nın huyunu suyunu her usta bilemez diye düşünmüştüm. Parça temin etmek zor bişey değildir bence. Önemli olan kaliteli parçayı temin edip kullanmak

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda nın huyunu suyunu her usta bilemez diye düşünmüştüm. Parça temin etmek zor bişey değildir bence. Önemli olan kaliteli parçayı temin edip kullanmak

Mobilden gönderildi

haklısınız, her markanın kendine göre bir duruşu, prensibi var elbette. ama bu şekil büyük onarımlarda yapılacak şey de bellidir diye düşünüyorum. çok da rutin olanın dışına çıkılamaz zaten.

yine de sadece mazda üzerine yoğunlaşmış birini bulmak ankara'da bile emin olun çok zor çünkü çok az satan çok az müşteri potansiyeli olan bir marka. geçenlerde japoncu adem usta'ya gittiğimde o bile sordu; 'bu hangisi 3 değil değil mi' diye. o yüzden misal focus ya da ne bileyim polo'yu gözü kapalı g3 söker takar gibi söküp takan usta bulmakta zorlanmazsın ama mazda söz konusu olunca her zaman sıkıntı oluyor. tam bir mazda ustası herhalde 20 yıldır mazda servisinde çalışan ve sadece mazda'lara bakan bir usta olabilir?

ha ama iyi olan şu ki araç gerçekten de  çok sıkıntı yaratmıyor.  ben alalı neredeyse iki ay oldu tüm zorlamalarıma rağmen kimse bir arıza  bulmuyor. bünye tamire alışınca  tamir gerektirmeyen bir araç da sıkıntı olabiliyor zamanla:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tam bir mazda ustası herhalde 20 yıldır mazda servisinde çalışan ve sadece mazda'lara bakan bir usta olabilir?

Abi, Mazda özel servisi bulmak zor benim gördüğüm kadarıyla.

Yetkili servisteki ustalar bile o kadar kaliteli değil anladığım kadariyla. Yetkili servisten çıkan bir araçta bazı arızalari görmediklerine şahit oldum. Özellikle eski nesil Mazdalarda bu daha çok oluyor gibi.

Ayrıca yetkili servisteki ustalar işi kapinca ayrılıp, kendi işlerini kuruyolar.

Benim Düzce deki ustam 92 yılında yetkili servise girmiş, 10 yıl çalışıp kendi özel servisini açmış. Adam harbi Mazda ustası.

Ustalığı iyi ama gereksiz parca değişimine gidiyor para kazanmak için, buda faturayı kabartıyor :)

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi, Mazda özel servisi bulmak zor benim gördüğüm kadarıyla.

Yetkili servisteki ustalar bile o kadar kaliteli değil anladığım kadariyla. Yetkili servisten çıkan bir araçta bazı arızalari görmediklerine şahit oldum. Özellikle eski nesil Mazdalarda bu daha çok oluyor gibi.

Ayrıca yetkili servisteki ustalar işi kapinca ayrılıp, kendi işlerini kuruyolar.

Benim Düzce deki ustam 92 yılında yetkili servise girmiş, 10 yıl çalışıp kendi özel servisini açmış. Adam harbi Mazda ustası.

Ustalığı iyi ama gereksiz parca değişimine gidiyor para kazanmak için, buda faturayı kabartıyor :)

Mobilden gönderildi

evet gerçek mazda ustası bulmak zor, demek ki bulsan bile malzeme kastırmayan  fatura şişirmeyen bir usta bulmak da zor:)

allah kolaylık versin bize ne diyim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet gerçek mazda ustası bulmak zor, demek ki bulsan bile malzeme kastırmayan  fatura şişirmeyen bir usta bulmak da zor:)

allah kolaylık versin bize ne diyim..

Aslında Ankara ve Istanbulda vardır kaliteli ustalar, keşfetmek lazım...

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugun gittim dağılmış motora bakmaya :) resimleri payaşırım.

triger kayışını çıkardı gösterdi, markasız, üzerinde hiçbirşey yazmayan birşey takmış Herter servisi. bıçakla kesti attı.

DEvirdaim, fincanlar felan vs sağlam. Lantislerin contası gringlik değilmiş zaten. çelik-sac karışımı birşey. zaten bunların conta yanmaz dedi usta. volan taşlanacak, baskı balata yeni olduğu için değişmeyecek. 90 bin gider dedi. yarın inşallah rektefiyeciden geliyormuş motor. parçaları takacak inşallah hafta sonundan önce hazır olabilir dedi.

317gwom.jpg

24lu3vl.jpg

19ktqb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin , fazla masraf çıkmayacak olması güzel. ;)

Teşekkür ederim Gürhan hocam.  evet, usta adam gibi biri olunca bazı parçalar sağlam kalabiliyor :) yoksa o değişecek-bu değişecek tarzında ustalardan Allah bizi korusun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tez zamanda yollarda olmanı diliyorum. Herter bahsettiğiniz kayışı ne zaman takmış mesela. markası şusu busu silinmiş olma ihtimali yokmudur? Servis bu sonuçta hangi markayı kullandığı bellidir. Ayrıca sizin şuan taktırdığınızın markası nedir ve bu işte önerilen marka hangisidir peki ? Bilgi sahibi olalım bizde ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tez zamanda yollarda olmanı diliyorum. Herter bahsettiğiniz kayışı ne zaman takmış mesela. markası şusu busu silinmiş olma ihtimali yokmudur? Servis bu sonuçta hangi markayı kullandığı bellidir. Ayrıca sizin şuan taktırdığınızın markası nedir ve bu işte önerilen marka hangisidir peki ? Bilgi sahibi olalım bizde ;)

inşallah hocam. teşekkür ediyorum.

herterin taktığı kayışa daha 10 bin km olmuştu. 100 bin garantili dediler. ve üzerinde hiçbir harf dahi yazmıyor, daha 10 bin km olmuştu. yazıların silinme ihtimali yok tahminimce.

herterin taktığı kayış ile kendi getirttiğini karşılaştırdı. herterin kayışının düşleri cam gibi. Ustamın getirttiği kayışın dişlerinde tutunması için sürtünme payı olan girintiler var. ustamınkinin üzerinde marka yazıyordu ama çok incelemedim. ayrıca bilyeler değişmedi dediğimde, servis bu riski nasıl göze aldı dedi. bi daha ki gidişimde sorarım ya da sizde ankaradasınız, direk gidip sizde tanışabilirsiniz. motorda bozulmayan parçaları ayırdı. fazla masraf çıkarmadı bana saolsun. bozulmayan parçalara bozuldu süsü vermedi.

Mazda kullananlara tavsiyem Murat ustadır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herter i ben de kullanıyorum o bakımdan merak ettim. Gidince didiklerim onları yani ne kullanıyorsunuz ne takıyorsunuz vs diye. Ustanıza lafım yok hocam ama Herter de Ankaranın en eski Mazda servisi en az 20 yıllık servis, sıkıntı yapacak bir şey yapmamaları lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herter i ben de kullanıyorum o bakımdan merak ettim. Gidince didiklerim onları yani ne kullanıyorsunuz ne takıyorsunuz vs diye. Ustanıza lafım yok hocam ama Herter de Ankaranın en eski Mazda servisi en az 20 yıllık servis, sıkıntı yapacak bir şey yapmamaları lazım.

Valla benim lantisin motorundan çıkan kayış oydu hocam.

herter'deki müdürden ben dayak yiyordum az kaldı. soru sormaya gelmiyor. arıza tesbit 100 dediler, niye o kadar pahalı diyince adam kızmaya başladı. lpg tankı hariç atikeri 1000 tl ye çeviriyorlar. ben dedim atikerin kendi servisinde tankla beraber 900 :)

güvenilir bir servis değil hocam. %30 indirimli dedikleri mazda bakım ücreti 400 tl yaklaşık. benim ustam orjinal parçalarla 150-200 tl ye hallediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...