Jump to content

Lpg taktırdıktan sonra geri vites uyarı sesi gelmiyor.

kml_77
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba Brc lpg taktirdim ayni gun fark ettim ki geri vitese takinca bip sesi gelmiyor montaj sirasinda nasil bir sey olmus olabilir. Sesi kesmeyle ilgili herhangi bir ayar yoktur heralde. Var mi boyle bir sorunla karsilasan ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hortumları ve tesisatı araca vidalarken kabloya denk gelip koparmış ya da kısa devre yaptırmış olabilirler.

Benim geri vites lambası durduk yere yanmıştı elektrikçiye gidince ilk sordukları LPG var mı oldu. Var deyince de tesisatı kontrol etsinler deyip bakmadılar bile.

Özgür Kızılkaya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hortumları ve tesisatı araca vidalarken kabloya denk gelip koparmış ya da kısa devre yaptırmış olabilirler.

Benim geri vites lambası durduk yere yanmıştı elektrikçiye gidince ilk sordukları LPG var mı oldu. Var deyince de tesisatı kontrol etsinler deyip bakmadılar bile.

Özgür Kızılkaya

Olabilir henüz lpg yi takdırdığım yere gitmedim 1000 km olsun da öyle gidiyim dedim ama büyük ihtimalle kendilerinden kaynaklı bir şey olmadığını söylerler belki çok önemli bir şey değil gibi ama gereksiz olsa mazda yapmazdı :) onun için telafi etmeye calışacam.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Park sensörü kapatma düğmesine basılmıştır. :hi: Evvela şöfor kabini sol tarafında bulunan "P" butonuna basıp bir kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Park sensörü kapatma düğmesine basılmıştır. :hi: Evvela şöfor kabini sol tarafında bulunan "P" butonuna basıp bir kontrol edin.t

ogrenmem gereken cok sey var sanirim :) sorun yokmus dugmeyi kapatmislar :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bazen geri vitese atarken zorlanıyorum uyarı sesi geliyor ama vites tam geçmiyor. Elimin alışması mı lazım yoksa dikkat etmem gereken başka bir şey mi var?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manuel'se debriyajdan ayağınızı çekip geri basın sonra 2 ye ya da 4 e takıp tekrar geriyi deneyin. Tüm manuel araçlarda ( vitese basmalı yada yukarı çekmeliler hariç) olağan bir durumdur.

Özgür Kızılkaya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Manuel'se debriyajdan ayağınızı çekip geri basın sonra 2 ye ya da 4 e takıp tekrar geriyi deneyin. Tüm manuel araçlarda ( vitese basmalı yada yukarı çekmeliler hariç) olağan bir durumdur.

Özgür Kızılkaya

Teşekkürler evet manuel her seferinde zorluk olmuyor aslında bazen zorlanıyorum. Normal durumsa sıkıntı yok.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...