Jump to content

Mazda 626 - 2.0 115 vs 136

Ilgaz-p
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

98-2000 model arası 626 larda 115 ve 136 versiyonları mevcut

fakat motor dıştan aynı

aracın 115 lik mi 136 lık mı olduğunu nasıl anlayabiliriz ruhsat bilgileri her zaman doğru yazılmıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En kestirme emme manifoldlarından anlayabilirsin, FS-DE (136) olanların eksantrikleri daha yüksek açılıdır, subap yayları farklıdır ve en bariz farkı emme manifoldları farklıdır. Bunların dışında aynı motor sayılır ikisi ki yapı olarak aynıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hb leri 136 sedanları 115 lik versiyon gibi sabit bir yapısı yok galiba iki kasanında farklı motor seçenekleri mevcut hani arabanın başına gittiğimizde ancak egsoz monifoltundan anlarız yani farklı olduğunu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

136 olanda 4 hava yastığı ve abs/tcs vardır.

116 olanda 2 havayastığı ve abs vardır. 136 lık olanı 19 dan aşağı bulamazsın onun için o paraya değmez bence. Ama 116 olanı16,16,5 bulabilrsin . Bu daha makul.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

136 olanda 4 hava yastığı ve abs/tcs vardır.

116 olanda 2 havayastığı ve abs vardır. 136 lık olanı 19 dan aşağı bulamazsın onun için o paraya değmez bence. Ama 116 olanı16,16,5 bulabilrsin . Bu daha makul.

merak ettigim konu buydu Teşekkürler
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben motor olarak sorduğun için motorlardaki detay farklarını söyledim, donanımsal farkı soruyor olsaydın cevap başka olurdu, yukarıda belirtmişler zaten airbag ve tcs farkını..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende 115 hp sahibiyim performans olarakda fazla bile bana ama 136 hp yi merak ediyorum  ;)

eski nesil atmosferik arabalarla kıyaslarsan iyi ama yeni nesil turbolu araçların karşısında zayıf kalıyor 136 olsa dahi. devir 4500 üzerine çıkınca sesi çok hoş oluyor ama 115lik kullanmadığımdan kıyas yapamam
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

eski nesil atmosferik arabalarla kıyaslarsan iyi ama yeni nesil turbolu araçların karşısında zayıf kalıyor 136 olsa dahi. devir 4500 üzerine çıkınca sesi çok hoş oluyor ama 115lik kullanmadığımdan kıyas yapamam

anladım aldığım abi benim aractan sonra 136 lık almıştı 2002 model baya farklı diyordu illaki farklıdır kulağa bile hoş geliyor 136 hp  :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Haziranın  ortasında 2 yıl boyunca kullandığım 2000 model HB 136 BG , sunroof , Abs , Tcs , 4 Hava yastığı dijital otomatik klimalı , alaşım jantlı + üzerinde 1500 Tl lik Tamamı Alpine marka cd çalar ve 6 hopörlör 1 subwoofer ses sistemi vardı aracımı 17.500 TL ye sattım 202.000 Km de idi ve hiç Lpg takılmamıştı . Sürekli 97 oktan Shell benzin ve Castrol Edge 5\30 yağ ile kullandım. 3 bin devir den sonra kişilik değiştiriyor ve 7 binde kesiciye giriyordu çok keyifli bir araçtı. Agresif kullanımıma rağmen " klima açıkken" şehir içi = 8 -8.3 LT Şehir dışı = 6.5 -7 LT  ( şimdiki aracımla hemen hemen aynı) benzin tüketimi vardı. 2 yıl boyunca bunlardan farklı bir sonuç hiç almadım. Klima 0.5 LT etki yapıyor. Klima kapalıyken nerdeyse dizel araçların değerlerine yakın sonuçlarla geziyordum çok ekonomik ve performanslı bir araçtı. Hiç LPG takılmamış olmasının pozitif etkisi büyüktü tabi.

115 Ve 136 lık motorlar birbirlerinin aynısı fakat ateşleme ve sübapların açık kalma süreleri yazılımsal olarak farklı ayarlanmış. Yani 136 Beygirlik versiyonda Hava-yakıt karışımı sübapları daha uzun süre açık kalıyor. Mekanik fark yok diye biliyorum ben .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar cuma günü 115 hp olan mazda 626 aracımdan ayrıldım gayet memnun olarak  :( 136 hp yorumları hoşuma gitti zaten tekrar arac bakıyorum yine gözüm bu araclara kayıyor belki ilerde 136 lık full bir tane denk gelir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...