Jump to content

Neredeyse Panoramik Cam Tavan Kullanmayan Tek Marka: Mazda

EgeG
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Birkaç gündür bu konuyu çok araştırıyorum. Diğer forumlara vs. baktım her zaman ki gibi her gelen birşey sallamış.

Panoramik cam tavanlar çok sağlam camlarmış ama birazcık araştırdığımda birkaç tane kırılma davası olduğunu da gördüm.

Güvenlik açısından bir sıkıntısı olmasa bile bildiğim kadarı ile mazda, o bölgeye dayanıklılık arttırıcı bir bar koyuyor.

Ve işin ilginç kısmı bütün markalar panoramik cam tavan kullanırken birtek mazda kullanmıyor. Tabi panoramik tavanların da kendi içlerinde tipleri var. Full cam tavan olanı da var çift cam olup ortasında saç olanları da var yanılmıyorsam..

Panoramik tavan normal tavan kadar güvenilir midir ?  Yoksa panoramik tavan, güvenlikten ödün veren bir faktör müdür?

Birtek mazda'nın inatla panoramik tavan kullanmaması çok ilgimi çekiyor..

KIA-Sportage-Launch-48-Panoramic-Sunroof.jpg

All-New-Volvo-V40-Panoramic-sunroof-600.jpg

Not: ikinci fotoğraftaki araç volvo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sunroof ok ancak panaromik tavan bana abartılı ve güvensiz gelir.

sunroof ile istenen şeylerin çoğu içerde biriken duman, nemin aşırı sıcağın dışarı verilmesi gibi yapılabiliyor. Araç park ettiğinde tamamen açılıp gökyüzünün seyredilebilmesi gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğrudan cam tavandan kaynaklanan bir güvenlik zafiyeti olacağını düşünmüyorum.Dolaylı olarak düşündüğümüz zaman aracın yekpare yapısını bozduğu aşikar.Bu tarz bir tavan varsa sanırsam tavan barlarının daha da güçlendirilmesi lazım bu da her markada bu tarz bir donanım şeçilmemesi gerçeğini ortaya çıkarıyor.Sonuçta N-capa gönerilen araçların hiçbirinde bırak panoramik camı sunroof bile olmuyor:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir mazda bayisi çalışanı panoramik cam tavanın patentinin Fransa ya ait olduğu bu ve kullanıp onlara para vermemek için kullanmadığını söyledi ki bana göre saçma bir açıklama, zira kitapçığında yazılanlara göre özelliklerin bir kısmının patentinin yine rakip firmalara ait olduğunu  gördüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir mazda bayisi çalışanı panoramik cam tavanın patentinin Fransa ya ait olduğu bu ve kullanıp onlara para vermemek için kullanmadığını söyledi ki bana göre saçma bir açıklama, zira kitapçığında yazılanlara göre özelliklerin bir kısmının patentinin yine rakip firmalara ait olduğunu  gördüm.

rakip başka fransız başka. bizde zaman zaman boykot ederiz fransızları :P
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben teknik olarak duyamıyorum :)

Eyvah eyvah... Duymasa da, damlamış konuya... Fekat; Ferrari geyiğine değil de; Fransız boykotuna bağlamışsın o ayrı bir güzel... :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Panoramik cam hiç çekici gelmiyor bana, güven hissi vermiyor.

Araba içerisindeyken gün ışığından daha fazla yararlanmamız gerektiren bir durumda yok zaten. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mesela çoğu marka açılmasınu isteyenler için panoramik tavan yerine çift sunroof koyuyor öndeki her işlevi yerine getirirken arkadaki sabit. Mesela mercedes sedan modellerde ve birsürü markada böyle.

Mazda5 gibi bir modelde kesinlikle olmsı lazımdı eğer güvenlik kusuru yoksa

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben sunroof sevmirem :) zaten yolda açınca, içerisi fazla aydınlık olursa görüşümü bozuyor. göz yoruyor.

Fatih'çim Mazda 5'te emin ol aranıyor. Aracın için çok geniş, ferah ve tavanının yüksek olmasına rağmen. Aracın içi çok karanlık ve kasvetli kalıyor. Bu sınıfta ki rakiplerinde sunroof hemen hemen standart iken. Mazda 5'te yok.

Küçük otomobilde nispeten aranmayabiliyor. Ama büyük araçta aranıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...