Jump to content

Mazda3 Almak İstiyorum

PARS

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba değerli abilerim ve kardeşlerim

Ben ilk aracımı almak için 21 TL kadar nakit ayırdım ve inanılmaz kararsızım aslında Mazda alma konusunda eminim kalitesini herkes biliyor. Fakat ayırdığım bütçe nedeniyle yüksek bir model alma şansım tabiki yok internetten baktığımda bütçeme uygun araçlar var aslında Mazda 2 ve  Mazda 3

her ne kadar aracı görmeden bilmeden bişey demek zor olsada ilk aracımı ve Mazda mı  alırken bana yardımcı olmanızı ve akıl vermenize ihtiyacım var.

Sorularım şunlar.

1-Mazda 3 1.6 Comfort HB 2006 Model 98.000 Km Manuel 21.500TL  Fiyatı ve ağır bir kazası yok

Bu araç alınabilirmi ? Fiyat normalmi ?

2-Tabiki araçtan araca değişir ama bir mazda kaç Km ye kadar alınabilir bir standartı varmı ?

3- Mazda 2 ile Mazda 3 arasındaki Yakıt tüketim farkı dağlar kadarmı ?

4- 2006 Model bir araç alacağına git o fiyatlara az hasarlı 2010 ve üstü Corsa al zararlı çınarsın yoksa dermisiniz ?

Aslında ben kararımı verdim gibi sadece beni onaylayan birilerini arıyor gibiyim yada yanlış yapıyorsam durduracak birini arıyorum  :) Bilginize ve Tecrübelerinize ihtiyacım var lütfen doğru bir karar almam için bana yardımcı olun.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abicim öncelikle Allah gönlüne göre versin

Mazda'da şaşma derim. Mazda nın sağlamligi, konforu birçok markadan önde. Araştırmalara gorede en az arıza yapan marka.

Kazasız, bakımli ve butcenize uygun bulursanız Mazda alın

92 model Mazda 626 im var 3 gün önce biri baktı aracıma, kaç model bu falan dedi, bbende tahmin et dedim; 2002 model mi dedi :) siz boşverin 2010 ve üstü Korse'yi pardon Corsa'yı :D

Hayırlı nasipler. Buarada Mazda çok yakan bir araç değil

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanıt için teşekkür ederim  öncelikle. Aslında bir çok konuda kararım kesin İç Dizayn,Kalite,Konfor,Dış Tasarım tam istediğim fakat kafamı en çok karıştıran seninde bahsettiğin model ve km yani anladığım kadarıyla bu konuda bir hata yapmış olmam diyorsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abicim bütçeyi biraz daha zorlarsan 2005 model falan Dynamic bak, iç dizayn güzel ayrıca Dijital klimalı, sunroof olanıda var.

Km ye gelince Japon arabalarında km pek sorun olmuyor.

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah gönlüne göre versin, hayırlısı olsun hakkında diyeyim öncelikle.

Hakan ın dediği gibi bütçeni biraz daha tırmalayarak Dynamic almanı tavsiye ederim bende. Donanımı o fiyatlara alabileceğin en dolu arabalardan biridir demiyorum, o fiyatlarda bu donanımla tek arabadır. Kalitesine, yol tutuşuna ve tasarımının güzelliğine kimse laf edemez. Hırpalanmış olmadıktan sonra arızasızlıkta ün yapmıştır. Mazda 2 yi de tecih edebilirsin belki ama benim fikrim ben o B segment arabadan sa C segment arabayı tercih ederim her zmaan. hatta para sıkıntı olmasa D segment derim direk ;) Yakıt konusunda dağlar kadar fark olmaz. Forumda başlıkları araştırırsan bilgileneceğin çok muhabbet var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler güzel düşüncelerin için.yani aslında şu 2 si çok ilgimi çekti ama hasar kaydı ve km gerçekten gözümü korkutuyor kulaktan dolma bilgilerden ve çevredekilerin söylediklerinden dolayı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-acil-satilik-164240313/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-emek-otomotiv-den-2007-mazda-3-164725051/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ikinci araç güzele benziyor, ekspertiz yaptırıp büyük kazası yoksa alınır, fiyatda iyi

Hasar kaydının yüksek olması yetkili serviste onarım yapılmasından olabilir. Eğer dediğim gibiyse gozununuz korkmasın...

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oncelikle hakkinizda hayirlisi olsun.

mazda 2 kullanicisi olarak eger sehir ici seri kompakt pitir pitir bir sey istiyorsaniz mazda 2'den sasmayin. yasiti corsalarla kiyas kabul etmez.  oyle diyeyim. ama uzun yol da dahil aile ile falan kullanacaksaniz c sinifi mazda 3'ten sasmayin.

aldigimdan beri yasadigim tek sorun yanlis secilmis bujiler. onda da arabanin kabahati yok:) orjinalleri ile degistikten sonra sorun da halloldu.

iki aya yakindir kullaniyorum. bi yerlerden bisey ciksa da soyle etraflica baktirsam diyordum tik yok. kendi zorumla olmasa tamirciye gidecek gibi de gorunmuyor. umarim boyle devam eder.

donanim konusunda da mazda 3 muadillerine gire fersah fersah ilerde. mazda 2 de oyle. ben almadan once bu kadar detayli bilseydim mazda 2 play donanimi alirdim.

ama yeni cikacak mazda 2 bekledigimden boyle devam ederim bi kac yil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İkinci araç donanım olarak güzel benim 2009 aracıma benziyor.ben gayet memnunum ama hasar kaydı yüksek gibi fakat bu sizi korkutmasın servisler malum yüksek fiyat çıkartıyorlar sigorta ve kaskolara. Aslında bu durumun da olumlu yani var aracınız serviste emin ellerde yapılmış oluyor.velhasıl kelam eğer motoru iyiyse (ekspertizle çıkıyor) ve alt takımı sağlamsa sanzumanda problem yoksa kaporta daki onarımlar çok önemli değil. İkinci araca yoğunlaşın ve mazda 3 önceliğiniz olsun bence. 2 de güzel araç ama 3 sonuçta usr segment

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Düşünceleriniz için teşekkürler.Aslında ben 2.yi bi gidip göreyim baktırayım diyorum ama hanımlarla anlaşmak zor bana göre herşey süperken  şimdide neden Sunroof  u yok diye azar yedim yiğicem  :D :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam ne kadar para o kadar köfte, gönül cennet ister ama günahlarım izin vermez hesabı bu iş. Dynamic sunroof değişensiz vs o fiyatlarda zor. Arabanın km si korkutmasın hiç bir sıkıntı olmaz, sonuçta ekspertize girecek motor. Yalnız hırpalanmış feleği şaşmış arabayı ucuz diye gidip alma, ister Mazda olsun, ister Aston Martin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 3 2006 dynamic aracımı alalı 6 ay oldu, her bindiğimde farlı bir zevk veriyor araç, her ayrıntısı farklı güzellikte cidden full + full özellikte bu model araba için...fazla söze gerek yok, mazdayı gören değil kullanan bilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam ne kadar para o kadar köfte, gönül cennet ister ama günahlarım izin vermez hesabı bu iş. Dynamic sunroof değişensiz vs o fiyatlarda zor. Arabanın km si korkutmasın hiç bir sıkıntı olmaz, sonuçta ekspertize girecek motor. Yalnız hırpalanmış feleği şaşmış arabayı ucuz diye gidip alma, ister Mazda olsun, ister Aston Martin.

Bülent son noktayı koymuş. O fiyata 2007 model arabanın son satışı olur muhtemelen. Servise baktırın, İyi bildiğiniz sağlam ustalara gösterin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 3 almanızı gönülden tavsiye ederim ama bütçeyi artırma imkanınız varsa biraz daha artırın derim. Bundan 7-8 ay  önce 19 civarlarına fena sayılmayacak comfortlar bulunabiliyordu. 21 e yine ortalama bir comfort bulma imkanınız olabilir ama o fiyatlara alacağınız dynamic  "nereden bulaştım mazdaya" dedirtirse mazdaseverler olarak üzülürüz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba değerli abilerim ve kardeşlerim

Ben ilk aracımı almak için 21 TL kadar nakit ayırdım ve inanılmaz kararsızım aslında Mazda alma konusunda eminim kalitesini herkes biliyor. Fakat ayırdığım bütçe nedeniyle yüksek bir model alma şansım tabiki yok internetten baktığımda bütçeme uygun araçlar var aslında Mazda 2 ve  Mazda 3

her ne kadar aracı görmeden bilmeden bişey demek zor olsada ilk aracımı ve Mazda mı  alırken bana yardımcı olmanızı ve akıl vermenize ihtiyacım var.

Sorularım şunlar.

1-Mazda 3 1.6 Comfort HB 2006 Model 98.000 Km Manuel 21.500TL  Fiyatı ve ağır bir kazası yok

2-Tabiki araçtan araca değişir ama bir mazda kaç Km ye kadar alınabilir bir standartı varmı ?

3- Mazda 2 ile Mazda 3 arasındaki Yakıt tüketim farkı dağlar kadarmı ?

4- 2006 Model bir araç alacağına git o fiyatlara az hasarlı 2010 ve üstü Corsa al zararlı çınarsın yoksa dermisiniz ?

Aslında ben kararımı verdim gibi sadece beni onaylayan birilerini arıyor gibiyim yada yanlış yapıyorsam durduracak birini arıyorum  :) Bilginize ve Tecrübelerinize ihtiyacım var lütfen doğru bir karar almam için bana yardımcı olun.

Saygılarımla.

Forumumuzda olan herkese yardımcı olmak tüm arkadaşlar olarak önceliğimizdir.

"Mazda 3 1.6 Comfort HB 2006 Model 98.000 Km Manuel 21.500TL  Fiyatı ve ağır bir kazası yok "

diye bahsetmiş olduğun aracın kazasız olupta bu fiyattan internette kalması zaten imkansız ,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-hb-2006-model-acilll-satilik-155879965/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-temiz-2006-mazda-3-1%2C6-comfort-157431398/detay

ilanda da yazıldığı gibi ağır hasar kaydı var zaten , ağır kazası yok dediğin aracın ilanına adam kendi yazmış.. Bu şartlarda hala alıcı olduğunu düşünürsek aracın fiyatı normal çünkü pertten toplama, bence mutlaka yetkili servise gösterip aracın sana sonradan çıkartacağı önemli bir masrafı yok ise , aracın yüksek hızda gidişini bozacak bir darbeye maruz kalmamışsa , havayastıkları duruyorsa , motoru darbe görmemişse pazarlık yapılıp alınabilir.. Ama söylediğiniz gibi az kazalı bir araç değil..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim hayırlısı olur inşallah şunu diye bilirim ilk öncelik yakıtsa mazda tercihini tekrar gözden geçir ama yok konfor ve güvenli bir sürüş istiyorum diyorsan doğru tercihi yapışsın. bende mazda mı yeni aldım; ancak bu güne kadar 10 yakın değişik araç kullandım ilk 3 arasına yazabilirim aracımı eksisi artısı her aracın vardır ancak artı kefesi daha ağır basıyor. bütçen kötü değil gönlüne göre bir araç bulursun inşallah

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...