Jump to content

2012 Model Mazda3 Dizel Turbo Girişindeki Yağlanma

emrullahberat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

S.a arkadaşlar.Bugün motoru temizlerken fark ettim. Hava filtresinden çıkıp turboya giren hortumun turbo giriş tarafında yağlanma olmuş.

Araba daha 18 binde ve çok dikkatli bir şekilde ve dizel kullanma kurallarına uyarak kullanmaya azami gayret gösteririm.

Bu neden olmuş olabilir ve ne yapmak lazımdır?

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim zaten yakında bakıma gideceğim. Kampanya dönemini bekliyorum.Yine de yarın arar bir sorarım bir sıkıntı olur mu diye?

Yine de daha önce bu durumu gören bilen varsa bilgi verirse serviste ona göre bilgi veririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam orada az bisrsey yaglanma olmasi normaldir cunku orada dikkat edersen , turbo ile hava filtresi arasindaki boruya baglanan kucuk bir hortum daha var iste o hortum karter havalandirma hortumudur ve zamanla o hortumdan gelen yag buhari hava filtresi ile turbo arasina baglandigi icin orada yaglanmaya nemlenmeye sebep oluyor .

Benim burada ki arkadaslara herzaman araclariniza gereginden fazla yag koymayin , ve tam sentetik yag kullanin dememin sebeplerinden biriside buydu , araca gereginden fazla yag koyarsaniz bu tip durumlar daha fazlalasiyor ,ayrica tam sentetik yag kullanmazsaniz yag buhari cok daha fazla oluyor.

Burada dikkat edilmesi gerek nokta Turbo emisine bakilmali asiri yaglanma varsa sikinti var demektir , sadece dedigim sekilde terleme mevcut ise sorun yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederim fatih kardeşim.Benim yağ değişiminde 4.5 litre koymuşlardı belki de ondan oldu bu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar benim gibi teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcılar için Turbo nun bulunduğu yerin fotoğrafını paylaşırmısınız ?

Bende güniçinde kontrol etmek istiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hava filtresinin yerini biliyor musunuz? Kaputu açtığınızda sağ tarafta kapalı siyah silindirik bir kap.

Utanarak söylüyorum ama bilmiyorum .

Daha önceden ilk Mazda3 dizelim için aşağıdaki videoyu paylaşmıştım ona göre tarif edebilirmisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün servisi aradım getir değişelim dedi.

Yalnız benim hemen değiştirme niyetin yok.Yakında bakıma gideceğim zaten o zaman yağı 4 litre koydurup yine yapacak mı deneyeyim diyorum.Mümkün mertebe özellikle motor ve şanzıman ile fazla oynatmak istemiyorum.Mecbur olursa tabi ki yaptırırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı bugün servise götürdüm. Usta baktı ve o yağlanmanın normal olduğunu söyledi.

Ben yine de hortumu söktürüp temizlettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Telefondan girdigim icin goremiyorum suan ama kaputu actiginda motor kapagi varya siyah onun uzerinde mazda amblemi var tam o amblemin altinda metal yuvarlak bise :)

Kontro ettim teşekkürler ,

Herhangi bir yağlanma görünmüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

S.a arkadaşlar.Bugün motoru temizlerken fark ettim. Hava filtresinden çıkıp turboya giren hortumun turbo giriş tarafında yağlanma olmuş.

Araba daha 18 binde ve çok dikkatli bir şekilde ve dizel kullanma kurallarına uyarak kullanmaya azami gayret gösteririm.

Bu neden olmuş olabilir ve ne yapmak lazımdır?

Teşekkür ederim.

Merhaba Emrullah Bey, yaşadığınız durumu çözüme kavuşturmak ve alacağınız hizmetin kalitesini artırabilmemiz adına, konuyu açıklayan bir metni iletisim@mazda-tr.com adresine mail atmanızı rica ederiz. Konunun takipçisi olacağız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba Emrullah Bey, yaşadığınız durumu çözüme kavuşturmak ve alacağınız hizmetin kalitesini artırabilmemiz adına, konuyu açıklayan bir metni iletisim@mazda-tr.com adresine mail atmanızı rica ederiz. Konunun takipçisi olacağız.

Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.Ben dün zaten servise gittim.Oradaki ustam sağolsun benimle ilgilendi.Bunun normal olduğunu söyledi.Ben yinede ustadan rica ettim ve hava filtresi hortumunu çıkarıp temizledi.Eğer ileride benzer şekilde veya çoğalarak problem devam ederse yine servise başvururum. Sonuç alamazsam da yine size yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...