Jump to content

1997 Model Mazda 626 Hararet Ara Sıra Sıfıra Düşüyor

mcmelankolia
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

S a arkadaşlar.. kısa süreli olarak hararet ara sıra dibe vuruyor..fan açma kapaması normal,hararet yükselmesi yok.hareket halinde sorun yok.trafikte dur kalk yaparken ve park ederken yapıyor. temazsızlık var gibi geldi..bilgi sahibi arkadaşların fikrini alabilirmiyim..herkese şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

S a arkadaşlar.. kısa süreli olarak hararet ara sıra dibe vuruyor..fan açma kapaması normal,hararet yükselmesi yok.hareket halinde sorun yok.trafikte dur kalk yaparken ve park ederken yapıyor. temazsızlık var gibi geldi..bilgi sahibi arkadaşların fikrini alabilirmiyim..herkese şimdiden teşekkürler..

Dediğiniz gibi temassızlık vardır aynı sorun 2 mazdamda başıma geldi. Motordaki yeri aklıma şimdi gelmiyor ama bulmanız zor olmaz kendiniz de halledebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğiniz gibi temassızlık vardır aynı sorun 2 mazdamda başıma geldi. Motordaki yeri aklıma şimdi gelmiyor ama bulmanız zor olmaz kendiniz de halledebilirsiniz

eyvallah..yeri hakkında ipucu alabilirsem altından girer üstünden çıkar kontrol ederim..selametle..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eyvallah..yeri hakkında ipucu alabilirsem altından girer üstünden çıkar kontrol ederim..selametle..

Tahminen termostata yakındır. Termostata en yakın muşura bağlı soketle oynayın biri de o sırada aracın içinden baksın düşme kalkma oluyormu diye. Kolay gelsin....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hararet müşürü kablolarını kontrol edin... Yeri radyatörden bloğa üstten giriş yapan su hortumundan sonra bloğun hortuma en yakın olduğu yerde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1991 mazda 626 mda da aynı olay benim başıma da gelmişti.hemen müşürle beraber su devir-daim pompasını ve radyatör üst kapağını ve de silindir kapak contasını değiştir.silind. kapak contasında sıkıntı yok diyorsan sana tavsiyem bakım anlamında yine de değiştir.hem sıkıntın kalmaz hem de kafan rahat eder.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1991 mazda 626 mda da aynı olay benim başıma da gelmişti.hemen müşürle beraber su devir-daim pompasını ve radyatör üst kapağını ve de silindir kapak contasını değiştir.silind. kapak contasında sıkıntı yok diyorsan sana tavsiyem bakım anlamında yine de değiştir.hem sıkıntın kalmaz hem de kafan rahat eder.

Yuh artık... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimde başıma geldi önüme aniden köpek fırladı ani frenledim ve bir baktım hararet bir sıfıra iniyor bir normale sonra tamircim lehimlerini yeniletmişti düzeldi şimdi sorun yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin araçta conta da gidikmiştir de oyüzden öle yapmışlardır. Conta kapak falan değişirken haliyle bu sorunda kabloları söküp taktıkları için düzelmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Müşürün Girişlerini Çok Hafif Birini Sağa Diğerini Sola Esnettim Soketi Taktım Sorun Çözüldü..Fikir Beyan Eden Arkadaşlara Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...