Jump to content

3.Nesil Mazda3, Ön Plakalığı Nasıl Yapsak ?

volcano2K
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim

plakasız kesinlikle en güzel duranı ancak önde kare plaka gözü tırmalıyor; uzun tip sırıtmıyor gibi geldi bana. arkada her ikisi olur, tercih size kalmış

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben standart plaka yaptırdım..gayet güzel göründüğünü düşünüyorum..kare plaka aracı basit gösteriyor bence...tabiki karar ve zevk sizin..benim aracın resimlerini görmüsünüdür zaten..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Videoları falan izleyemedim lakin benim düşüncem,  eğer yapılabiliyosa,  Mazda 6 daki gibi hemen ön panjurun alt kısmına bir plakalık yapılarak dikdörtgen plaka takılması daha hoş duracaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Beyler plakam şimdiden soyuldu yeni plaka yaptırıyorum. Arkaya standart öne ise standarttan biraz küçük yaptırayım diyorum. Yazı sabit olsa çerçeveyi biraz daraltsak fena olmaz dedim.

2 sorum var, yazı boyutu değişmeksizin çerçeve daralsa trafik sıkıntı çıkarır mı? ve yazı stili ne olsun?

Şu fena olmamış;

197526143r7l.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Standart dışı her işlem için sıkıntı çıkartabilir diye biliyorum trafik. Bu sebeple orijinal plakalar yani mühürlü olanlar hep bagajda gezdirilir diye hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Trafiğin sıkıntı çıkarıp çıkarmaması veya ceza yazıp yazmaması tamamen kendi insiyatiflerine kalmış birşey, yazadabilir yazmayadabilir, onca mahkeme kararına rağmen hala daha cam filmi olayına bile çözüm bulunamayan bir ülkede yaşıyoruz, (- ben cezayı yazıyorum, varsa bir itirazın gider mahkemede anlatırsın derdini ) anlayışı var %95'inde, o yüzden uğraşmamak, can sıkıntısı yaşamamak için siz en iyisi devletin verdiği mühürlü plakaları takın bence .

Ön tarafta plaka takacak yeri olmayan bir çok araçta görüyorum ön taraf için minik plaka yaptırıp, tamponun bir köşesine yapıştırıyorlar.

Ben olsaydım ön taraf için mühürlü kare plaka yaptırırdım, güzel bir plakalık ile birlikte sis farı, ızgara, alt hava girişi arasına ortalayıp yapıştırırdım.

Ön ızgara üzerinde duran plakaları görsel olarak sevmiyorum, ızgaranın üzerinde durmasında nerde nasıl durursa dursun diyip, bir şekilde yapıştırdım .

Arka plaka içinde plaka lambalarını güçlü led lambalar ile değiştirince geceleri çok güzel bir görünüyor, arabayı çok şık gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyler plakam şimdiden soyuldu yeni plaka yaptırıyorum. Arkaya standart öne ise standarttan biraz küçük yaptırayım diyorum. Yazı sabit olsa çerçeveyi biraz daraltsak fena olmaz dedim.

2 sorum var, yazı boyutu değişmeksizin çerçeve daralsa trafik sıkıntı çıkarır mı? ve yazı stili ne olsun?

Şu fena olmamış;

197526143r7l.jpg

Normal kullanılan font; " Arial Black"   Plakaların boyutlarının ve yazı fontlarının asıl amacı optimum mesafeden okunabilir olmalarını sağlamak.  Bu düşünce ile standart olması gerekir. Fakat standartlara alışık olmayan bir toplum olduğumuzdan dolayı her fırsatta tanım dışına çıkmayı çok seviyoruz.

Selamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Ön çeki demiri yerine de kare plaka takılabilir. Yurt dışında bu uygulama çok popüler. Fanatikler genelde bu şekilde yapıyorlar. Ben de yapmayı düşünüyorum hatta.

Sky3-plate-relocate_01.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...