Jump to content

1 hafta içinde LPG'nin bütün işlemleri hallolur mu?

justice
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

LPG'yi taktırmak, ruhsata işletmek, LPG'yi taktıktan sonra bir süre kullandıktan sonra kontrolü falan oluyorsa bunlar da dahil olmak üzere LPG işi hallolur mu? ve ayrıca aracım 97 model 626, sıralı mı takarlar? sırasız takmazlar mı? tavsiye ettiğiniz markalar neler? varsa tavsiye ettiğiniz istanbul anadolu yakasında kime taktırabilirim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

LPG'yi taktırmak, ruhsata işletmek, LPG'yi taktıktan sonra bir süre kullandıktan sonra kontrolü falan oluyorsa bunlar da dahil olmak üzere LPG işi hallolur mu? ve ayrıca aracım 97 model 626, sıralı mı takarlar? sırasız takmazlar mı? tavsiye ettiğiniz markalar neler? varsa tavsiye ettiğiniz istanbul anadolu yakasında kime taktırabilirim?

Forumda Murat abi var (323-black) Accord aracına geçen aylarda taktırdı. Tahmin ettiğinden uzun süreli ve meşakkatli bir iş olduğunu yazmıştı.

Sıralı sistemde takılır normal taktıranda gördüm ben 626'ya.

Ucuz olsun dersen Atiker, iyi bişey dersen BRC falan taktır.

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 hafta değil 1 günlük iş. En fazla ruhsat işleme 2 gün diyelim hadi :) biz 626'da tartirini kullanmıştık. 626'da lpg sorunu çıkmaz, sıralı sistem takmanız gerekiyor yalnız. elektronik ateşleme aracınız, normal olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 hafta değil 1 günlük iş. En fazla ruhsat işleme 2 gün diyelim hadi :) biz 626'da tartirini kullanmıştık. 626'da lpg sorunu çıkmaz, sıralı sistem takmanız gerekiyor yalnız. elektronik ateşleme aracınız, normal olmaz.

Forumda Murat abi var (323-black) Accord aracına geçen aylarda taktırdı. Tahmin ettiğinden uzun süreli ve meşakkatli bir iş olduğunu yazmıştı.

Sıralı sistemde takılır normal taktıranda gördüm ben 626'ya.

Ucuz olsun dersen Atiker, iyi bişey dersen BRC falan taktır.

Mobilden gönderildi

şimdi iki yorumda nerdeyse tamamen birbirine zıt cevaplar içeriyor. :) ne yapsak ? arada kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen abine güven :D lpg o kadar zor bir iş değil . Ben de eskiden 626 vradı. 300bin gittik lpg ile. motor yapıldı aynen devam. 626 lpg sorunu çıkarmaz.

2 tane atiker bayisi varmış. arayıp sorabilirsin istersen.

ÖRNEK LPG Telefon : 0 374 212 70 45

Adres : SANAYİ SİTESİ 20.BLOK NO: 5

YAVUZLAR LPG-CNG Telefon : 0 374 212 44 61

Adres : SANAYİ SİTESİ 2.BLOK NO:7

tartarini

Özak Otomotiv Nakliyat Turz.Tic.San.Ltd.Şti. 3742122878

çok pahalı ürünlere gerek yok. brc, prins istemez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet işler yolunda giderse 2 günlük iş ve abinin de dediği gibi 626 düz naturel motor olduğu için hiçbir sıkıntı olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sen abine güven :D lpg o kadar zor bir iş değil . Ben de eskiden 626 vradı. 300bin gittik lpg ile. motor yapıldı aynen devam. 626 lpg sorunu çıkarmaz.

2 tane atiker bayisi varmış. arayıp sorabilirsin istersen.

ÖRNEK LPG Telefon : 0 374 212 70 45

Adres : SANAYİ SİTESİ 20.BLOK NO: 5

YAVUZLAR LPG-CNG Telefon : 0 374 212 44 61

Adres : SANAYİ SİTESİ 2.BLOK NO:7

tartarini

Özak Otomotiv Nakliyat Turz.Tic.San.Ltd.Şti. 3742122878

çok pahalı ürünlere gerek yok. brc, prins istemez.

:D tamam peki güvenelim bari de. :) istanbul anadolu yakasında diye yazmıştım. bu numaralar farklı bi ile ait. :D varsa istanbul anadolu yakasında tanıdık iyi olur. yoksa da yine de teşekkürler. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

pardon sana cevap yazan bolu'daki arkadaşla karıştırmışım. oruç kafa :) burada devreye google giriyor. atiker sayfasından sana en yakın servisi seçiyorsun ,arıyorsun, gidiyorsun :)

:D tamam peki güvenelim bari de. :) istanbul anadolu yakasında diye yazmıştım. bu numaralar farklı bi ile ait. :D varsa istanbul anadolu yakasında tanıdık iyi olur. yoksa da yine de teşekkürler. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bir de aracın otomatik vites olduğunu söylemeyi unutmuşum. bi farklılık oluyorsa bilginiz dahilinde olsun da.

pardon sana cevap yazan bolu'daki arkadaşla karıştırmışım. oruç kafa :) burada devreye google giriyor. atiker sayfasından sana en yakın servisi seçiyorsun ,arıyorsun, gidiyorsun :)

estağfurullah sıkıntı yok. :) öyle yapalım bari. tavsiye için çok sağolasın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben satılık sıralı sistem olmayan lpg'li 93 model bir 626 görmüştüm.

Bende Atiker var hiçbir sorun yaşamadım 7 aydır çok şükür.

Kısa bir süre sonra kazalı bir 626 alacağım nasip olursa yedek parça amaçlı. Araçta Tartirini marka lpg var. Araç sahibi 5 yıl önce taktırmış ve o zaman 626 ya en uyumlu Tartirini olduğunu soylemişler oda taktırmış.

Mobilden gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olaya el atalım :D

Sana tavsiyem şudur;

Avrupa yakasında olduğunu düşünürek yazıyorum bunları.

Araca lpg'yi taktır, firmadan tüm gerekli belgeleri eksiksizce al.

Örneğin pazartesi lpg montajın yapılacak, salı sabahına sızdırmazlık raporu için randevu al, 2 saat sonrasına da muayene randevusu al (mimarsinandaki istasyonlar birbirine çok yakın), eğer sızdırmazlık ve muayene randevu saatlerin erken saatlerde ise öğleden sonrası için de emniyetten randevu al. Bu şekilde 1 günde bitirebilirsin.

Dikkat etmen gereken şeyler: EK1 belgesi 2 tane olacak(fotokopi kabul değil) ve önlü arkalı eksiksiz doldurulmuş olacak. Eğer sigorta poliçeni internet üzerinden yaptırdıysan sana mail ile gelen poliçeyi kabul etmiyorlar. Kaşeli imzalı poliçenin, muayene raporunun, sızdırmazlık raporunun ve muayenede sana ekstra verilecek bir rapor var onlarında fotokopisi yanında bulunsun.

Ben acemi olduğum için çok uğraşmıştım ama randevu saatleri koordineli olursa 1 günde halledersin işlerini.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olaya el atalım :D

Sana tavsiyem şudur;

Avrupa yakasında olduğunu düşünürek yazıyorum bunları.

Araca lpg'yi taktır, firmadan tüm gerekli belgeleri eksiksizce al.

Örneğin pazartesi lpg montajın yapılacak, salı sabahına sızdırmazlık raporu için randevu al, 2 saat sonrasına da muayene randevusu al (mimarsinandaki istasyonlar birbirine çok yakın), eğer sızdırmazlık ve muayene randevu saatlerin erken saatlerde ise öğleden sonrası için de emniyetten randevu al. Bu şekilde 1 günde bitirebilirsin.

Dikkat etmen gereken şeyler: EK1 belgesi 2 tane olacak(fotokopi kabul değil) ve önlü arkalı eksiksiz doldurulmuş olacak. Eğer sigorta poliçeni internet üzerinden yaptırdıysan sana mail ile gelen poliçeyi kabul etmiyorlar. Kaşeli imzalı poliçenin, muayene raporunun, sızdırmazlık raporunun ve muayenede sana ekstra verilecek bir rapor var onlarında fotokopisi yanında bulunsun.

Ben acemi olduğum için çok uğraşmıştım ama randevu saatleri koordineli olursa 1 günde halledersin işlerini.

Eywallah hocam, ilk olarak anadolu yakasında olduğumu belirteyim. ve benim gibi ilk defa böyle maceralar yaşayanın halinden aynı şeyi yaşayan anlarmış gerçekten. çok güzel ve teferruatlı anlatmışsın. çok sağolasn. bir de bu randevuları internet üzerinden mi alıyorsun? tüvturk, emniyet in sayfalarından mı alınıyor. onları da sorayım bari? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eywallah hocam, ilk olarak anadolu yakasında olduğumu belirteyim. ve benim gibi ilk defa böyle maceralar yaşayanın halinden aynı şeyi yaşayan anlarmış gerçekten. çok güzel ve teferruatlı anlatmışsın. çok sağolasn. bir de bu randevuları internet üzerinden mi alıyorsun? tüvturk, emniyet in sayfalarından mı alınıyor. onları da sorayım bari? :)

Evet internet üzerinden randevu alıyorsunuz. Emniyetten randevu alırken size en yakın birimden alabilirsiniz, illa aracın kayıtlı olduğu ilçeye gitmenize gerek yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

atiker taktırırsanız biraz kumar oynamış olursunuz bütçenizi biraz daha zorlayın derim sonra derdiyle hiç uğraşılmıyor paranıza yazık

-taktırmak 1 günlük iş esasında birkaç saatlik iş,emniyete gidip ruhsata işleme kısmıda rn fazla sonraki gününüzden 2-3 saat çalsın bilemedin 3-4 olsun.bu kadar basit.ama atiker vb markalarda sonradan yaşıyacağınız sıkıntılar araba sattırır haberiniz olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg taktırırken bence en önemli husus hatta taktıracağınız markadan daha da önemli husus montajı nereye yaptıracağınız. hangi marka kiti taktırırsanız taktırın iyi bir montaj olmazsa hepsinde sorun yaşarsınız. iyi bir montajla sıkıntısız binersiniz. taktıracağınız markaya bütçenize göre karar verebilirsiniz. atiker yerli olduğu için ucuz kitler arasında ama gerek servis gerek yedek parça yönünden sıkıntı çekmezsiniz her yer de bulabilirsiniz. ben yaklaşık 2,5 yıl 60 bin km üzerinde kullandım bir sıkıntı ile karşılaşmadım. tabi bütçeniz müsaitse brc lovato vs markalarda taktırabilirsiniz. düzelttilermi bilmiyorum ama brcnin enjektörleri biraz sesli çalışıyor onun haricinde bir sıkıntısını duymadım. lovatoyu da ilk aracımda kullanmıştım onda da herhangi bir problem yaşamamıştım. çok duyulmamış bir markayı taktırmanızı tavsiye etmem zira ileride oluşabilecek bir sıkıntıda gerek servis gerek de yedek parça yönünden sıkıntı yaşayabilirsiniz. araçla insan her tarafa gidiyor istanbulda belki sıkıntı yaşamayabilirsiniz ama il dışında bir yerde bir sıkıntı ile de karşılaşabilirsiniz. bu arada enjektörleri mümkün olduğunca manifolda yakın taktırmaya gayret edin bu şekilde daha verimli ve sıkıntısız olur.

Kesinlikle sıralı lpg taktırın. arkadaşlar bahsetmişler ama lpg takıldıktan sonraki gün sabah sızdırmazlık raporu alıp öğleden sonrada muayene işini halledebilirsiniz. ertesi gün evrakları trafik şubeye verip sonraki gün yada aynı günün akşamı ruhsatınızı alabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar çok teşekkürler. LPG işini sanırım bi süre ertelemem gerekecek maddi durum yetersizliğinden. ama verdiğiniz bilgiler kalıcı olduğu için çok çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben yaklaşık 3 hafta önce taktırdım..Aracın manıfoldunu sökerek montaj yaptıkları için yarım gün onu bekledık.Ertesi gün ise montaj ve sistemin diğer elemenlarının takılmasıyla akşamüstü montajım bitti.Ertesi sabah makıne muh. odasından sızdırmazlık raporumu alıp muayeneye randevusuz olarak girdim.20dk da muyane bitti.daha sonra saat 10.30 gibi traafık tescıle vermiş oldugum muayene belgelerı ve yenı ruhsatı öğleden sonra 2 de aldım ve işlem tamamlandı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

5 saatte montajı biter, bir günde de ruhsata ,işletirsin, 1000 km sonun da bir de nihai ayar yaptırırsın, hepsi bu kadar. 2- 3 gün. Enjeksiyonlu olduğu için sıralı sistem uyar düzünü tavsiye etmem. Patlama yapar. Üstelik mazdaya hangi markayı taksan iyi çalışır. Ben 2009 da BRC taktırdım memnıunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben yaklaşık 3 hafta önce taktırdım..Aracın manıfoldunu sökerek montaj yaptıkları için yarım gün onu bekledık.Ertesi gün ise montaj ve sistemin diğer elemenlarının takılmasıyla akşamüstü montajım bitti.Ertesi sabah makıne muh. odasından sızdırmazlık raporumu alıp muayeneye randevusuz olarak girdim.20dk da muyane bitti.daha sonra saat 10.30 gibi traafık tescıle vermiş oldugum muayene belgelerı ve yenı ruhsatı öğleden sonra 2 de aldım ve işlem tamamlandı :)

manifoldu sokerken montaj yaptirmaniz cok iyi olmus her nekadar ters matkap kullaniyoruz deselerde manifoldu ustunde delmeleri ileride buyuk sorunlara yol acabiliyor hatta bunun yuzunden motoru mahvolan bir arac ile karsilasmistim , manifoldu delerken dusen parcalar iceriden motora girip mahvetmis

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...