Jump to content

Ambulansa Yol Vermek İçin Kırmızı Işıkta Geçmek

azime
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün, ilk defa aracımla karşı yakaya geçtim. Beşiktaş-Kabataş civarında kırmızı ışıkta durmak üzereyken, arkadan ambulans geldi hızla. Yanımdaki şeritler doluydu, belki daha erken fark etsem yan şeride geçmem mümkün olabilirdi; ben son anda fark ettim ve yanımda bekleyen aracın ön tarafına geçip, orada durdum, ambulans da böylece yoluna devam etti.

Mobese olan bir nokta.. Dolayısıyla ceza alır mıyım böyle bir durumda diye merak ettim. Kırmızı ışıkta geçen araca otomatik olarak ceza kesiliyor mu, yoksa o andaki duruma bakıp öyle mi karar veriliyor? Bilgisi olan, benzer durumu yaşamış olanlar varsa, paylaşımda bulunurlarsa memnun olurum.

Ve tabii sağlık olsun!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir benzer olay forumda konuşulmuştu sanki. Ama yeni konumu açilmisti, yoksa bir konunun icinde mi konuşulmuştu hatırlamıyorum. Bilgisayar başına geçtiğimde belki bulabilirim.

Kendi yorumuma gelirsek, siz kırmızı ışıkta geçip ilerlememişsiniz. Yanınızda ki aracın önüne geçmişiniz. Geçme sebebinizde ambulansa yol vermek için. Tüm bunlar kamera da gözüküyordur. Bu görüntülerden ceza uygulayan memur bu durumu atlamayacaktır büyük ihtimal.

Atlama durumu da olursa artık, başınızın gözünüzün sadakası olsun. Sonuçta ambulansa yol vererek belki çok acil bir hastaya yardım etmiş oldunuz.

Sağlık olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir benzer olay forumda konuşulmuştu sanki. Ama yeni konumu açilmisti, yoksa bir konunun icinde mi konuşulmuştu hatırlamıyorum. Bilgisayar başına geçtiğimde belki bulabilirim.

Kendi yorumuma gelirsek, siz kırmızı ışıkta geçip ilerlememişsiniz. Yanınızda ki aracın önüne geçmişiniz. Geçme sebebinizde ambulansa yol vermek için. Tüm bunlar kamera da gözüküyordur. Bu görüntülerden ceza uygulayan memur bu durumu atlamayacaktır büyük ihtimal.

Atlama durumu da olursa artık, başınızın gözünüzün sadakası olsun. Sonuçta ambulansa yol vererek belki çok acil bir hastaya yardım etmiş oldunuz.

Sağlık olsun.

Sağolasın İlhan ağbi cevabın ve bilgiler için... Aynen dediğin gibi, ceza yazılırsa da vicdanımız rahat etti en azından..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik fotoğraflama yaparak ceza kesen sistemler avrupada var, buralarda henüz yok ama İstanbulda varsa eğer fotoğrafın çekildiği kareye bakmak gerekir yoksa kamera ile ceza kesilmez

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik fotoğraflama yaparak ceza kesen sistemler avrupada var, buralarda henüz yok ama İstanbulda varsa eğer fotoğrafın çekildiği kareye bakmak gerekir yoksa kamera ile ceza kesilmez

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cezai bir işlem olacağını sanmıyorum. Geçen sene ayni olay kadikoyde benimde başima geldi , o gündür hala bir ses yok :-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cezai bir işlem olacağını sanmıyorum. Geçen sene ayni olay kadikoyde benimde başima geldi , o gündür hala bir ses yok :-)

Sağolun Umut bey.. Bana da öyle geliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzer olayla bende karşılaşmıştım.Antalya'da luara kavşağında  kırmızı ışıkta geçtim ve cezada geldi. Siz durmuşsunuz umarım gelmez o ceza. Sonuçta iyi niyetlisiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim de başımdan böyle bir olay geçti. Küçükyalı sahil yolunda. En önde ben vardım, kırmızıda geçtim ve sağa çektim, arkamdakiler uyanamadılar bir süre, sonra jeton düştü ve ambulansa yol verdiler. Uzun zaman oldu, herhangi bir ceza gelmedi. Sanırım gelmezde.

O kameralar anlık görüntü almıyor. Sürekli görüntü alıyor o sebeple ceza kesmeden önce ne olduğunu görürler diye tahmin ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haberlerden aklımda kalan bir şeyi sizinle paylaşayım.

İstanbul da EDS sistemi yaygınlaşmaya başladığında (3-4 sene önce) insanların kırmızı ışıkta ceza yerim korkusu ile ambulans, itfaiye vs gibi araçlara yol vermemesi üzerine, bu durumlarda ceza kesilmediğine dair İstanbul Trafik Şube Müdürü açıklama yapmıştı.

Resmi açıklama bu ama pratikte nasıldır bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benzer olayla bende karşılaşmıştım.Antalya'da luara kavşağında  kırmızı ışıkta geçtim ve cezada geldi. Siz durmuşsunuz umarım gelmez o ceza. Sonuçta iyi niyetlisiniz.

Teşekkür ederim  :)

Benim de başımdan böyle bir olay geçti. Küçükyalı sahil yolunda. En önde ben vardım, kırmızıda geçtim ve sağa çektim, arkamdakiler uyanamadılar bir süre, sonra jeton düştü ve ambulansa yol verdiler. Uzun zaman oldu, herhangi bir ceza gelmedi. Sanırım gelmezde.

O kameralar anlık görüntü almıyor. Sürekli görüntü alıyor o sebeple ceza kesmeden önce ne olduğunu görürler diye tahmin ediyorum.

Faydalı bilgi için çok teşekkürler, benim de merak ettiğim buydu aslında.

Haberlerden aklımda kalan bir şeyi sizinle paylaşayım.

İstanbul da EDS sistemi yaygınlaşmaya başladığında (3-4 sene önce) insanların kırmızı ışıkta ceza yerim korkusu ile ambulans, itfaiye vs gibi araçlara yol vermemesi üzerine, bu durumlarda ceza kesilmediğine dair İstanbul Trafik Şube Müdürü açıklama yapmıştı.

Resmi açıklama bu ama pratikte nasıldır bilmiyorum :)

Evet bu haberi ben de gördüm. Ve insanların ceza yeme korkusuyla kırmızı ışıkta ilerlememesi bana tuhaf geldi açıkçası.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...