Jump to content

1.2 TSI mı Skyactiv mi ?

Guest tamirer

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar merhaba..

muhtemelen bu kış yeni bir araba alacağımdan ve yeni mazda 3'e aşık olduğumdan mazda sitelerinin müdavimi oldum..ancak kafamı kurcalayan bir konuda fikir danışmak istedim..diğer forum sitesinde de sordum gerçi ama sizin de yorumlarınıza güveniyorum..

hesaplamalarımıza göre yılda 20000 km civarı yol yapacağız ( ev-okul+haftasonu gezmeleri )

özellikle sağlam,sessiz ve ekonomik bir araç istiyoruz..aslında eşim de ben de mazda 3 sedan reflex düz vitese karar verdik gibi..ama benim aklıma Golf veya Jetta 1.2 TSI geldi..internetteki yorumlarda genel olarak az yaktığı söyleniyor ve özellikle Golf'den çok memnunlar..

65 bin TL bütçe ile hangi seçenek daha mantıklı sizce ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 64
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Selamlar..

Mazda3 Reflex'e karşılık gelen donanımın, 1.2 TSI motorlu Jetta veya Golf'te fiyatı nedir? Tamam izolasyonu çok iyi bir Alman olabilir ama boş bir arabaya da binilmez ki.

Bir de dış tasarımı falan göze çok alışıldık geliyor bu araçların. Ne bileyim basit gibi. Mazda3, gerçekten şu an ortamların en dikkat çeken tasarıma sahip arabası. Ben bile burada veya başka yerlerde defalarca görmeme rağmen, yanımdan geçtiğinde falan defalarca dönüp tekrar tekrar bakıyorum.

Zannediyorum; şurada birisi çıkıp da TSI golf veya Jetta al demez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar..

Mazda3 Reflex'e karşılık gelen donanımın, 1.2 TSI motorlu Jetta veya Golf'te fiyatı nedir? Tamam izolasyonu çok iyi bir Alman olabilir ama boş bir arabaya da binilmez ki.

Bir de dış tasarımı falan göze çok alışıldık geliyor bu araçların. Ne bileyim basit gibi. Mazda3, gerçekten şu an ortamların en dikkat çeken tasarıma sahip arabası. Ben bile burada veya başka yerlerde defalarca görmeme rağmen, yanımdan geçtiğinde falan defalarca dönüp tekrar tekrar bakıyorum.

Zannediyorum; şurada birisi çıkıp da TSI golf veya Jetta al demez.

Tamamen katılıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar merhaba..

muhtemelen bu kış yeni bir araba alacağımdan ve yeni mazda 3'e aşık olduğumdan mazda sitelerinin müdavimi oldum..ancak kafamı kurcalayan bir konuda fikir danışmak istedim..diğer forum sitesinde de sordum gerçi ama sizin de yorumlarınıza güveniyorum..

hesaplamalarımıza göre yılda 20000 km civarı yol yapacağız ( ev-okul+haftasonu gezmeleri )

özellikle sağlam,sessiz ve ekonomik bir araç istiyoruz..aslında eşim de ben de mazda 3 sedan reflex düz vitese karar verdik gibi..ama benim aklıma Golf veya Jetta 1.2 TSI geldi..internetteki yorumlarda genel olarak az yaktığı söyleniyor ve özellikle Golf'den çok memnunlar..

65 bin TL bütçe ile hangi seçenek daha mantıklı sizce ?

clio al abi sen :D 1.2 tsi ile skyactiv i karşılaştırıyorsunuz ya helal olsun valla :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.2 tsi' nin yakıt tüketimi çok iyi. Şehir dışında 4.3-4.5 ara

sını yakalabilirsiniz. Şehir içinde de 6.6 ile gezebiliyordum.

Ama yol tutuş, görünüş ve aracın verdiği sürüş zevki mazdaya yaklaşamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar sanırım gayet mantıklı bir soru sordum ama bazı arkadaşlar nedense dalga geçer gibi cevap vermişler..neden TSI ile Skyactiv karşılaştırılmasın arkadaşım ? güçleri ve fiyatları birbirine yakın iki motor ve aynı segmentteki araçları karşılaştırmanızı istedim sadece..git clio al ne demek kardeşim..bu arada mantıklı cevaplar yazanlara çok teşekkür ediyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazmadan kendimi tutamayacağım. 2010 yılından beri bu formu takip ediyorum. Lakin çok fazla mesaj yazmıyorum. Bunun nedeni arkadaşımızın sorduğu sorulara aldığı cevaptır. 4 yıldır konularda bu tür yorumlar dönüyor. Bende Mazda hayranıyım lakin Mazda diğer araçlardan çok üstün olduğu anlamına gelmez. Kıyaslanan Golf 'ün iç kısmı, yol tutuşu, genişliği, kronik olmayan sorunları ve iç dizaynı ile benimde aklımda olan bir araç. Bu güne kadar 6 farklı Mazda 3 e sahip oldum. Mazda'yı öveceğim derken abartmamak lazım diye düşünüyorum. Son aracımı memnun kalmadığım için sattım. Yeni kasayı araştırıyorum ama kronik bir sıkıntı çıkar mı diye düşünüyorum. Golf, Mazda 3 ile kıyaslanacak araçların en başında geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.2 TSI Golfu baya kullandım, start stop sistemi sinir bozucu, hemen devreden çıkarmak istiyorsunuz, araç turbolu olduğundan bir gidiyor bir duruyor, sürekli akıcılık yok, koltuklarıda fazla sportif beli sardığından inip binmekte zorlanmışımdır, içi dar geliyor bana (boy 1,84)otoban faresi tabiri bir araç bence yeni kasa Golf... Nitekim Golfün önceki kasasını daha çok beğeniyordum, ön görüşü falan daha ferah bir araçdı..Keskin hatlı yeni kasar bana basık geldi, tasarımını  beğenmeme rağmen almaya değer bulmadım hiç...

Mazda3 daha ferah ve akıcı bir araç , Golf gibi kompakt araç kullanım hissi uyandırmıyor, daha ziyade üst sınıf araç sürüyormuş gibi gidiyor yolda...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Türkçe karşılığının Halk arabası olduğu söylenen Fooksvaagıın, ''fiyat bazında'' kırmızı olsun beş kuruş fazla olsun deyimini bile üçe katlayıp beşle çarpar durumda olan markadır kanaatimce. Kötü araba demek haksızlık olur ama, bunu duygusallıkla söylemiyorum yinede yeni Mazda3 derdim.

Kendi ailemden bir örnek vereyim. 5 ay önce kayınbirader Passat aldı. Mazda3 ün ise kıyısından döndü. O zamanın şartlarında bütçeye uygun bir Mazda3 bulamamıştık. Wolksvagen güzel hoş araba ama, ne zaman Mersin´e gitsem kayınço ile arabaları değişiyoruz onun isteği ile. Mazda3´ün keyfi bir başka diyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Müsaadenizle bende küçük bir yorumda bulunmak isterim... Bence arabayı beğenip almakla iş bitmiyor diye düşünüyorum. Lakin birde bunun yürütülmesi var , yani bir VW ile mazdanın servis maliyetlerinin arasında mazda dan yana uygunluk var diye düşünüyorum VW kullanmis biri olarak. Ayrıca bana göre VW nin turbo motorları çok uzun ömürlü değil. ( bakiniz doğuş oto servis park alanı ). Tabiki turbo motorlu araç kullanmak birazcik bilgi gerektirir. Belki bu araçların yaridan çoğu bilinçsiz kullanma ile bu hale gelmiş olabilir ancak bu ihtimal bile sahsim adina VW sen uzak durmak için yeterli bir neden... Ayrıca parca maliyetlerinin yuksek olmasinida bir sebep olarak görüyorum. ( bilhassa motor parçalarının..)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorumun oldukça basit ve mantıklı olduğunu düşünüyorum . Herhangi bir şekilde alay da içermiyor. Zira soru sorulurken sadece motoru karşılaştırmak çok doğru bir yaklaşım değil motor mu araba mı derken bunu kasdettim.

Yapılan aşırı fanatik yorumlara gelince burasının ismine bakınca bunları beklemek doğal. Başka isimli bir forumda da Mazda'yı sorun bak neler duyuyorsunuz ama arada objektif bir çok yorum da geldi daha da gelecektir . Pireye kızıp yorganı yakmamalı .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet vw nin servisi mazdaya göre pahalı. Fakat turbo arızası verdiğini görmedim. 30 bin km kullandım. Normal bir kullanım değil. Her ışıkta 6000 devirde vites atarak kalkıyordum. Şehir dışı 210-220. Bildiğin canını okuyordum. Ne şanzımanda ne motorda bir arıza çıkmadı. O araç kiralama aracı binenin haddi hesabı yok, şuan 90 binde hala ilk günki gibi kalkıyor, gidiyor. Tanıdığım 2-3 kişide var birinin ki 150 binde 1.4 122 lik.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yazmadan kendimi tutamayacağım. 2010 yılından beri bu formu takip ediyorum. Lakin çok fazla mesaj yazmıyorum. Bunun nedeni arkadaşımızın sorduğu sorulara aldığı cevaptır. 4 yıldır konularda bu tür yorumlar dönüyor. Bende Mazda hayranıyım lakin Mazda diğer araçlardan çok üstün olduğu anlamına gelmez. Kıyaslanan Golf 'ün iç kısmı, yol tutuşu, genişliği, kronik olmayan sorunları ve iç dizaynı ile benimde aklımda olan bir araç. Bu güne kadar 6 farklı Mazda 3 e sahip oldum. Mazda'yı öveceğim derken abartmamak lazım diye düşünüyorum. Son aracımı memnun kalmadığım için sattım. Yeni kasayı araştırıyorum ama kronik bir sıkıntı çıkar mı diye düşünüyorum. Golf, Mazda 3 ile kıyaslanacak araçların en başında geliyor.

Yusuf bey merhaba,

Bu kadar eski ve takipçi bir üyemizin, böyle bir sebepten ötürü. Bilgi, deneyim ve tecrübelerini paylaşmamasını yadırgadığım gibi kınıyorum da. Burası bir forum, Mazda severlerin bir araya gelerek oluşturduğu bir ortam. Böyle bir ortamda muhalif ve fanatik düşüncelerin olması çok doğal değil mi ? Herkesin bir otomobilden beklentisi ve bakış açısı farklıdır. O yüzden zıt düşünce ve fikirlerede saygı göstermeliyiz bence. Tabi bu durum saygı, sevgi ve seviye çerçevesinde geçerli.

Kendim bir çok forumu takip ediyorum. Takip ettiğim forumlar arasında Subaru forumları da var. Aynı soru Subaru forumunda sorulmuş olsa, alınacak cevaplar daha fanatizm içerikli olabilirdi. Subaru kullanıcıları daha bir tutkuyka bağlılar otomobillerine. Bu onların dalgacı, alaycı kişiler olduğunu göstermiyor. Çünkü bulundukları ortam "Subaru Severler" ortamı.

Biraz empati ile aslında durum çok anlaşılır şekilde. Sizden ricam deneyim ve tecrübelerinizi böyle bir sebepten ötürü esirgememeniz.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorumun oldukça basit ve mantıklı olduğunu düşünüyorum . Herhangi bir şekilde alay da içermiyor. Zira soru sorulurken sadece motoru karşılaştırmak çok doğru bir yaklaşım değil motor mu araba mı derken bunu kasdettim.

Yapılan aşırı fanatik yorumlara gelince burasının ismine bakınca bunları beklemek doğal. Başka isimli bir forumda da Mazda'yı sorun bak neler duyuyorsunuz ama arada objektif bir çok yorum da geldi daha da gelecektir . Pireye kızıp yorganı yakmamalı .

peki burak bey..ben yanlış anladım yaklaşımınızı özür dilerim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Estağfurullah, sadece yazının olduğu mimiğin olmadığı bu tür ortamlarda her zaman yanlış anlaşılmalar olabilir, yeter ki gönül kırgınlığı olmasın ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba zevk işi bence , herşeyini araştırısın, donanımlarını karşılaştırırsın, içine hangisi sinerse onu alırsın, yazıldığı gibi burası mazda forumu biraz da olsa mazda hayranlığı ve fanatikliği olması normal, vosvagen forumundada kendi arabalarını üsteleyeceklerdir onlarda :D :D  en önemlisi hayrıslısı olsun demek, umarım sizin içinde hayırlı olur, kalbinin sesini dinle....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de burak abiye katılıyorum. Araba mı istiyorsunuz motor mu? Clio'da bile standart olan bluetooth kiti passat cc de 2bin lira :) vw motor olarak güzel araçlar üretse de tabiri caizse bana çok takoz görünüyor. Hala passat ile jettayı da ayıramıyorum :) görünüşleri çok soğuk. 2010 model aracımın etrafında dolanıp güzel araba diyenler var halen. ha nazar da ediyorlar ama tasarım olarak çok fark var. motora bir şey demem, daha iyi performans ve yakıt ekonomisi iddia edenler olabilir. sorunsuzluğu tercih ederim. Skyactive yakıt/perf olarak da geri kalmaz. 1.2 tsi test etmedim yorum yapamıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir arkadaşımın 1.4 Turbolu Opel Astra'yı anlatması ile baktım arabaya. Kampanyanın dibine vurmuşlar. (8.500 indirmiş)

Kullanım ise hiç sorunsuz diyor. Malzeme kalitesi iyi. (kendisi 15bin kmdir kullanıyor) Donanım da var. Bindim, sürdüm. Açıkçası hoş. İçi de geniş.

Şimdi burada hemen çıkacaktır opel koftidir şudur, budur diye.

Nihayetinde göreceli kavramlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...