Jump to content
yasnaldo10

1.Nesil Mazda3 Motor Yağı Tavsiyesi

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mutlu Tekir

Arkadaşlar konuyu hortlatıcam galiba ama;

Aracımın yeni yağ değişiminde sanayideki parçacılardan birtanesi "champion" marka bir yağ önerdi 15.000 km de bir değişim istiyor dedi. Ayrıca kendi mercedes'ine de koymuş memnunum dedi.

Tabi ben koymadım ama denemek istiyorum gelecek sefere.

Sizlerin görüşlerinize başvurarak.

Yağ deyince akla Mobil, Castrol vs gelir, Champion hiç duymadım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
peaceseller

Champion, Wolfoil adlı 1955 yılında kurulmuş Belçikalı bir şirketin markası. Aracın istediği standartları karşılıyorsa denenebilir. Ben bakmamıştım daha önce fiyatlarına. Şimdi internette baktım da baya ucuz. Tam sentetik 5-30 5 litre 63 tl çok çok iyi fiyat. Bir dahaki bakımda ben de koyabilirim. Önerdiği yağ Champion OEM Specific 5W-30 mu? Sitesi sizin araca bunu öneriyor.

https://www.championlubes.com

https://www.wolfoil.com

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Sequencer

Ben 10W-40 sormuştum. Var dedi ama 5w-30 da vardır.

Benim en çok ilgimi çeken tarafı 15.000 km de bir değişmesi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
peaceseller

Ben 10W-40 sormuştum. Var dedi ama 5w-30 da vardır.

Benim en çok ilgimi çeken tarafı 15.000 km de bir değişmesi.

15000 km de bir değiştiğini kim söyledi? Motor yağı en geç 10000 km de bir değişmeli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir

Tam sentetik motor yağları 15bin km/1 yıldır. Hatta Mobil1 45bin km/1 yıllık tam sentetik yağları mevcuttur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara

310 bin km ( araba fiyati gibi :) ) bakimini yaptiracagim   

300bin km de iken mobil 5-30 yag koymustuk. Yarim litre kadar eksiltmis  

Magnetech 10-40 denememe gerek var mi 5-30 a devam mi?

Motor hngi yagda daha iyi korunur sizce?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
3 saat önce, Lupara :

310 bin km ( araba fiyati gibi :) ) bakimini yaptiracagim   

300bin km de iken mobil 5-30 yag koymustuk. Yarim litre kadar eksiltmis  

Magnetech 10-40 denememe gerek var mi 5-30 a devam mi?

Motor hngi yagda daha iyi korunur sizce?

yarım litre az değil. 5-40 bence. rektefiye geçirmiş mi yoksa hala açılmamış bir motor mu?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Lupara
10 saat önce, Mutlu Tekir :

yarım litre az değil. 5-40 bence. rektefiye geçirmiş mi yoksa hala açılmamış bir motor mu?

Motor hic acilmamis  Yagciya gore eksiltme yok. Ust noktanin 3-5 mm altinda. Tam ortada degil. Daha yukari bir seviyede.

Bakalim cikan yaga gore eksiltme durumu belli olur herhalde.

5-40 yaglarda A3 standardi yok. Genelde C standartlari var. Aracin kitapciginda 10-40 gorunce, castrol magnetec 10-40 da da A3 standardi olmasindan dolayi aklima degisiklik geldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
11 saat önce, Mutlu Tekir :

Stoptan 5-10 sonra ölçtüm. Bu ne kadar eksiltmiş? İlk seviyeyi bilmiyorum. Standart filtre yağ değişimi. 5-10dk sızmasını bekleme. 4 litre 5-30 eneos. Sence eksiltiyor mu mutlu? 7000km oldu 

E8BA9D8F-7342-499C-89F5-56BBDD7CD892.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mutlu Tekir
43 dakika önce, tansu87 :

Stoptan 5-10 sonra ölçtüm. Bu ne kadar eksiltmiş? İlk seviyeyi bilmiyorum. Standart filtre yağ değişimi. 5-10dk sızmasını bekleme. 4 litre 5-30 eneos. Sence eksiltiyor mu mutlu? 7000km oldu 

E8BA9D8F-7342-499C-89F5-56BBDD7CD892.jpeg

Sabah hareket etmeden önce bak. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
tansu87
9 dakika önce, Mutlu Tekir :

Sabah hareket etmeden önce bak. 

2mm daha fark olur belki. Ama daha 95 bin. 5-30’a devam diyorum?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Novega

Dostlar merhabalar, aracımın 10 bin bakimizi icin yag ve filtre değişimi icin her zaman gittigim ozel servise gideceğim. Konuyla ilgili merak ettigim bir kaç husus var danismak istedim. Daha onceki 3 yag bakiminda casttrol magnetech start stop a5 koyuldu. Bu başlığı okuduğumda dogru olanın a3 degerli bir yag kullanmak oldugunu anliyorum. Bu sefer kendim yagi götürüp bakimi yaptirmayi planlıyorum. https://m.n11.com/motul-8100-eco-nergy-5w30-4-litre-P302284012?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI25vzucvd5QIVBoXVCh3dmghSEAkYCCABEgI6V_D_BwE bu linkteki yagi alacagim. Dogru muyum arkadaşlar:) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
zaybatsu

Arkadaşlar sene 2020 oldu bu aya kadar belki çok çeşit yağ cikmistir sizin önerdiğiniz kesin al dediniz yağ varmi lütfen yağ değiştiricem hayla kararsizim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

• Yeni Oluştur...