Jump to content
Mazda_Ozan

2016 Mazda MX-5’in teknik özellikleri ortaya çıkıyor

Tavsiye Edilen Mesajlar

Mazda_Ozan

Geçtiğimiz hafta ilk kez gösterilen roadster hakkında taze bilgiler ortaya atıldı

Mazda geçtiğimiz hafta 2016 MX-5’i tanıttığında otomobilin teknik özellikleri hakkında bilgi vermekten kaçınmıştı. Ancak Motoring’in yeni model ile ilgili yaptığı haber içerisinde önemli bilgileri barındırıyor. Haberde Mazda’nın roadster’ının sadece 1020 kg ağırlığa sahip olacağı söyleniyor. Bu bilgi çok büyük ihtimalle giriş seviyesi model için geçerli olacak, ki bu durum Mazda mühendislerinin yeni otomobilinin selefine göre en az 100 kg daha hafif yapmayı başardığı anlamına geliyor.

Haberde ayrıca yeni MX-5’in Mazda’nın dört silindirli 1.5-litre SKYACTIV-G atmosferik motoruna sahip olacağı ve bu motordan 130 bg güç üreteceği söyleniyor. Motorun ne kadar tork üreteceği hakkında herhangi bir bilgi ise mevcut değil, ancak aynı motorun geçtiğimiz günlerde test ettiğimiz (test yazımızı buradan bulabileceğiniz) Mazda3’te 150 Nm tork ürettiğini söyleyebiliriz.

2016 Mazda MX-5 ile ilgili yeni bilgilerin önümüzdeki ay düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkması bekleniyor.

http://otomobil.haber3.com/2016-mazda-mx-5in-teknik-ozellikleri-ortaya-cikiyor-haberi-41478.htm#ixzz3DSaVQAIM

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Bu 1.5 litre benzinli motorda, şu anki MX-5'in 7,6 saniye olan 0 - 100 hızlanmasını, 8 - 9 saniye civarında halledebilirlerse Türkiye yollarında bu güzelliği çok fazla görürüz. Yakıt ekonomisine değinmeye gerek yok, en ekonomik arkadan itişli spor otomobil olacağı kesin.

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
emregc

1.5 motor da koyarlarsa en çok satan roadsterden daha çok satan roadster olacak :)

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Setre

Bizim ülkemizde ciddi anlamda tutması için aslında s2k ya rakip çıkartmaları gerekirdi :)

Bu sayede RX-8 S2K savaşıda bitmiş olurdu :) 2 roadster birbirini yer dururdu ...

Şöyle 200-250 hp arasında bir canavar roadster çıkmasını çok isterdim ...

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir

Ülkemizde Skyactiv Mazda3'lerde kullanılan 1.5 litre motorun 4. nesil MX-5'lerin motor seçeneklerinde de bulunacağı kesinleşmiş. Tork ve motor gücü hakkında herhangi bir bilgi sızmamış.

http://www.carmagazine.co.uk/News/Search-Results/First-Official-Pictures/Mazda-MX-5-2015-15-litre-Skyactiv-engine-confirmed/

İletiyi paylaş


Link to post
Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.

×