Jump to content

Mazda 6 2006 Kısa Far Sorunu

karagozayd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Night Breaker güzel hoş, lakin ömürleri çok uzun vadeli değil. Forumdan Mehmet arkadaşım kullanıyor. Yanlış hatırlamıyorsam 8 ay gibi bir sürede, ömrünü tamamlamıştı.

Aydınlatmasından memnun değilseniz, normal halojen fara geçip kurtulabilirsiniz bu sıkıntıdan.

Bu testi birde, duvarın karşısına geçip farlarınızı yakarak yapabilirsiniz. Aynı şekilde bir başka aracın farlarını yakarak, karşılaştırma yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevap için teşekkürler. nightbreakerleri takalı 1 ay oldu daha. normal halojen farlara nasıl geçebilirim o kısmı tam anlamadım ? duvara karsı resım çekip koymaya çalışacağım akşam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevap için teşekkürler. nightbreakerleri takalı 1 ay oldu daha. normal halojen farlara nasıl geçebilirim o kısmı tam anlamadım ? duvara karsı resım çekip koymaya çalışacağım akşam.

Ampullerinizi yenisi ile değiştireceksiniz. Aracın standartında ki mevcut H11 ampul işinizi görecektir.

Bunların öncesinde far ayarınızı kontrol edin-ettirin. Far ayarınızda belki bir sapma vardır.

Standart ampulünde aydınlatmasından memnun kalmazsanız. Geriye çözüm olarak Xenon far kalıyor. Ama onuda kullanmama rağmen tavsiye etmiyorum. Sonradan takılanlarda mercek ve far yıkama olmadığı için. Tuvtürk muayenede sorun çıkıyor. Birde kaldı ki piyasa Çin işi Xenonlarla dolu. Ve yine diğer sürücüler için sıkıntı yaratabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

farlarınızın camları plastik olduğundan çok çizilmiştir. ve ışığı dağıtıyodur

farlarınıza cila attırın hem yeni bir görünüm elde edersiniz hemde aydınlatmanız artar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

farlarınızın camları plastik olduğundan çok çizilmiştir. ve ışığı dağıtıyodur

farlarınıza cila attırın hem yeni bir görünüm elde edersiniz hemde aydınlatmanız artar

+1

Buda kuvvetli bir ihtimal.

Birde uzun far testini yapın, aynı sıkıntı uzunlarda da varsa. Ilgaz arkadaşımızın dediği gibi durumda mevcut olabilir.

Ama bu durumu paylaşacağınız fotoğraflarla bizim teşhis etmemiz çok zor. Siz otomobilinizi bildiğiniz  iyi bir servise, oto elekrikçisine gösterin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ampullerinizi yenisi ile değiştireceksiniz. Aracın standartında ki mevcut H11 ampul işinizi görecektir.

Bunların öncesinde far ayarınızı kontrol edin-ettirin. Far ayarınızda belki bir sapma vardır.

Standart ampulünde aydınlatmasından memnun kalmazsanız. Geriye çözüm olarak Xenon far kalıyor. Ama onuda kullanmama rağmen tavsiye etmiyorum. Sonradan takılanlarda mercek ve far yıkama olmadığı için. Tuvtürk muayenede sorun çıkıyor. Birde kaldı ki piyasa Çin işi Xenonlarla dolu. Ve yine diğer sürücüler için sıkıntı yaratabiliyor.

H11 değil, H1 ampul modeli...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

standart halojen ampule bile dönseniz aydınlatmadan memnun kalmazsınız. tek çözüm xenon kittir. mümkünse 4300k. eğer bulamazsanız max 6000k xenon kit taktırmanızı öneririm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhasebeciyim ya fazladan 1 ilave etmişim işte. :D

aman hesabını tuttuğun işlerde rakamı fazla koyma da başına iş açılmasın >:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aman hesabını tuttuğun işlerde rakamı fazla koyma da başına iş açılmasın >:D

Günümüzün muhasebesi maalesef 2+2= Kaç Olmasını İstersiniz oldu. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar üzerinde h1 vardı onu nightbreakerla değiştirdim. yoksa gece sürülmüyordu nerdeyse. Ustalara para vermekten yoruldum herkes para çarpma peşinde sorunu çözen yok . çizilmişse far yüzeyleri cila attırmak ne kadara patlar acaba ? xenon düşünmnüyorum . araçın normal aydınlatması yeter ama işte bir sorun var ve çok kötü aydınlatıyor . Başka kafama takılan soruda arkada fren lambaları sadece dıstakıler mı frene basınca sadece onlar yanıyor. ıc lambalardan soldakı sıs lambasını acınca yanıyor dıgerı hep sonuk normalı bu mudur acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok bilgim olmamakla beraber şunu söyleyebilirim. resimlerde kısa farların yaklaşık olarak 10-15 m aydınlatıyor . aslında 25 m olmalı buda far ayarından kaynaklı olabilir. Ampullerin değişiminden sonra ayar yaptırmadıysan  rot balanscılarda far ayarı ve ölçümü yapılıyor. bunu değerlendirebilirsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar üzerinde h1 vardı onu nightbreakerla değiştirdim. yoksa gece sürülmüyordu nerdeyse. Ustalara para vermekten yoruldum herkes para çarpma peşinde sorunu çözen yok . çizilmişse far yüzeyleri cila attırmak ne kadara patlar acaba ? xenon düşünmnüyorum . araçın normal aydınlatması yeter ama işte bir sorun var ve çok kötü aydınlatıyor . Başka kafama takılan soruda arkada fren lambaları sadece dıstakıler mı frene basınca sadece onlar yanıyor. ıc lambalardan soldakı sıs lambasını acınca yanıyor dıgerı hep sonuk normalı bu mudur acaba ?

Boşuna bir yerde sorun var diye aranmayın. Mercekli fara helojen ampul takınca böyle oluyor malesef. Aynı kombinasyondaki piyasadaki bir çok araba bu konudan muzdarip. Farın polikarbonunda arkadaşların dediği gibi bir kararma olduğunu sanmıyorum. Bu kararmayı kontrol etmeniz çok kolay. Far camı sararıp, belli noktaları tırnağınıza takılacak şekilde bütürtüleşir.

Park ve fren lambaları sadece dıştakilerdir. Ben sol içteki sis lambasına sağdaki boş sis lambasını da ekledim. Ek olarak bunları da parklara bağladım. Parklar açıkken sis lambası kısık yanıyor. Sisleri açınca ise parlak yanıyor. Yani arkadaki 4 yuvarlak kırmızı parklar açıkken aynı tonda yanıyor. Sisi açınca içtekiler parlıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Boşuna bir yerde sorun var diye aranmayın. Mercekli fara helojen ampul takınca böyle oluyor malesef. Aynı kombinasyondaki piyasadaki bir çok araba bu konudan muzdarip. Farın polikarbonunda arkadaşların dediği gibi bir kararma olduğunu sanmıyorum. Bu kararmayı kontrol etmeniz çok kolay. Far camı sararıp, belli noktaları tırnağınıza takılacak şekilde bütürtüleşir.

Park ve fren lambaları sadece dıştakilerdir. Ben sol içteki sis lambasına sağdaki boş sis lambasını da ekledim. Ek olarak bunları da parklara bağladım. Parklar açıkken sis lambası kısık yanıyor. Sisleri açınca ise parlak yanıyor. Yani arkadaki 4 yuvarlak kırmızı parklar açıkken aynı tonda yanıyor. Sisi açınca içtekiler parlıyor...

bagajdaki lambaları bende kısık yanması için bağlıyacaktım ancak benim sağ taraf geri lambası ona bir çözüm bulamadım içine bi şekilde kırmızı kapak takmak gerek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. mercekli fara halojen lamba takınca böyle oluyor demişsin. mercekli fara hangi model lamba takmam lazım? birde arkadaki ışıklarımı senin anlattıgın gibi yapmak isterim bende. ne kadar tuttu? kendimiz yapabilir miyiz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...