Jump to content

Mazda RX-8 Yeni Aracım İçin Ekspertiz Yapabilecek Servis Tavsiyesi?

Japon
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

oncelıkle herkese selamlar uzun suredır site uyesıyım ama bır turlu ilk askım olan(platonik) :D rx8 almak nasıp olmamıstı sımdı ıse karsıma bır fırsat cıktı takasta bir rx8 alıcam ama yer sivas merkez. bayi aradım ancak elazığ konya gibi sehırler cıkıyor kontrol ettırebılmem ıcın. tavsiyeniz nedir ne yapılabılır bu durumda ılanıda eklıyeyım ıstersenız bir bakın begenecekmısınız ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-dizel-ufak-araclarla-takas-olur-dugun-sebebi-ile-satiliktir-151773714/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oncelıkle herkese selamlar uzun suredır site uyesıyım ama bır turlu ilk askım olan(platonik) :D rx8 almak nasıp olmamıstı sımdı ıse karsıma bır fırsat cıktı takasta bir rx8 alıcam ama yer sivas merkez. bayi aradım ancak elazığ konya gibi sehırler cıkıyor kontrol ettırebılmem ıcın. tavsiyeniz nedir ne yapılabılır bu durumda ılanıda eklıyeyım ıstersenız bir bakın begenecekmısınız ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-dizel-ufak-araclarla-takas-olur-dugun-sebebi-ile-satiliktir-151773714/detay/

Elezığ'ı bilmem ama Konya serviste, bayiinin oğlu RX-8 kullanıyor. Bakımları falan serviste yapılıyor. Bir telefon açıp, durum hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kendi RX8'im ve Bursa'da RX8'i olan 2 arkadaşım ve istisnalar hariç her aracı bilmem. Bu araç için ilana bakarak birkaç şey söyleyebilirim.

Bir kere modifiye olayı biraz dengesiz görünüyor. rotor ve bıçak alkali demiş. Bıçak ile segmanları kastediyor olmalı. Alkali  için de "forget" demiş ki doğrusu "forged" olacak, yani klasik dökme demir piston yerine  "dövme" demir piston. Dövme demirin en büyük avantajı ısıl değişimlere çok daha iyi dayanması. Fakat bu avantajın gerçekleşebilmesi için motor bloklarının da dövme olması gerekli, burada sadece rotorlar öyle. Yani avantaj en alt düzeyde. motoru canlı görüp bir test etmeden kesin birşey söylenemez.

RX8 motorları herbirşeyine çok iyi bakarak uzun ömürlü olabilen şeyler. Genel bakımdan çok modifiye ile ilgilenmek, sorunlarla karşılaşma ihtimalini arttırabilir.

Modifiyeyi diferansiyele kadar ilerletmiş."kilitli diferansiyel" yine sağlayacağı avantaj minimum düzeyde. Egzos olayı ile devam ediyor ve tüm o ekstraları hesaba katarak fiyat istiyor. "Triger seti" dediği pistonlu araçlarda olan şey değil mi bu arada?

Son olarak ön farlar Xenon değil gibi görünüyor.. Elbette bunda satıcının kusuru yok ancak bu arabaya Xenon şahane gidiyor. Herşeyi modifiye yapıp farları halojen bırakmış ise hayal kırıklığı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bıraz sallama mevcut dıye dusunuyorum fıyatı bana uygun gelınce aklıma takıldı ama vıdeosunu falan cekmıs zorlanmıs bır arac dıye uzak durdum acıkcası yenı araclar buldukca yorumunu alıcam abicim takibi bırakma:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

RX8 bir SEAT Leon gibi, bir Honda S2000 gibi modifiye edildiği zaman komik kaçıyor, çunku fabrika çıkışından birçok şey modifiyeli zaten. Benim RX8'de sadece şunları değiştirdim Katalizör iptali, sarı yerine beyaz sis farları, siyah yerine kırmızı arka spoiler, geniş egzos uçları, gri yerine sarı renk jant kapakları, kırmızı yerine siyah direksiyon simidi, özel logolu CD çalar, arkada Mazda logo iptali

yani daha çok yüzeysel ve görsel değişiklikler. Kat iptali yapınca hem motor daha seri çalışıyor hem de araca binenler "egzos değişik, özel mi taktın" diye soruyorlar, hayır fabrikadan öyle diyorum. Resimdeki kızı görüyor musun, O da arka koltukta biraz yolculuk yaptıktan sonra şunu sordu "arka kapıları sonradan sen mi yaptırdın"  tabi ki yine "hayır fabrikadan öyle"

Böyle bir arabada modifiye düşünülecek en son şey bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sivastayım ve gördüm bu aracı. Çok az kullanılıyor hafta sonları istasyon caddesinde turluyor. Burada eski mazda servisi var ama çok anlayacağını sanmam bu araçtan. Rx8 yeni jenerasyon.

Özgür Kızılkaya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kozmetik açıdan çok güzel araç ancak konu vankel olunca iş değişiyor. En yakın Kayseri var orada özel servisi var biliyorum. Bir araştırın Sivas'a gelirseniz kaportacı konusunda yardımcı olurum.

Özgür Kızılkaya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkiye'deki modellerin tamamına yakını 231HP'lik. 192HP  otomatik vites seceneğindeki motor ve onlar Mazda tarafından resmi olarak Türkiye'ye gönderilen değil, özel olarak gümrükten getirilen modeller.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

RX8 spor fakat aynı zamanda Sedan sınıfındadır yani arka kapıları da var. Arka koltuklara bebek koltuğu montajı oldukça rahat olmalı.

Bir keresinde yurt dışına yolcu uğurlamak üzerine havalimanına gitmiştik, dev gibi bir bavul vardı bagaja sığmadı arka koltuk üzerine o bavulu yerleştirip yine gittik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anladım abi suan senın baktıgın gonderdıgın aracla ılgılenıyorum ebaydende bir kac parca baktım 03-08 09-12 olarak gecıyor parcalar ama bu aracında kasa 03-08 gibi gorunuyor eskı kasa parcalaramı bakayım yoksa yenı kasa parcalarınamı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

RX8 alırken kullanıcının kim olduğu ve aracın verdiği his, ekspertiz kadar etkili. Gerçi her araç alırken öyle.

benim aldığım RX8 de alırken ekspertiz yaptırmadım sadece önceki kullanıcılarının kim olduğunu araçlarını nasıl kullandıklarını nasıl baktıklarını iyi biliyordum. Önceki kullanıcı sadece bazen yan kaydırmayı seviyordu onun dışında araca hiç yüklenmeyip bakımlarını süper yapıyordu. Nitekim araçta hiç sorun yok sadece diferansiyel 200+ hızlarda hafif bir ses yapıyor yanlamaya fazla maruz kalması sonucu. Fakat sattığı fiyata göre o hiç sorun değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...