Jump to content

Bagajınızda Sürekli Bulundurduğunuz Eşyalar Nelerdir ?

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Birçoğumuzun bagajında standart taşıdığımız eşyalar var. Acil durumlar için, ilk yardım ve yangın söndürme cihazları gibi.

İlk yardım çantalarınızı, sadece Tüvtürk muayene için mi bulunduruyorsunuz. İçinde nelerin olup, olmadığını biliyor muyuz.

Yangın söndürme tüplerimiz aynı keza göstermelik mi. Bakım ve dolumları en son ne zaman yapıldı, biliyor musunuz ?

Acil durumlar haricinde, bagajınızda başka neler bulunduruyorsunuz. Bu işinizle ilgili olabilir yada hoby amaçlı uğraştığınız şeyle ilgili olabilir. Bagajınızda her daim olmaz ise olmazlarınız nedir.

Ben kendimden örnek verecek olursam.

-İlave yangın söndürme tüpü. Yani toplam da 2 tane yangın söndürme cihazım vardır.

-Lastik tamir spreyim.

-Lastik hava kompresörü.

-El feneri

-2 adet folyo güneşlik

-Aile boyu büyük baston şemsiye.

-Camsil

-Çek çek

-Gazete Kağıdı

-Bez

-Poşet

Birde hoby uğraşım olan, fotoğraf makinesi çantam ve tripotum. Her daim bagajımdadır.

Bir dönem mangalım ve kömürüm de sürekli bagajda gezerdi. 2.çocuktan sonra, bebek arabası bagaja girince. Mangal şimdilik bagajdan çıktı. :)

Sizlerin bagajında neler dolaşıyor bakalım. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan Subaruclub a üye misin?

Özgür Kızılkaya

Yeni Forester sevdasına evet üye oldum. Aynı şekilde subaru4ever forumuna da üyeyim. Mustafa abi şu an orada yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Küçük onarımlar için içinde pense, yan keski, tornavida vb. bulunan takım çantam.

Şemsiyem.

Cam suyu.

İlk yardım çantası.

Laptop Çantası

Lastik basınç ölçer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Üye olmak , paylaşmak güzeldir, Mustafa bey niye burda yazmıyor artık, çok güzel makaleleri olmuştu geçmişte , zevkle okmuştuk .

Aracımda bulunanlar listesi

Temizlik malzemeleri ve kimyasalları, havlular( hemen hemen herşey)

İlk yardım çantası (tam dolu)

Stepne

tamir takım çantası( Tam full)

5 ltr su dolu bidon

LED tepe lambası

2 adet katlanır tabure

1 adet plaj şemsiyesi

gece sürüş gözlüğü

El foto makinası

2 adet güneşlik

Not defteri ve kalem.

Orta boy bir sopa ve  biber gazı

Kış aylarında (tabii geçtiğimiz yıllar için şu an için gerek yok) serme kar zinciri ve iş eldiveni, kar küreği.

Gerekli yollarda navigasyon.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakıyorum da herkesin bagajı dopdolu :)

bizimkinde sadece şemsiye güneşlik ve ilk yardım çantası var.

dolu bagajı hiç sevmem bagaj dediğin boş olmalı düzeli olmalı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hepsi yerli yerindedir benim bagajım da , temizlik malzemeleri bağaj organizerde, tamir takımı çantasında, ilk yardım setide öle, hassas ekipmanlar torpidoda ve orta kolçakta , dağınıklık yok lakin dolu. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı şekilde benimde bagaj organizerim vardır. Her şey yerli yerinde. Elimi attığım anda, aradığımı buluyorum artık. Daha önce organizer yokken çok dağınıktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Ben arabada gereksiz şeyler bulundurmayı sevmiyorum. Ağbimin astığı küçücük bir nazar boncuğu ve birkaç CD dışında, iki temizlik bezi, ufak bir ilk yardım seti, Mazda 2 kullanım kılavuzu ve yedek kıyafet var.

Yangın tüpü bulundurma konusunda ise aklıma takılanlar var yalnız. Sanki bana yazın, arabanın içi çok ısındığında patlayabilirmiş gibi geliyor. Yangın tüpünüzü yazın bagajda nasıl muhafaza ediyorsunuz acaba, bir tehlikesi var mıdır? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben arabada gereksiz şeyler bulundurmayı sevmiyorum. Ağbimin astığı küçücük bir nazar boncuğu ve birkaç CD dışında, iki temizlik bezi, ufak bir ilk yardım seti, Mazda 2 kullanım kılavuzu ve yedek kıyafet var.

Yangın tüpü bulundurma konusunda ise aklıma takılanlar var yalnız. Sanki bana yazın, arabanın içi çok ısındığında patlayabilirmiş gibi geliyor. Yangın tüpünüzü yazın bagajda nasıl muhafaza ediyorsunuz acaba, bir tehlikesi var mıdır? Bilgilendirirseniz memnun olurum.

Teşekkürler...

hiç bir tüpte sıkıntı olmaz. zaten kaldırabileceği basıncın yarısı civarında gaz basılıyor tüplere. üstlerindede manometre oluyor. baktınız sona dayanmış birazcık gaz sıkarsınız havaya oldu bitti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hiç bir tüpte sıkıntı olmaz. zaten kaldırabileceği basıncın yarısı civarında gaz basılıyor tüplere. üstlerindede manometre oluyor. baktınız sona dayanmış birazcık gaz sıkarsınız havaya oldu bitti

Çok teşekkür ederim bilgiler için..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yangın söndürücü, kimyasal temizleyiciler, v.s. gaz haldeki kutulu ürünlerin çoğunun sıcaklık üst limiti genelde 50 C dir , lakin bagajda olduklarında ve  güneş önünde olmadıktan sonra mümkün değil öle bir tehlike söz konusu olmaz bu yaşıma kadar duymadım böle bişey , zaten bu tip ekipmanlar aşırı soğutularak sıvılaştırılıyor aracın içinde yani patlama sıcaklığın ulaşması çok zor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yangın söndürücü, kimyasal temizleyiciler, v.s. gaz haldeki kutulu ürünlerin çoğunun sıcaklık üst limiti genelde 50 C dir , lakin bagajda olduklarında ve  güneş önünde olmadıktan sonra mümkün değil öle bir tehlike söz konusu olmaz bu yaşıma kadar duymadım böle bişey , zaten bu tip ekipmanlar aşırı soğutularak sıvılaştırılıyor aracın içinde yani patlama sıcaklığın ulaşması çok zor.

Birkaç haber duymuştum öyle ama zaten üretim tarihi, nasıl kullanılacağı ve muhafaza edileceği gibi hususlara dikkat ettikten sonra güvenlidir.

Teşekkürler bilgiler için...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yangın tüpü, ilk yardım ve trafik seti, black&decker araç süpürgesi, güneşlik, 1 lt yedek motor yağı,şemsiye, aracın stepne yuvasında bulunan lastik tamir kiti, çeşitli bakım ve temizlik malzemeleri, cam suyu..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün akşam üşenmedim baktım camsuyu motor yağı yangın söndürücü bi kaç tane anahtar su duruma göre yedek elbise kolonya

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Branda, şemsiye, biraz gazete kağıdı, bez

Bu aralar bebek arabası, ana kucağı, portatif bebek yemek sandalyesi de eksik olmuyor.

Bebek için araba koltuğu aldın mı ? Ben unuttum fotoğraf göndermeyi abi hatırlatsaydın iyidi :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...