Jump to content

Çam Sakızı Nasıl Çıkar

Guest axela
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar eşeklik edip arabayı çam ağacının altına 1 hafta yatırmam sonucu ön kaputun 4-5 noktası çam sakızı oldu.sonra ben onlar kolay çıkar zannederek silmeye çalıştım iyice bulaştı ve üzerine birde gündüz sıcağında kurudu taş gibi oldu.sonra servise götürdüm serviste tinerle temizlemeye çalıştılar sökemediler.sıcak su lazım dediler.sonra bende bugün sabah çaydanlıktan aldığım kaynar su ile çıkarmaya çalıştım yerinden bile kıpırdamadı tırnak bile çıkartamıyor yani...bunu nasıl çıkartacağım şimdi ben :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı durum bende Kavak ağacı altında oldu. Gittim SONAX'a bıraktım arabayı uğraşıp çıkarttılar. Hazır girişmişken birde var olanın üzerine tekrar bir cila çektiler. Yıkamanın üstüne 35 YTL fazladan verdim ama hiç uğraşmadan kurtuldum. Onların bu tarz işler için solüsyonları var diye biliyorum.

Ama sen böyle kaynar su felan dökersen muhtemelen daha çok zarar verirsin boyaya..Bence hiç uğraşmadan SONAX veya Ziebart ile konuş..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı durum bende Kavak ağacı altında oldu. Gittim SONAX'a bıraktım arabayı uğraşıp çıkarttılar. Hazır girişmişken birde var olanın üzerine tekrar bir cila çektiler. Yıkamanın üstüne 35 YTL fazladan verdim ama hiç uğraşmadan kurtuldum. Onların bu tarz işler için solüsyonları var diye biliyorum.

Ama sen böyle kaynar su felan dökersen muhtemelen daha çok zarar verirsin boyaya..Bence hiç uğraşmadan SONAX veya Ziebart ile konuş..

tamam öyle yapayım ben o zaman mantıklı ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Reçine için kurşunsuz benzin de kullanılıyor ama seninki baya yerleşmiş bişey olduğu için işe yarar mı bilemem...

yaw valla tiner bile sökmedi yani benzin işe yararmı bilmiyorum.ben en iyisi burak abinin dediği gibi profestyonel ellere teslim edeyim guzumu 8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gibi şeyler için açılmış profesyonel yerler var.Kendi başına birşey yapma.Sonra daha kötü olur.

Arkadaşlar benim arabadada Çoban armağanı var.  :P  :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dün plaka işini halettiğim gibi bunuda halettim sonaxa gittim ve reçine sökücü özel bir sprey aldım onunla rahatlıkla temizledim ama tamponun üstünde iki yerde reçine boyaya işlemiş çıkmaz dediler pasta cile ile halledebilirmişim..onuda servise gittiğimde hallederim artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Selamlar.

Benim arabada boydan boya damla şeklinde beyaz boya vardı.

Kaput, ön cam ve tavanda olması,

öndeki aracın lastiklerinden sıçramış gibi bir şekle sahip olması,

boyanın beyaz renk olması,

birkaç gün evvel gece üçte yollara şerit boyası yapılırken benim yolda olmam gibi ipuçlarını birleştirince bu sıçrayan boyanın sabotaj değil de, benim eşşekliğim sonucu bulaşan şerit boyası olduğunu anladık.

Sonax'a götürdüm. Ellerinde ne malzeme varsa denediler, bir türlü çıkmadı. Sonra gözümün önünde mavi bir macun çıkardılar. Zor da olsa bu macun çıkmasına yardımcı oldu. Sonra bir de üstüne nano boya koruma yapıp 300 törkiş liras'a konuyu kapattım.

Artık yolda şerit boyası yapan araç görünce yavaşlıyorum, ağaç altı, inşaat yanı, çakıl yol gibi tehlik arz eden yerlerden sakınıyorum ama her defasında daha beter oluyor :)

Geçmiş olsun axela.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

bu kadar dert etme aslında benim arabanın üzerinden kuş pisliği ve çam sakızı hiç eksik olmaz ki. arabanın çekiciliği var. :) çam sakızını hafis benzinle ıslatılmış bi bezle sil geçer.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...