Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Mini Stepne

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bizim yaş gurubumuzdaki sürücüler genellikle, kullandıkları araçta stepne olmadığında rahatsızlık duyarlar. Yeni Mazda 3 Sedan da stepne yok. Bunun yerine tamir kiti var. Tamir kiti ile yapılabilecek müdahaleler ise sınırlı. Yanakta yırtılma yada deliğin 3-4 mm den fazla olması durumunda kit faydasız. Dolayısı ile bir stepne ihtiyacı hissettim ve mini stepnelerden bir adet edindim. Fiyatı 240 TL.  (AJS Mini stepe 16 inch alüminyum) Ölçülendirmesi ise 5x114 olarak tanımlanıyor. 5 bijon sayısını 114 ise komşu iki cıvata yatağının merkezleri arasındaki mesafenin mm cinsinden ölçüsü olsa gerek. mini stepne en fazla 70 km/ saat seyir hızı ile en yakın servis noktasına kadar aracı güvenli şekilde sürmenizi sağlıyor. Sanayide kolaylıkla bulunmayan bu mini stepneyi, Ankarada, İstanbul yolu üzerinde sincan yol ayrılımdaki Metro Gross marketten satın aldım. ayrıca bir adet kriko da edinmek isterseniz onun fiyatı da 38 TL.  Bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu mini stepneler normal , stepnesi olan arabalara da lazım, simit depo lpg kullanan benim gibi kullanıcılar ihtiyaç duyabilir lakin tam anlamıyla kazık bir fiyat , bakınız benm arabamın üstündeki orjinal lastik ebatında bir sıfır lastik 90 tl çıkma bir teneke jantta 50 tl olsun  140 tl olur yani sıfır orjinla stepne daha hesaplıya geliyor, aanlayacağınız maliyetinden kat kat fazlaya millete satıyolar tabii esprisi küçük olması ama,  fiyatı çok pahalı ben stepneyi eve bıraktım stepnesiz geziyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bagajdaki kaplamanın altında bulunan ve tamir kitine de haznelik yapmakta olan şekillendirilmiş strafor kalıbı tümüyle kaldırdım ve ondan boşalan dairesel boşluğa, yukarıda söz ettiğim stepneyi koydum. Kaplamayı tekrar yerleştirdiğimde mini stepnenin taban genişliği dar olduğundan dolayı tam oturdu ve bir yükseklik farkı oluşturmadı. Böylelikle bagajı açınca ortalıkta başıboş görünen stepne de yerini bulmuş oldu. Valizler için fiziksel bir engel yok ve bagaj yeniden tüm hacmiyle kullanılır hale geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tam olarak anlamadım zaten orjinallinde stepne bırakılacak yer belli değilmiydiki, yeni stepne yeri yokmu yeni mazdalarda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Stepne yeri yok. o bölgeye bölmeli bir strafor kalıp konmuş. içerisinde sadece tamir kiti ve diğer küçük hacimler bulunuyor. ama bunu tümüyle çıkartınca, mini stepne yerleşebildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Lazım olursa, lastik onarım kiti olarak tarif edebilirsiniz.

Stepne yuvasının fotoğrafını çekebilir misiniz? Stepne lasiği sığacak boyutta mı bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni lastiklerinizi güle güle kullanın. Mini stepne konusuna gelince, bagaj bölümündeki taban döşemesini kaldırdığınızda karşılaştığınız strafor hazneye mini stepne sığmıyor. strafor hazneyi çıkarttığınızda karşılaştığınız boşluğa ise mini stepne tam sığıyor ve üzerine bagaj bölümün döşemesini koyuncada hemen hemen tam oturuyor. kısacası koskoca strafor hazne elinizde kalmış oluyor. Ben bu şekilde yaptım. Strafor hazneyide depoya kaldırdım. Strafordaki lastik tamir kitinide , bagajın içinde sağ yan kısımda bulunan kapakçığın içine koydum. Buraya ayrıca bir adet krikoyuda sığdırınca iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni lastiklerinizi güle güle kullanın. Mini stepne konusuna gelince, bagaj bölümündeki taban döşemesini kaldırdığınızda karşılaştığınız strafor hazneye mini stepne sığmıyor. strafor hazneyi çıkarttığınızda karşılaştığınız boşluğa ise mini stepne tam sığıyor ve üzerine bagaj bölümün döşemesini koyuncada hemen hemen tam oturuyor. kısacası koskoca strafor hazne elinizde kalmış oluyor. Ben bu şekilde yaptım. Strafor hazneyide depoya kaldırdım. Strafordaki lastik tamir kitinide , bagajın içinde sağ yan kısımda bulunan kapakçığın içine koydum. Buraya ayrıca bir adet krikoyuda sığdırınca iyi oldu.

Aracinizda kriko varmiydi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayır yoktu. Mini stepneyi alırken onu da almıştım.

Selamlar.

Abi cok sori soruyorum ama son olarak aracın yedek anahtarı kumandalimi yedeği 1 haftaya ayarlicaklarda merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Hayır yoktu. Mini stepneyi alırken onu da almıştım.

Selamlar.

Mini stepnenin modelini ( biliyorsanız boyutlarını) ve nereden aldığınızı paylaşmanızı rica edebilir miyim?

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 ay sonra ...

en iyisi kaliteli bir kompresör edineyim ben...ne ben ne de eşim bu tamir kitini kullanamayız sanırım...belki pek çok arkadaşımda aynı şeyi düşünmüştür...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

en iyisi kaliteli bir kompresör edineyim ben...ne ben ne de eşim bu tamir kitini kullanamayız sanırım...belki pek çok arkadaşımda aynı şeyi düşünmüştür...

Kompresör aracla birlikte satın alırken geliyor zaten, kullandınızmı memnun kalmadınızmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Merhabalar , bir kaç gündür mini stepne arayışı içerisindeyim neredeyse bütün internet sitelerinde 275 tl tek , set hali ise 350 ve üstü fiyatlarda gördüm. Ancak http://www.lastiksepeti.com/MINISTEPNE,PR-1134.html sitesinde 300 tl'ye set buldum ve müşteri hizmetleri ile chat ortamında konuştuğumda ellerinde 5x114 olduğunu ve gün içerisinde gönderebileceklerini söyledi. Teyit amaçlı telefon ettiğimde ise telefonlar açılmadı. :) Yani kısaca güvenemedim almaya lastiksepeti.com'dan.

Set almayıp tek tek hepsini de alabilirsin diyen arkadaşlar olacaktır aramızda  ben de farkındayım durumun, 330 tl civarı bir fiyata halledebiliyorum bu işi :) ama set halinde derli toplu durması cezbettti beni.

Daha önce bu siteden alışveriş yapan var mıdır aramızda? 

Olmadı http://urun.n11.com/oto-lastik/5x114-mini-stepne-ince-yedek-lastik-P69762222 n11 den sipariş vereceğim, 20 tl de indirim var bu ara

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Çetin Pelen
      Yazan: Çetin Pelen
      Merhaba Arkadaşlar Mazda 2017 sedan aldım, bana 18 jant ince stapne lastik ayrıca bijon anahtarı kirko yardımcı olursanız sevinirim.

• Yeni Oluştur...