Jump to content

Mazda, Çin'deki 42 Bin Mazda6 Aracını Geri Çağırdı

MazdaClubTR
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

mazda-6-china-1-1.jpg?3a6aac

Japon otomobil markası Mazda'nın Çin'deki üreticisi "China FAW Car Co. Ltd.", arızalı parçalar nedeniyle ülkedeki 42 bin 732 Mazda 6'yı geri çağırdı.

Çin Kalite Gözlem, İzleme ve Karantina İdaresi, geri çağrılan Mazda 6 sedan modellerinin hava yastığı arızası nedeniyle olduğunu ve 29 Mart 2003 ila 30 Nisan 2004 arasında üretilen araçları kapsadığını açıkladı.

Kuruluşun açıklamasında, üretim hatası nedeniyle ön yolcu bölümündeki hava yastıklarının çarpışma sırasında açılmama riskinin olduğu belirtildi.

Geri çağırma işleminin 20 Temmuz'dan itibaren başlayacağı ve arızalı parçaların ücretsiz olarak değiştirileceği bildirildi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hic senin tarafindan bakmamistim bundan sonra cin mali alirken yuz kere bakmam sagina soluna altina ustune koselerine kalitesine :-D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bi de geçen aylarda mazdanın havalandırma hortumlarında yer alan bir maddenin örümcekleri çektiği ve zarar verdiği gerekçesiyle bir önceki kasa mazda 6'ların geri çağırıldığını okumuştum . Mazdaya da bu yakışır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecen ay degilde gecen senelerdi o sanirim kullanmis oldugu maddenin aslinda cok kaliteli oldugu ama bocekler yuzunden degistigini biliyorum bende :-D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tip geri çağırmalar iki taraflı etki edebilir; bazı kullanıcılar aldıkları ürünün hatalı olduğunu duyunca negatif olarak etkilenebilirler ve hatalı ürün piyasaya sürdüğü için markadan soğuyabilirler, bazıları ise üründeki hatanın  firma tarafından maliyetinin karşılanarak giderilmesinden ve sattığı ürünün arkasında durmasından  memnuniyet duyup dahada bağlanabilirler, olaydan etkilenmeyenler içinde bu geçerlidir,  sonuç itibariyle reklamın iyisi kötüsü olmaz, bu haber,  şu an tüm dünya medyasında yer almaktadır, olay budur benim için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tip geri çağırmalar iki taraflı etki edebilir; bazı kullanıcılar aldıkları ürünün hatalı olduğunu duyunca negatif olarak etkilenebilirler ve hatalı ürün piyasaya sürdüğü için markadan soğuyabilirler, bazıları ise üründeki hatanın  firma tarafından maliyetinin karşılanarak giderilmesinden ve sattığı ürünün arkasında durmasından  memnuniyet duyup dahada bağlanabilirler, olaydan etkilenmeyenler içinde bu geçerlidir,  sonuç itibariyle reklamın iyisi kötüsü olmaz, bu haber,  şu an tüm dünya medyasında yer almaktadır, olay budur benim için.

aynen öyle . Lakin bu çinliler biraz kıllık olsun diye 2003 model aracı incelemişler sanırım :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çağırma nedenide hayli ilginç '' hava yastıklarının açılmama riski '' şimdi aklıma şu soru geldi mevcut geçen 10 yıl içinde acaba kaç  tanesinde hava yastığı açılmadı, hayati tehlike oluştu.  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...