Jump to content

Mazda 3 Ön Konsoldan Gelen Ses

budakamet
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar 2005 model mazda 3 aracımın kontağına anahtarı sokup çevirince göğüsten tam olarak teyple göstergeler arasından iç taraftan garip bi ses geliyor.aracı çalıştırmadanda çalıştırıncada geliyor bu ses..foruma baktım ama benim sorunumu açıklayan bi konu bulamadım..bilen yada daha önce başına gelmiş olan varsa fikir vereblirse çok sevinirim..servise yada tamirciye götürmek istemiyorum..çünkü daha önceki aracımda başıma geldi en ufak şeyden bi dünya masraf çıkarıyolar..başka başka şeyleri bahane edip..ben bu sesin tam ne oldugunu öğrenip ona göre ses şurdan geliyor yapın diycem..şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fan yada ufak motor çalışma sesi gibi mi , sürtme sesi mi, vızıldama sesimi,  mekanik bir ses mi ? Bende de kontağı on konumuna getirince airbag ışığı sönmesini bekleyene  kadar 3 saniye kadar çok hafif elektonik bir ses geliyordu o tarz birşeyse normal.  Garip ses derken biraz açıklayıcı yazarsanız daha sağlıklı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

şöyle anlatıym anlatabilirsem :D sanki sürekli bi gıcırdama sesi gibi.zırrrrrrr sesini hayal et :D ne zormuş arkadaş anlatması.ama senınkı gibi kesilmiyo hep var yolda giderken sessızlıkte bile geliyo o ses.mekanik olucagını tahmın etmıyorum..hani bazı elektronık aksamlar ilk çalşırken bi ses cıkarır ve sonra kesilir.bunda kesılme yok sureklı aynı sınır bozucu ses..airbag desem acıkkende kapalıykende geliyo..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamda benim konsoldan gelen sesi tarif ediyosun. Ben fan sesi diye biliyorum bu sıralar arrtı biraz. Ben alıştım artık :P kışlık bakıma girene kadar sesi dinlemeye devam, gerçi alıştığım için pek fazla dikkat etmiyordum. bu yazıyı okuyunca o sesi tekrar duymaya başladım :)

şöyle anlatıym anlatabilirsem :D sanki sürekli bi gıcırdama sesi gibi.zırrrrrrr sesini hayal et :D ne zormuş arkadaş anlatması.ama senınkı gibi kesilmiyo hep var yolda giderken sessızlıkte bile geliyo o ses.mekanik olucagını tahmın etmıyorum..hani bazı elektronık aksamlar ilk çalşırken bi ses cıkarır ve sonra kesilir.bunda kesılme yok sureklı aynı sınır bozucu ses..airbag desem acıkkende kapalıykende geliyo..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vay Arkadaş. Konuya hakim arkadaşlar cvp yazmaya usenmis :).Kardes ses kontağın yanındaki küçük ızgaradan geliyor onun içinde küçük bir fan var. O titreşim yapıyor. Ama hiç uğraşma kolay kolay kesemezsin sesi.Fani sök oraya monte etmeden çalıştır ses yapmıyor. Ama yerine takınca ses başlıyor. Fani taktıktan sonra etrafını sıvı slikon vb bişeyle doldurursan ses anca kesilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Atsizbey sorunu bildiginden bask ihtimal kalmiyo ozamn.e bu bahsettigin slkon vs islemi yapmak icinde gogsu sokmek gerekir degilmi?oda baya mesakatli olucak sanirim.napalim arabamin tek skintisi bu su an nazari deyip geciym ben ozaman :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya shanus multimedya sistemden bahsetti icime kurt dustu simdi.multimedya sistem yok ama orjinal teybin cd calari calismiyor yani cd almiyor icindede cd varmi bilmiyorum.acaba o cd yi cikarmaya calisirkenki verdigi sesmi kafam karisti simdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ya shanus multimedya sistemden bahsetti icime kurt dustu simdi.multimedya sistem yok ama orjinal teybin cd calari calismiyor yani cd almiyor icindede cd varmi bilmiyorum.acaba o cd yi cikarmaya calisirkenki verdigi sesmi kafam karisti simdi.

olabilir hocam sesin videosunu cekseniz daha net yardimci oluruz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...